Galatasaray – Schalke maçından yeni bir check-in rekoru geldi…

20 Şubat’ta Türk Telekom Arena’da oynanan Galatasaray – Schalke maçında galibiyet gelmedi ama iki yeni rekor kırıldı. En son yine TT Arena’da oynanan Galatasaray – Fenerbahçe derbisinde tek mekanda 4.442 kişi, stadyum toplamında ise 5.459 kişi aynı anda check-in yapmıştı, benzer şekilde 29 Ekim 2012’de Cumhuriyet Bayramı yürüyüşünde toplamda 5.887 kişi ile rekora imza atılmıştı.

Bu kez ana mekanda 5.010 kişi ve stadyum toplamında ise 6.012 kişi aynı anda check-in yaparak, bir etkinlik esnasında aynı anda tek mekanda ve toplamda yapılan check-in rekorları kırılmış oldu.

 

Ayrıca maçta dikkatimizi çeken konularından birisi de TT Arena’da ESPN tarafından oluşturulmuş olan etkinliğe yapılan check-in sayısının da oldukça fazla olduğu idi. Bu da gün geçtikçe ülkemizdeki Foursquare kullanıcılarının uygulamanın gelişmiş özelliklerine daha fazla hakim olduğunu gösteriyor.

Mete Sadioglu

İnşaat mühendisi, teknoloji delisi ve sosyal medya ilgilisi. Son zamanlarda pek fazla vakit ayıramasa da fotoğraf çekmeyi sever. Aynı zamanda Foursquare'de SU3 kullanıcı yetkisine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.