Facebook’taki Foursquare aktiviteleriniz artık çok daha çekici

Birkaç ay önce Facebook, Foursquare aktivitelerinizin gruplanmış bir biçimde gösterilmesi (böylece Facebook profilinizin daha derli toplu görünmesi) için Foursquare’e özel bir “uygulama kutusu” oluşturmuştu. Facebook bir süredir bu kutu üzerindeki çalışmalarına devam ediyordu. Bu uygulama kutusu şu anda tamamlanmış olarak karşımızda.

Bu yeni kutu sayesinde artık Facebook’ta paylaştığınız Foursquare aktivitelerinizi 5 farklı başlık altında toplanmış bir biçimde görebilirsiniz:

Recent Check-ins: Facebook’ta en son paylaştığınız check-in’leri gösterir.

Top Places: Facebook’ta en çok paylaştığınız check-in’leri gösterir.

Map: Facebook’ta paylaştığınız tüm check-in’leri harita üzerinde gösterir.

Badges Unlocked: Facebook’ta paylaştığınız rozetlerinizi gösterir (Bu kısım artık güncellenmiyor).

Recently Saved: Foursquare’de kaydettiğiniz yer ve yorumları gösterir.

Facebook’taki diğer uygulama kutuları gibi Foursquare kutusu da About (Hakkında) kısmının altında bulunuyor ve yine diğer uygulama kutuları gibi Foursquare kutusu da kaldırılabiliyor ya da sayfa üzerindeki sırası değiştirilebiliyor. Bunun için tek yapmanız gereken Foursquare kutusunun sağ üst köşesindeki kaleme (edit) tıklayıp Edit Sections’a girmek. Buradan Foursquare’i Facebook profilinizden tamamen kaldırabilir ya da tutup çekerek istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.

Yine kaleme tıklayıp Activity Log’a girerek herhangi bir Foursquare aktivitenizi kaldırabilir ya da görünürlük ayarlarını (friends, public, etc.) değiştirebilirsiniz.

Hakan Ülvan

Yeni yerler keşfetmeye bayılan, tarihi mekanlarla arası iyi olan, ara sokaklarda kaybolana kadar yürümeyi seven, İstanbul aşığı bir lezzet avcısı. Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olduktan sonra telekom ve eticaret sektörlerinde iş geliştirme pozisyonlarında çalıştı. Şu anda bankacılık sektöründe çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.