İşletme sahipleri Twitter üzerinden kullanıcılarla daha fazla etkileşime geçebilecek

Foursquare geçtiğimiz günlerde işletmeler için yeni bir özelliği daha kullanıma sundu. Artık mekan sayfasına Twitter adresini bağlamış olan işletmelerde yapılan check-in’ler Twitter’da paylaşıldığında direkt olarak mekanın Twitter adresi kullanılarak tweet atılıyor.

Her ne kadar bu özellik çok ufak bir ayrıntı gibi görünse de özellikle son zamanlarda sosyal ağlar arasında yaşanan amansız çekişme göz önüne alındığında kayda değer bir hareket olarak değerlendirilebilir. Yine yakın geçmişte Facebook bağlantılı özelliklerin de Foursquare’e entegre edildiğini hatırlayanlar, Foursquare’in mümkün olduğunca hem Facebook hem de Twitter’a yakın durduğunu fark etmişlerdir.

foursquare-twitter-mention

Bu özelliğin çalışabilmesi için işletmelerin yönetim sayfalarında yer alan “Mention me when customer check-ins are shared to twitter” seçeneğini işaretlemiş olmaları gerekiyor.

Mete Sadioglu

İnşaat mühendisi, teknoloji delisi ve sosyal medya ilgilisi. Son zamanlarda pek fazla vakit ayıramasa da fotoğraf çekmeyi sever. Aynı zamanda Foursquare'de SU3 kullanıcı yetkisine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.