2 Şubat’ta Groundhog Day rozetinizi almayı unutmayın

Foursquare, VisitPA işbirliğiyle Amerika’nın Pensilvanya eyaletinde her yıl 2 Şubat’ta kutlanan Groundhog Day için 2011 ve 2012 yıllarında olduğu gibi bu yıl da yine bir rozet hazırladı. Rozeti kazanabilmek için yapmanız gerekenler; bilgisayarınızdan Foursquare‘in sayfasına giderek hesabınızla giriş yapmak ve VisitPA sayfasına giderek sayfayı beğenmek. Daha sonra 2 Şubat günü check-in yaparken shout kısmında “groundhog” kelimesini içeren bir cümle ya da sadece “groundhog” yazarak rozeti koleksiyonunuza ekleyebilirsiniz.

Gelelim merkan edenler için Groundhog Day’in anlamına; İnanışa göre bu günde Punxsutawney Phil, ki kendisi bir dağ sıçanıdır, yuvasından çıktığı zaman hava bulutluysa bahar erken gelecektir, eğer hava güneşli ise kendi gölgesini görüp yuvasına geri dönecektir ve kış mevsimi 6 hafta daha devam edecektir.

Mete Sadioglu

İnşaat mühendisi, teknoloji delisi ve sosyal medya ilgilisi. Son zamanlarda pek fazla vakit ayıramasa da fotoğraf çekmeyi sever. Aynı zamanda Foursquare'de SU3 kullanıcı yetkisine sahiptir.

2 Şubat’ta Groundhog Day rozetinizi almayı unutmayın” üzerine 23 yorumlar

 1. Telefonumla ilgili bir sorun yaşıyorum ve aksi gibi bugün
  check-in yapmamın bir çözümü yok. Bilgisayardan check-in yapabilir
  miyim? Bu rozeti kaçırmak istemiyorum.

 2. Bu konu ile alakalı değil ama bir şey sormak istiyorum. Bender, Crunked gibi rozetlerini alamıyorum. Rozetleri kazanmak için nerenin saatine göre hareket etmeliyim?

  1. Merhaba, bu rozetler herhangi bir bölgeye bağlı olmadıkları için bulunduğunuz ülkenin yerel saatine göre kazanılabiliyor.

 3. Ziggy’s wagon rozetini almak icin 3 check in yaptim fakat rozeti alamadim one more check sitesinde de o rozet almam gerekenler listesinde gorunmuyo be yapmam gerek?

 4. bir sorum var checkin yaparken shout yazıyoruz ya mesela bunun içi “groundhog” yazıyoruz “” tırnakları yazmak gerekiyor mu ? 16 candles için happy birthday yazıyorum ama bişey olmuyo onu da açıkalabilir misiniz nası almam gerekiyo?

  1. Merhaba, tırnak işaretlerini yazmanıza gerek yok, 16 candles içinse en az 5 farklı check-in’de shout kısmına happy birthday yazmanız gerekiyor.

 5. teşekkür ederim. dediğiniz gibi yaptım 5 kez ama olmadı. acaba bir arkadaşımı da mention etmem gerekiyor mu diye düşündüm. ayrıca yeri bu başlık değilse kusura bakmayın ama 8 saat önce falan saat 05:30’ken evde check in yaptım school night rozetini alamadım. onda özel bir durum var mı ?

  1. 16 Candles rozeti için muhtemelen farklı günlerde check-in yapmanız gerekiyordur, School Night rozeti gece 3’ten sonra alınabiliyor belki kategori ile ilgili bir kısıtlama olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.