Foursquare, otomatik tweet paylaşma özelliğini devre dışı bıraktı

Foursquare’in yayılma ve bilinirliğini artırmak için kullandığı otomatik tweet özelliği devre dışı bırakıldı. Foursquare kullanıcılarının kazandıkları her yeni rozet ve mayor’luk sonrasında otomatik olarak Twitter üzerinden bir tweet yayınlanıyordu. Bu özellik sayesinde Foursquare daha çekici bir hale bürünerek birçok kullanıcıyı da kendine çekmeyi başarabiliyordu. Bunu oldukça iyi yaptığı da yadsınamaz bir gerçek.

Kazanılan her rozet ve mayor’luk sonrası atılan otomatik tweetlerin, Foursquare kullansın ya da kullanmasın birçok Twitter ve Facebook kullanıcısının canını sıkmaya başladığını gören Foursquare ekibi geçtiğimiz hafta bu özelliği devre dışı bıraktı. Tabii yalnızca rozetler ve mayor’luk bildirimleri için. Facebook ve Twitter paylaşımlarında “İnsanların otomatik olarak paylaşılan şeylerdense, gerçekten önemli anlarını paylaşabilmeleri için çalışıyoruz.” diyen Foursquare, kullanıcıların bundan böyle isterlerse check-in’lerini, tavsiyeleri, listeleri ve mekanları paylaşabileceklerini belirtiyor. Foursquare’in oyun mekanizmasını geri plana çektiği yönündeki yorumlar, atılan bu adımlarla biraz da olsa varolan gerçeklik payını yansıtıyor sanki… Peki bu konuda siz neler düşünüyorsunuz?

Mehmet Özkara

Bilgi paylaşımına önem verdiği için Arif'in golünü ararken sıkça kaybolan, sosyal ağları ve teknolojiyi yakından takip eden biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.