Foursquare mobil uygulamalarına arama filtreleri eklendi

Son zamanlarda sık güncellemeler geçiren Foursquare kısa süre önce web platformuna eklediği arama filtreleri özelliğini mobil platformlara da taşıdı.

“Keşfet” bölümünde sağ üst köşede bulunan “Filtreleme” butonuna basılarak ulaşılan yeni ekranda arama sonuçlarını daraltabileceğiniz filtreler bulunuyor. Arkadaşlarınızın daha önce check-in yaptığı, kampanya düzenleyen ve şu an açık olan mekanları bulabildiğiniz filtreler sayesinde çok daha iyi bir arama deneyimine kavuşmuş oluyoruz. Yeni filtreler ile Foursquare’in iyiden iyiye Yelp’in oyun alanına girmeye başladığını söyleyebiliriz, bilindiği gibi Yelp mekanla ilgili çok detaylı bilgiler sunan ve kuvvetli arama özellikleri bulunan bir platform. Foursquare de büyüme stratejisine paralel olarak eklediği yeni özelliklerle Yelp’in kullanıcı tabanına erişmek istiyor.

iOS ve Android cihazlardan ekran görüntüleri.

Yeni sürümün iOS sürümüne buradan, Android sürümüne ise buradan ulaşabilirsiniz.

Ata İsmet Özçelik

1979 İstanbul doğumlu, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu olduktan sonra bankacılık, danışmanlık gibi sektörlerde çalıştı. Internet ve sosyal medya ile fazlasıyla ilgili aynı zamanda sinema tutkunu. Foursquare'de SU Level2.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.