Mobil cihazlar için check-in detay sayfası yenilendi

Daha birkaç gün önce yaptığımız “Şimdi arkadaş listenizde olmayan kullanıcılar da check-in’lerinizi beğenebilecek!” başlıklı haberimiz soğumadan, Foursquare bu kez de Twitter ve Facebook’ta yayınladığınız check-in linklerine mobil cihazlar üzerinden tıklayarak gelen kullanıcıların göreceği sayfayı yeniledi.

Bu yeni görünümde check-in’le ilgili adres, rozet, check-in’den alınan puanlar, beğeniler ve mekanı puanı gibi bilgiler mobil uygulamada görülen haline oldukça benzemiş. Buna ek olarak ise mekanın bulunduğu ufak bir harita eklemesi yapılmış ve mekanın bulunduğu yer haritada mavi bir daire ile gösterilmiş ve dalga dalga dışa yayılan görünümle oldukça modern bir görünüme ulaşılmış. Hesabınıza giriş yaptığınız takdirde yorum bırakmak ve check-ini beğenmek işlemlerinizi de buradan yapabiliyorsunuz.

foursquare-yeni-checkin-detay

Ancak detay sayfasından ana sayfaya dönerseniz Foursquare’in halen 2010 yılında oluşturulan mobil sayfasına ulaşıyorsunuz. Sanıyoruz ki Foursquare öncelikli olarak kullanıcıların Tweet veya Facebook paylaşımları üzerinden gelen ve üye olmayan kişilere güzel bir tanıtım yaparak, kullanıcı sayısı arttırmayı hedeflemiş. Check-in detay sayfası güncellendiğine göre Foursquare, yakın zamanda mobil sayfasını da güncelleyerek, uygulama desteği sunmadığı telefon modellerini kullanan kullanıcılarını da sevindirmeyi hedefleyecektir diye düşünüyoruz.

Onur Kayabaşı

Kadir Has Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği son sınıf öğrencisi, Android geliştiricisi, teknoloji aşığı. Foursquare'de SU2.

Mobil cihazlar için check-in detay sayfası yenilendi” üzerine 4 yorumlar

  1. ben twittera bağalnırken eskiden bağlanırken hata oluştu diye bir hata alıyodum şimdi bağlanıcak gibi oluyo ama olmuyo iphone4 kullanıcısıyım twitter web sitesinde erişim gözüküyo ama telefonda twitterda paylaş diyince hesabı bağla diyor bağlıyorum dedigiim sorun ortaya çıkıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir