İşletmeniz için etkinlik oluşturmak şimdi çok kolay!

Foursquare’de check-in yaptığımız kimi zamanlar, bulunulan mekanda oluşturulmuş etkinliklere rastlayabiliyor ve bu etkinliğe check-in yapabiliyoruz. Bunun sonucunda da mekana ilk defa gelmiş olmamız ya da bu etkinlikte kimlerle check-in yaptığımız gibi değişken durumlara göre rozetler veya fazladan puanlarla karşılabiliyoruz. Şimdi sizlerle işletmeniz için nasıl etkinlik oluşturabileceğinizi kısaca anlatacağız.

Foursquare’de etkinlik oluşturmak sanılanın askine oldukça kolay ve zahmetsiz. Sahiplendiğiniz bir mekanınız var ise izlemeniz gereken adımlar şöyle;

– “Araçlar” (Tools) kısmına tıklayın,

– Bu bölümde alttaki görselde de bulunan “Etkinlikler” (Events) bölümüne gelin,

– Etkinliğinizin “Date” kısmından tarihini belirleyip, “Title” yani etkinliğiniz için bir başlık oluşturun,

– Sonrasında başlama ve bitiş saatlerini belirleyin ve etkinlik ekle butonuna basın.

Şimdi mekan profilinize gidip etkinliğinizi görüntüleyebilirsiniz. Bunun haricinde “Planlanmış Etkinlikler”inizi de (Scheduled Events) etkinlik oluşturduğunuz bölümün hemen altında görebilirsiniz.

Eğer Foursquare üzerinde bir marka sayfası yönetiyor ve birden fazla şubeniz var ise, yine “Araçlar” kısmına giderek “Edit profile for” kısmının hemen yanında bulunan kutucuktan hangi şube ve mekanda etkinlik oluşturmak istiyorsanız seçebilir, yine aynı adımlarla etkinliğinizi oluşturabilirsiniz.

 

Kolay gelsin! :)

Mehmet Özkara

Bilgi paylaşımına önem verdiği için Arif'in golünü ararken sıkça kaybolan, sosyal ağları ve teknolojiyi yakından takip eden biri.

İşletmeniz için etkinlik oluşturmak şimdi çok kolay!” üzerine 5 yorumlar

  1. etkinlik oluşturdum ama hatalı yaptığım için 3 kere değiştirmek zorunda kaldım ama bugun o sildiğim 2 etkinlikte çıkıyor sayfada ne yapmalıyım ?

  2. Merhaba, foursquare ilk açtığımda konumunuzu kullanmak istiyor uyarısına hayır demiştim. Şimdi ise check in yapamıyorum. Sanırım konum kısmımı açmam gerekicek, en başta hayır dediğim şeyi. Bunu nasıl yapabilirim?

    1. Merhaba, telefonunuzun menüsünden ayarlar bölümünde konum ayarlarından izinleri aktif hale getirebilirsiniz.

      1. Haftasonu acik alanda yapacagimiz bir spor etkinligi icin swarm’da etkinlik olusturmak istiyorum. artik bu ozellik kalkti mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.