Kredi kartınızı Foursquare’e bağlayabilirsiniz

Foursquare ekibi sık sık hepimizi şaşırtan yenilikler yapıyor. Connected Card özelliği de yine şaşırtan yeniliklerden bir tanesi. Henüz Amerika dışında kullanımı kısıtlı olsa da Foursquare severleri konuyla ilgili bilgilendirmekte ve heyecanlandırmakta yarar var.

Daha önce 2011 yılında Foursquare, American Express (AmEx) Card ile yaptığı anlaşma ile AmEx kart kullanıcılarına özel indirimler sunmaya başlamıştı. Bu yıl ise Foursquare, AmEx ile sunduğu özelliğin bir benzerini Visa ve Mastercard sahiplerine de sunmaya başladı. Bu yeni özellikten yararlanmanız için Visa/Mastercard kredi kartınızı Foursquare (web site/uygulama) üzerinden sadece kart numaranızı girerek Foursquare hesabınıza bağlamanız gerek.

UygulamaFoursquare, kartınızdan kesinlikle bir ücret kesmiyor, sadece kartınızı Foursquare hesabınızla eşleştiriyor. Sonrasında kartlarını Foursquare’e bağlamış kullanıcılara indirim sunan mekanlarda check-in yapıp ilgili kartınızla ödeme yapmanız yeterli. Telefonunuzu mekandaki görevlilere göstermenize dahi gerek yok, indiriminiz kendiliğinden kartınıza işlenecek.

Foursquare ürün müdürü Noah Weiss’in AdAge’te belirttiğine bu model Foursquare’in temel gelir modellerinden birisini oluşturacak.

Web Sitesi

Bu yeni sistemin teknolojisini sağlayan firma ise First Data.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgi için Foursquare’in ilgili sık sorulan sorular sayfasına danışabilirsiniz.

Hakan Ülvan

Yeni yerler keşfetmeye bayılan, tarihi mekanlarla arası iyi olan, ara sokaklarda kaybolana kadar yürümeyi seven, İstanbul aşığı bir lezzet avcısı. Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olduktan sonra telekom ve eticaret sektörlerinde iş geliştirme pozisyonlarında çalıştı. Şu anda bankacılık sektöründe çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.