Foursquare, Sevgililer Günü programınızı yapmanıza yardımcı oluyor

Foursquare kullanıcılarının yaptığı milyarlarca check-in ile her gün güçlenmeye devam eden Foursquare, “Keşfet (Explore)” özelliği sayesinde  akıllı mekan önerileri yapmaya devam ediyor. Foursquare’in Sevgililer Gününe özel olarak açtığı Foursquare Dream Date sayfası ise 14 Şubat’ı özel geçirmek isteyenlere uygun öneriler sunmayı amaçlıyor.

Sevgililer günü planınızı yapmanız için size en yakın çiçekçi, romantik mekanları veya şeker dükkanı gibi yerleri Keşfet özelliği sayesinde bulabiliyor. Ayrıca Foursquare 14 Şubat’ın canı cehenneme diyenler ya da 14 Şubat’ı yalnız geçirecekleri de unutmamış, onlar içinse Foursquare Dream Hate sayfasını hazırlamış. Bu sayfa aracılığıyla ise 14 Şubat’ı umursaman ya da efkarlanmak isteyenler için meyhane, viski barları ve martini barlarını keşfetmek için ayrı bir sayfa oluşturmuş.

Foursquare-Dream-Date

Foursquare bu çalışmayla gün geçtikçe artan check-in’ler ve öneriler sayesinde kendisine güç katan “Keşfet” özelliğinin gücünü de kullanıcılarına göstermeyi amaçlıyor diyebiliriz. Siz de “Keşfet” aracını farklı etiketler deneyerek kullanarak 14 Şubat planınızı daha özel bir hale getirebilirsiniz. Aramalar İngilizce kelimeler üzerinden yapıldığından dolayı Türkiye’de fazla mekan sonucu döndürmese de, sizin kendi anahtar kelimelerinizle arama sonuçları zenginleştirebilirsiniz. Örnek olarak ben etrafımdaki “meyhane” adı geçen mekanlar için bir öneri istediğimde aşağıdaki sonucu aldım.

foursquare-explore-meyhane

Şimdi sıra sizde; ister Foursquare’in bu eğlence ve keşfet özelliğinin gücünü göstermek amacıyla oluşturduğu bu sayfaları kullanarak, ister Keşfet özelliğini kullanarak Foursquare’in sizin için önereceği mekanlar ile Sevgililer Günü’nüzü ya da herhangi bir başka günü mekan öneriyle renklendirebilirsiniz.

Kaan Kalkan

İTÜ'de doktora öğrencisi ve akademisyen. Konum bazlı teknolojilere olan ilgisi Foursquare ile tanışmasıyla gün be gün artan bir SU2. Açık kaynağa güvenen ve bilgi paylaşmayı seven bir bilgisayar tutkunu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.