Uygun olmayan tavsiyeleri web sitesi üzerinden raporlamanın zamanı geldi!

Foursquare, mekanların daha düzenli tutulabilmesi ve kullanıcıların tavsiyeler üzerinden daha doğru bilgi edinebilmesi amacıyla web sitesi üzerinde ufak bir güncelleme yaptı. Daha önce sadece mobil uygulama üzerinden gerçekleştirilebilen “tavsiye raporlama” özelliğini bugün itibariyle web sitesi üzerinden de kullanabiliyoruz.

Raporlama için bize üç seçenek sunuluyor (spam, offensive ve no longer relevant), buradan da anlaşılacağı üzere tavsiyeleri raporlamanın amacı olumsuz olanların silinmesi değil, sadece reklam veya hakaret içeren ya da artık geçerli olmayan tavsiyelerin sistemden kaldırılması.

Mekan sayfalarında bulunan tavsiyelerin sağ köşesindeki "Flag" linkini kullanarak uygun olmadığını düşündüğünüz tavsiyeleri raporlayabilirsiniz.

Mekan sayfalarında bulunan tavsiyelerin sağ köşesindeki “Flag” linkini kullanarak uygun olmadığını düşündüğünüz tavsiyeleri raporlayabilirsiniz.

Tavsiyelerin detay sayfasındaki sağ köşede bulunan "Flag" linkini kullanarak uygun olmadığını düşündüğünüz tavsiyeleri raporlayabilirsiniz.

Tavsiyelerin detay sayfasındaki sağ köşede bulunan “Flag” linkini kullanarak uygun olmadığını düşündüğünüz tavsiyeleri raporlayabilirsiniz.

Ayrıca uygulamalar aracılığıyla da uygun olmayan tavsiyeleri raporlayabilirsiniz. 4sq_tip_android

Ayrıca uygulamalar aracılığıyla da uygun olmayan tavsiyeleri raporlayabilirsiniz.

Son olarak yapılan raporlamaların şu anda sadece Foursquare tarafından kontrol edildiğini ve tüm dünya üzerinden gelen taleplerin değerlendirilmesinin vakit alabileceğini hatırlatmak isteriz.

Mete Sadioglu

İnşaat mühendisi, teknoloji delisi ve sosyal medya ilgilisi. Son zamanlarda pek fazla vakit ayıramasa da fotoğraf çekmeyi sever. Aynı zamanda Foursquare'de SU3 kullanıcı yetkisine sahiptir.

Uygun olmayan tavsiyeleri web sitesi üzerinden raporlamanın zamanı geldi!” üzerine 13 yorumlar

 1. hasbihal cafe işletmesinin sahibiyim katagori kısmında striptiz clup yazısını nasıl değiştirebilirim. Ayrıca isteyenin katagori belirleme seçeneklerini kullanmasını kapatabilirmyim

 2. Mekana yapılan tavsiyelere müdahale edemiyoruz iyi güzel de… bilinçli olarak kötü yorum yapan kişilerin önüne nasıl geçiliyor mesela… öyle bir durum ile karşı karşıyayım şu anda… sahiplendiğim ve işlettiğim mekanımda bayat çay ve ılık çikolata v.s. gibi yorum yazmış hanımefendinin biri. söz konusu bile mümkün değil. kötü amaçla yazıldığını düşünüyorum.. bu kadar müdahale etmek hakkımız olmalı diye düşünüyorum kolaylıklar… “Jin Cafe”

  1. orçun bey aynı şey bizim başımıza geldi sorunlu insan öle yorum yapmış can sıktı neyapacagımızı bilmiyoruz yardım edin… ayrıca nasıl sahipleniliyo onuda bilmiyorum

  2. Merhaba,

   İşletme sahiplerine, kullanıcılara ve superuser’lara verilen yetkiler Foursquare tarafından belirleniyor, maalesef bu konulara müdahale etme yetkimiz bulunmuyor. Daha fazla bilgi için http://support.foursquare.com adresinden Foursquare’in resmi destek merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

 3. Yeni devraldığımız işletmenin bundan önceki intibası gerçekten inanılmaz derecede kötüdür..puanlamalar ve yorumlar bizim şuanki işletmemizle alakalı değildir foursquare sayfasını satın aldıktan sonra eski sayfayla birleştirildi. henlife şamdan lounge & garden sayfamızın 08.10.2015 tarihine kadarki bütün yorumların ve puanların sıfırlanmasını istiyorum yardımcı olabilirmisiniz iyi çalışmalar..

  1. Merhaba, mekanlardaki puanlar ziyaretçilerin ziyaret sıklığı, mekanı beğenip beğenmemeleri (like/dislike) yazılan yorumlardaki anahtar kelimeler, mekan ile ilgili diğer değerlendirmeler gibi birçok kriter dikkate alınarak uygulamanın algoritmaları tarafından hesaplanıyor bu nedenle puana Foursquare’in bile müdahale etme şansı bulunmuyor. Bu gibi durumların önüne geçilebilmesi için mekan el değiştirdiği zaman eski mekanın kapatılıp yeni oluşturulan mekan üzerinden devam edilmesi gerekiyor.

   1. yalnız mekanın kapatılması için defalarca foursquare ekibine mail ile ulaştık..mekan kapatılmadı ve bizde yeni mekanla devam ederken foursquare ekibi eski mekanın verileri ile yeni mekanımızın verilerini birleştirdi..benim istediğim eski mekanın verilerinin yüklemesinin geriye çekilmesi (yorumlar puanlar ve fotoğraflar..)HENLİFE şamdan lounge & garden olarak açtığımız sayfanın eski sayfası şamdan lounge & garden verilerini silemezlermi?

 4. İyi güzel anladık ama ciddi paralarla mekan açıyoruz. Sonra Cafe kültürü bile olmayan biri geliyor iğrençti çok kötüydü vb.. yorumlara maruz kalıyoruz.Mesela 100 kişiden 99 u beğendi ama yorum yapmadı. Bir tane vatandaş beğenmedi yorum yaptı. Adaletli mi sizce Bence bu tip yazıları filtreden geçirmeniz gerekiyor. Sonuçta bizim de gözümüzden bazı şeyler kaçabiliyor. Zor bir sektördeyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir