Uygulamanın içindeki gizli karakteri ‘keşfet’tiniz mi?

Foursquare’in en sevdiğimiz özelliklerinden biri de kendi oyun mekaniğine sahip olması. Rozetler, puanlar, eğlenceli kısayollar derken son olarak uygulamanın içinde yer alan bu gizli karakterle karşılaştık.

Foursquare 6.0 ile birlikte ortaya çıkan bu karaktere Foursquare’in iPhone sürümünden ulaşılabiliyor. Karakterin herhangi bir fonksiyonu bulunmuyor ama etrafınızdaki mekanları keşfetmek isterken bir anda bu karakteri keşfederek tebessüm etmenizi sağlıyor. Siz de kendi iPhone’nunuzdaki saklı bu karakteri merak ediyorsanız, aşağıdaki adımları takip ederek ulaşabilirsiniz.

Uygulamanın ana ekranına (home) gelin. Ardından üst taraftaki haritanın olduğu alana parmağınızla dokunarak aşağı doğru sürükleyin. Sonrasında parmağınızı kaldırmadan diğer elinizin parmağı yardımıyla ekranı aşağı doğru sürükleyin. Bu işlemi seri olarak her iki parmağınızla da yapmaya devam ettiğinizde, yukarıdaki ekranda bu karakterin açıldığını göreceksiniz.

foursquare-6-karakter

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Uygulamanın içindeki gizli karakteri ‘keşfet’tiniz mi?” üzerine 3 yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.