Avrupa’da 1. sırada, dünyada ise 2. sıradayız!

En son yazımızda Gnip üzerinden Foursquare istatistiklerinin yayınlandığını duyurmuştuk. Ülkemizde Foursquare’in ne kadar popülerleştiğini hem kendi arkadaş çevremizden, hem de gittiğimiz mekanların check-in rakamlarından gözlemliyorduk. Fakat şu ana kadar diğer ülkeler ile Türkiye’yi karşılaştırabilmek için bir imkanımız yoktu.

Gnip’in açıkladığı istatistiksel verilerle güzel ve sevindirici bir haberle karşılaştık:

Gnip'in sunduğu Foursquare Verisi

Foursquare, anavatanı olan ABD’den sonra en çok Türkiye’de kullanılmakta! En çok check-in yapılan ülkeler sıralamasında Türkiye’yi ise sırasıyla Brezilya, Rusya ve Endonezya takip ediyor.

Ayrıca aynı sayfada karşımıza, küresel boyutta en çok check-in yapılan mekan kategorisi olarak liderliğe oturan Cafe’leri de Alışveriş Merkezleri, Barlar ve Ofisler takip etmekte.

Gnip’in web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Berke Hitay

Profesyonel Müzisyen + Teknolojisever. 9 Ocak 2010'dan beri foursquare kullanıcısı ve SU level3.

Avrupa’da 1. sırada, dünyada ise 2. sıradayız!” üzerine 5 yorumlar

  1. Merhaba . Ne yaptısam 4sq hesabımı twittera bağlayamadım . Twitter adresime ekle diyorum bi kaç saniye bekliyo hiçbir yere yönlenmeden aynı sayfada kalıyor . Yardımcı olabilir misiniz ?

  2. Benim merak ettiğim İstanbul 39 ilçe genelindeki kullanım oranları! Acaba en aktif hangi ilçede kullanılıyor? Hangi ilçede kaç kullanıcısı var gibi vs. istatistiki bilgiler merak konusu?

    1. Merhaba, Foursquare bu tarz istatistiki bilgileri maalesef kullanıcılarla ya da Superuser’larla paylaşmıyor. Bu bilgilere Gnip üzernden erişilebilme ihtimali var, konuyla ilgili olarak buradaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir