Android uygulamasındaki harita şimdi daha aktif!

Tasarımı, bünyesinde bulundurduğu mekanları ve bulunduğumuz lokasyonda etrafımızdaki mekanlar hakkında bilgilendirme fonksiyonları her geçen gün giderek artan Foursquare, yenilenmeye ve kendini geliştirmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce  Android kullanıcılarının ekranlarına düşen Foursquare güncellemesi yenilenen özellikleriyle karşımıza çıktı. Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan bir güncelleme ile kaşif yönümüzün ortaya çıkması sağlanırken, yapılan son güncellemeyle ise uygulamanın kullanım kolaylığı ön plana çıkıyor.

Güncelleme ile birlikte ortaya çıkan başlıca yenilikler ise şu şekilde sıralanıyor:

Foursquare ana ekranınızı güncellemek istediğinizde üst kısımda bulunan harita artık kaybolmuyor, bilakis genişleyerek daha estetik bir görünüm sunuyor. Düzenlenen harita ekranında ise yapacağınız gezinmeler sırasında “Redo search in this area” yani, “Bu alanda yeniden arama yap” kutucuğu ile harita üzerinde bulunduğunuz bölgedeki mekanlar sıralanabiliyor. Sağ üst kısımdaki işaret sayesinde de bulunduğunuz konuma tekrar geri dönebiliyorsunuz.

Yenilenen Android sürümüne henüz geçiş yapmadıysanız, buraya tıklayarak güncelleme yapabilir ve yepyeni bir Foursquare deneyimine adım atabilirsiniz. Check-in’leriniz bol olsun! :)

Mehmet Özkara

Bilgi paylaşımına önem verdiği için Arif'in golünü ararken sıkça kaybolan, sosyal ağları ve teknolojiyi yakından takip eden biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.