Mekan sayfaları güncellendi

Geçtiğimiz akşam Foursquare uzun bir süreden sonra web sitesinin tasarımında bir güncelleme yaptı. Daha önce check-in detay sayfalarını güncelleyen Foursquare, mekan detay sayfalarını da güncelleyerek SEO konusunda bir adım daha atmış oldu. Aylık 50 milyon ziyaretçisi olan Foursquare, web sayfası üzerinde yaptığı bu güncelleme ile Google üzerinden gelen ziyaretçilere daha fazla bilgi sunmayı hedefliyor.

Fotoğrafların mobil uygulamada olduğu gibi ön plana alındığı tasarımda, eski tasarımda sağ kısımdaki bilgileri 2. bölmeye taşıyarak mekan hakkındaki tüm bilgiler bir araya toplamış oldu. Sayfa içerisinde harita büyütme seçiğinin ise oldukça kullanışlı hale geldiğini söylemek mümkün. Yine harita üzerinde yakındaki benzer yerleri de öneren sistem oldukça yararlı olmuş.

Giriş yapmanız halinde mekan’ı ziyaret eden arkadaşlarınıza ulaşabilmenizin yanında, ziyaretçilerin bir sonraki ziyaret ettikleri yerleri inceleyerek popüler yerleri görebilirsiniz.

Foursquare web sayfasını ziyaret eden kullanıcıların check-in yapmak için değil, ziyaret edecekleri yer hakkında daha çok bilgiye kolayca ulaşmak istediklerini söyleyen Mike Singleton, yaptıkları son güncelleme ile bu konuda çalışma yaptıklarına güzel bir örnek oluyor.

Sizler Foursquare web sayfasını hangi sıklıkta kullanıyorsunuz ve yeni tasarım hakkında ne düşünüyorsunuz?  Düşüncelerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz

Tolga Eğilmezel

Yaşına yetişemeyen adam & SU3 @Foursquare.

Mekan sayfaları güncellendi” üzerine yorum

  1. Merhaba sahiplendiğim mekan hakkında bir sorum olacak İnsanlar bunun hakkında konuşuyor bölümünde nerdeyse hiç begeni olmamasına rağmen mekanı kötüleyen yorum var ilk 3 tavsiye arasında gözüküyor bunun için ne yapabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.