Foursquare 6.0’dan ilk görüntüler

Son zamanlarda hızlı bir şekilde yeni sürümler yayınlayan Foursquare’in 6.0 sürümünün de ekran görüntüleri ortaya çıktı. En son güncellemelerde check-in ve rozet odağından biraz uzaklaşan Foursquare “Keşfet” kısmını geliştirmeye yönelmişti. Özellikle yeni bir şehre veya ülkeye geldiğinizde arkadaşlarınızın ve sizin önceki check-in’lerinize ve zevklerinize göre öneriler sunan Keşfet bölümünün giderek daha fazla uygulamanın merkezi haline geldiğini görüyoruz.

Öyle ki uygulamayı ilk açtığınızda artık arkadaşlarınızın nerede olduğunu gösteren akış ekranının ciddi bir şekilde Keşfet ile entegre olduğunu görüyoruz. Keşfet haritası uygulamanın en tepesinde yer alırken, yukarıdaki navigasyon çubuğunun yerini Arama bölümü almış durumda. Arama bölümü artık otomatik tamamlama özelliği ile çalıştığından aradığınız mekanı bulmak çok daha kolay olacak. Sağ üst köşede yer alan check-in düğmesi aşağıda ekranın ortasında yazıların üzerinde dururken, solda yer alan bildirim tepsisi de sağ üstte ve balon görünümü almış durumda.

İş modeli kısmında hala yenilikler arayan Foursquare’in sürekli ciddi dizayn değişiklikleri yapması ve değişik odaklar araması kullanıcıları memnun edecek mi emin değilim, ama Foursquare’in ilk çıktığı gündeki “arkadaşlara yerini bildiren” platformdan çok daha farklı bir yere doğru evrimleştiğini söylemek doğru olabilir. Umuyorum bu değişiklikler meyvesini verir ve Foursquare’in mekanlarla yapacağı işbirlikleri şirketi karlı hale getirebilir.

B-homescreen_iphone5_verge_super_wide A-explore_iphone5_verge_super_wide

C-spelling_verge_super_wide D-suggested_queries_verge_super_wide

Ata İsmet Özçelik

1979 İstanbul doğumlu, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu olduktan sonra bankacılık, danışmanlık gibi sektörlerde çalıştı. Internet ve sosyal medya ile fazlasıyla ilgili aynı zamanda sinema tutkunu. Foursquare'de SU Level2.

Foursquare 6.0’dan ilk görüntüler” üzerine 3 yorumlar

  1. Bir hata yapıp programı telefonumdan sildim ve bu sürümle beraber geri yükleyemiyorum. “Bu öğe hiçbir cihazınızla uyumlu değil.” diye hata veriyor. Son güncellemeden sonra her zaman kullandığım uygulamayı kullanamaz oldum. Eski bir sürüm bulmaya çalışıyorum ama nafile. Bunun bir çözümü yok mu? Mayorluklarımı kaybetmeye başladım. Gerçekten madurum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.