Türkiye’deki kullanıcıları 19 Mayıs’ta bir sürpriz bekliyor!

Ülkemizdeki Foursquare kullanımının diğer ülkelere oranla oldukça fazla olduğunu diğer yazılarımızda da sizlerle paylaşmıştık. Sizce de sevilerek kullanılan böyle bir uygulamanın Türkiye için daha fazla lokalize edilmesi gerekmez mi?

Evet dediğinizi duyar gibiyiz… Biz de aynı şeyi düşündük ve önerilerimizi Foursquare ekibiyle paylaştık. Karşılıklı fikir alışverişi sonucunda da 19 Mayıs’ta Türkiye’de aktif olacak bir sürpriz hazırladık.

19 Mayıs’ta check-in yaparken mesaj alanına May 19, May 19th, 19 Mayıs, 19 Mayis, Bayram, Sport ve Spor anahtar kelimelerinden herhangi birini yazdığınızda +3 puan kazanacak ve aşağıdaki mesajla karşılaşacaksınız.

“It’s May 19th! Commemoration of Atatürk, Youth and Sports Day! Bayramınız kutlu olsun!”

Check-in yaparken eklenen anahtar kelimelerden de anlaşıldığı gibi, bayram mesajının İngilizce ve Türkçe olmasını özellikle Foursquare ekibi istedi. Bunun nedenini ise mesajın Türkiye’de yaşayan veya ziyarete gelen yabancı kullanıcıların da hedeflenerek daha fazla kişiye ulaşmasını ve mesajı gören yabancıların da anlayabilmesini sağlamak için olduğunu düşünüyoruz.

iPhone Ekran Görüntüsü:

foursquare-19-mayis-mobile

Web Sitesi Ekran Görüntüsü:

foursquare-19-mayis-website

Kullanıcıların Paylaştığı Tweet’ler:

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Türkiye’deki kullanıcıları 19 Mayıs’ta bir sürpriz bekliyor!” üzerine 7 yorumlar

  1. Biraz alakasız olacak ama bu işletmelere asılan foursquare sticker’ları nereden temin edebiliriz? İşletmeye giren müşterilerin foursquare kaydımızın olduğunu bilmelerini istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir