Foursquare’in şehir listeleri arasında bulunan İstanbul 3. sıraya yerleşti!

Foursquare, 2011 yılının aralık ayında Şehir Rozetleri için Şehir Listeleri hazırlamaya başladı. Bu listeler öncelikle aralarında İstanbul’un da yer aldığı Paris, Londra ve İstanbul rozetleri için oluşturuldu. Foursquare Türkiye ekibinin de katıkılarıyla İstanbul’daki en ilgi çekici noktalar belirlendi ve böylece Bosphorus Badge adlı bir rozete sahip olduk.

Tüm listelerin çalışma mantığı aynı şekilde ilerliyor. Kullanıcılar listeleri kayıt ederek takip etmeye başlıyor ve kayıt ettikleri listede bulunan 5 farklı mekanda check-in yaptığında  şehre özel olarak hazırlanan rozetleri kazanıyor.

Aradan geçen süre zarfında şu ana kadar Şehir Listeleri’nin sayısı 54’e kadar yükseldi. Bu listelerin arasında bulunan İstanbul ise şu anda 3. sırada yer alıyor. Şehir Listeleri’nin ilk 5 sıralamasına bakacak olursak:

1- Londra (11.728 kullanıcı kaydetmiş)
2- Paris (10.623  kullanıcı kaydetmiş)
3- İstanbul (7.622  kullanıcı kaydetmiş)
4- Moskova (7.320  kullanıcı kaydetmiş)
5- Tokyo (7.131  kullanıcı kaydetmiş)

Tüm sıralamayı buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Listelerin sıralamaları, kullanıcıların bu listeleri kaydederek kendi listeleri arasına almasından oluşuyor. Siz de Bosphorus Rozeti’ni kazanmak ve İstanbul’u zirveye taşımak istiyorsanız, listenin sağ üstünde bulunan “Bu Listeyi Kaydet / Save This List” butonuna tıklayabilirsiniz.

Istanbul City Badge – Bosphorus

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir