Android kullanıcısı olan superuser’lara güzel haber!

Android cihazlar kullanan superuser’lar için mobil olarak mekan düzenlemek hep bir işkence olmuştur. Bu durum iOS tarafında ise Hopscotch adlı uygulama ile hızlı bir şekilde yapılabiliyor. Bundan böyle Android cihaz sahibi olan superuser’lar da rahatlıkla mekanları düzenleyebilecekler. Thomas Hunsaker adlı bir Android geliştiricisinin geliştirdiği Soup adlı uygulama işleri daha da kolaylaştıracak gibi görünüyor.

Uygulama ile birlikte daha önce mekan düzenlemeleri konusunda kısıtlı hareket kabiliyetine sahip olan superuserlar, artık daha özgür bir şekilde düzenlemeler yapabilecek. Kullanıcılar mekan detaylarını adresi ve telefon numarasından tutun da, kategori seçeneklerine kadar düzenleyebilecek. Hatta ve hatta mekanları kapalı olduklarına ya da yanlış yerleştirildiklerine dair raporlayarak değişikliklerin mobil cihazlar üzerinden de yapılabilmesini sağlayabilecekler. Soup şimdilik kopya mekan raporlamayı mümkün kılmıyor. Ancak bu özelliğe Foursquare Android uygulamasında herhangi bir mekanın üzerinde parmağınızı basılı tuttuğunuzda erişebiliyorsunuz. Birçok superuser’ın işine yarayacak bu uygulamayı denemenizi tavsiye ederiz.

Mehmet Özkara

Bilgi paylaşımına önem verdiği için Arif'in golünü ararken sıkça kaybolan, sosyal ağları ve teknolojiyi yakından takip eden biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.