Yepyeni rozetler için farklı mekanlar keşfetmeye hazır mısınız?

Sevdiğimiz türde restoranlara, mekanlara, spor salonlarına check-in yapmak günlük rutinimiz haline dönüştü. Arkadaşlarımıza yaptığımız check-in’ler ile yerimizi bildirir, günlük buluşmalarımızı düzenler olduk. Bu durum hayatımızı kolaylaştırmanın yanında, bir de yeni mekanlar keşfetmenin de alışılmadık ancak güzel bir yolu oldu bizim için. Keşfettiğimiz her yeni mekan ile kendimize belirli bir uzmanlık alanıda yarattığımız kesin. Foursquare rozetlerini bileğimiz hakkıyla sahip olduğumuzda, her bir rozet  ayrı bir anı olarak arşivimize ekleniyor.

Foursquare ekibi, yeni keşfedeceğimiz veya sürekli gittiğimiz mekanlara özel yepyeni dört farklı rozet daha hazırladı. Bunlar İtalyanca’da “Çok iyi” anlamına gelen “Molto Bueno” rozeti ve bu rozeti İtalyan restoranlarında afiyetle kazanabileceksiniz. Deniz mahsülleri restoranlarına bayılanlar için “The Life Aquatic”, Çin yemeklerinin uzmanlarına “Sweet n’ Sour Check-in” (Tatlı ve Ekşi Check-in) ve sandviç severler için “Earl of Sandwich” (Sandviç Kontu) adlı rozetler ile kendi alanlarınızda birer uzman olmamanız işten bile değil!

Earl of Sandwich            Molto Bueno            Sweet n' Sour Check-In            The Life Aquatic

Bu uzmanlık rozetleri ile gezindiğiniz mekanların ne kadar müdavimi ya da o türdeki etkinlikliklere ne kadar bağlı olduğunuz artık ortaya çıkıyor. Rozeti bulunan kategorideki her 3 yeni mekanda yapacağınız check-in’ler veya aynı mekanda yapacağınız 5 check-in ile uzmanlık rozetlerini koleksiyonunuza ekleyebiliyorsunuz. Bu türdeki rozetlerde 1. seviyeden, 10. seviyeye kadar ilerleyip, arkadaşlarınıza deneyimli olduğunuz kategorileri kanıtlayabilirsiniz. Ancak seviyenizi artırmanız için 2. seviyeden itibaren her seviye için 5 yeni mekan ziyaret etmek durumundasınız. Biraz yorucu ancak bir o kadarda lezzetli ve keyifli bir yolculuğa çıkmak için hazırlanın! :)

Peki bu dört yeni rozet arasında sizin favoriniz hangisi?

Mehmet Özkara

Bilgi paylaşımına önem verdiği için Arif'in golünü ararken sıkça kaybolan, sosyal ağları ve teknolojiyi yakından takip eden biri.

Yepyeni rozetler için farklı mekanlar keşfetmeye hazır mısınız?” üzerine 6 yorumlar

 1. Bu site kurucularına öncelikle teşekkürlerimi iletiyorum ve sorularıma geçiyorum
  -Bu sitede gerçekten güzel bilgiler var emeginize sağlık ama bu rozet kısmında neden ABD’de kazanılan rozetler var bu sitenin adı foursquaretürkiye değilmi Türkiyede geçerli olabilecek rozetlerin bilgilerini verirseniz bizlere daha yararlı olacağına inanıyorum Tr’de geçebilecek tüm rozetleri yayınlaya bilirseniz çok makbule geçer.. Adam yurt dışına çıkmadan 100 küsür rozet yaptığını yazıyordu bir sitede böyle bir şey nasıl olabilir ne tür rozetler var ben ancak zar zor gezmekten canım çıktı 39 rozet oldu 100 küsür rozeti nasıl yapacagım .. Size bir lafım yok yanlis anlamayin gercekten site cok iyi ama tek istegim Türkiyede geçebilecek tüm rozetleri yayınlayabilirseniz harika olur… Vakit ayırıp okudugunuz için tesekkur ederim .

  1. Merhaba Emre Bey,

   Güzel yorumlarınız için teşekkür ederiz. Web sayfamızda bahsettiğimiz rozetlerin hepsi global yani dünya çapında açık olan rozetlerdir. Hal böyle olunca Türkiye’de bu duruma dahil olmakta. Yapacağınız check-in’leri düşünerek size şimdiden iyi eğlenceler dileriz. :)

   1. Asıl ben size teşekkür ederim.Benim bi bakıma demek istediğim şu , Türkiyede adam 100 küsür rozeti nasıl kazanabiliyor ona hayret ediyorum :) hani sizin yardımınız olmasa ben bu kadar rozetide yapamazdım yardımınızdan dolayı ayrı yeten teşekkür ettim ama şöyle bir şey diyeyim çoğu rozeti tanıtma gibi bir şansınız varsa daha memnun olurum .. sizin işinizde zor ondan bir şey söylemeyede hakkım yok ama Türkiyedeki tüm rozetler hakkında bilgi almak istiyorum hangi rozeti nasıl kazana bilirim mesela bir rozet var onu çözemediim 4 gece üst üste Check-in yapın diyor nasıl yapacagımı bilemiyorum yapıyorum ama olmuyor benmi beceremiyorum , sonra doğum gününde bagırarak rozet alacagız 5 Check-inde rozeti almak için arkadaşımızla beraber olacagız sanırsam , ondan sonra 9 to 5 rozetini alamadım ben 15 kez ofiste olun diyor oldum hatta one more Check-inden baktım 1 tane kalmıştı sonuncusunuda yaptım rozet one more Check-inden yok oldu ve hala gelmedi yardımınız her konuda lazım :)… Zaman ayırdığınız için teşekkürler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.