Nokia Lumia ve Foursquare işbirliği sonucu: “Artırılmış Gerçeklik”

Nokia’nın Foursquare ile Lumia kullanıcıları için farklı bir sürüm üzerine çalıştığı haberini önceden sizlerle paylaşmıştık. Bu sürüm Foursquare’e yepyeni bir soluk getirdi: “Artırılmış Gerçeklik”

Yeni Foursquare Windows Phone 8 kullanıcıları tarafından olumlu tepkiler alırken Nokia Lumia 920 ve Lumia 720 kullanıcılarına ise  artırılmış gerçeklik özelliğini sunuyor. Augmented Reality, artırılmış gerçeklik özelliği ile çevrenizdeki mekanları ararken ekranın üst bölümündeki haritaya basıp telefonunuzun kamerasını aktif hale getirebiliyorsunuz.

Böylece kamera size, sizin bakış açınızdaki gerçek dünyaya yerleştirilmiş Foursquare mekanlarını gösteriyor.  Bu mekanlara tıkladığınızda da sizi mekan sayfasına yönlendiriyor.

Bir diğer özellik ise ses ile yönlendirme. Foursquare’in son sürümünde konuşarak mekanları arayabiliyor ve check-in yapabiliyorsunuz. Tabii ki bu özellik şimdilik yalnızca İngilizce için geçerli.

Ayrıca tüm Nokia Lumia Windows Phone 8 modelleri için NFC özelliği de eklenmiş. Bu özellik, mekanlardaki uyumlu “NFC Tag”leri ile (poster, sticker ya da mekanın içerisine yerleştirilmiş herhangi bir tag) Foursquare uygulamanız açık iken telefonu “tag”e yaklaştırıp check-in yapabilmeyi mümkün hale getiriyor.

Tüm dünyada 30 milyonun üzerinde kullanıcısı olan Foursquare, geliştirilen bu özellikler ile lokasyon bazlı uygulamalar arasında çığır açmaya devam edecek gibi duruyor.

İnci Damla Güneşliler

Bahçeşehir Üniversitesi'nde Sinema & TV bölümünden mezun olduktan sonra Sosyal Medya ile tanışan hayata aşık, aktif hatun kişi.

Nokia Lumia ve Foursquare işbirliği sonucu: “Artırılmış Gerçeklik”” üzerine 2 yorumlar

  1. Bildirim ışığı yanmasına rağmen üstüne basınca açılmıyor hata veriyor bildirimler birikti.onun dışında gayet iyi olmuş.yardımcı olursanız sevinirim,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir