Foursquare’in sesli yanıt sistemine Türkçe dil desteği geliyor

Foursquare ilk kurulduğu dönemlerde de işletmelere sunduğu birçok avantaj bulunuyordu. Bu avantajların bir çoğu Amerika sınırları dışına daha farklı bir şekilde ulaştırılıyordu. Örneğin bir işletme sahibi Amerika sınırları içindeyse mekanını hızlıca telefon aracılığıyla sahiplenebilirken, farklı ülkelerdeki işletme sahipleri bu işlemi ancak posta yoluyla gerçekleştirebiliyordu.

Geçtiğimiz sene Foursquare, posta yoluyla mekan sahiplenme saçeneğini tamamen kaldırarak sesli yanıt sistemine geçti. Birçok mekan sahibini ve sosyal medya ajansını sevindiren bu haber yine de bazı kesimler için yetersiz olmuştu. Çünkü birçok kişi sesli yanıt sisteminin İngilizce olmasından dolayı yönlendirmeleri anlayamamaktan ve işlemlerini tamamlayamamaktan şikayetçiydi.

Türkiye’deki Foursquare kullanım oranının ciddi anlamda artmasıyla birlikte, geçtiğimiz günlerde sesli yanıt sisteme de Türkçe dil desteğinin geleceğine dair bir haber aldık. Birçok işletme sahibi bundan böyle kendi mekanlarını çok daha hızlı ve kolayca sahiplenebilecek. Biz kullanıcılar olarak da etrafımızda çok daha fazla kampanya görebileceğiz.

Umuyoruz ki bu gelişme Foursquare kampanyalarının artmasının yanı sıra bilinçsizce veya kötü niyetli kişiler tarafından kullanılmaz. Sonucu bekleyip hep birlikte göreceğiz.

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Foursquare’in sesli yanıt sistemine Türkçe dil desteği geliyor” üzerine 2 yorumlar

  1. iyi günler.işletmemi sahiplendim.kampanya oluşturuyorum fakat bi süre sonra inaktif hale geliyor.başlangıç ve bitiş saatlerini belirtmeme rağmen günü birlik alıyor kampanyayı ya da hiç almıyor.bu sorunu nasıl halledebilirim ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.