Şimdi arkadaş listenizde olmayan kullanıcılar da check-in’lerinizi beğenebilecek!

Foursquare, 2013 yılına hızlı bir giriş yaptı ve yeni yılın ilk günlerinde ufak ama ilgi bir çekici özelliği hizmete soktu.

4 Ocak’tan bu yana kullanılabilen bu özellik sayesinde, Twitter ve Facebook’ta paylaştığınız check-in’leri gören ama Foursquare’de arkadaşınız olmayan kişiler de beğenebilecekler. Check-in’leriniz beğenildiğinde bildirimler aracılığıyla size aktarılıyor ve kimin beğendiğini hemen görebiliyorsunuz. Ayrıca dilerseniz bildirimlerin gelmesini de ayarlar bölümünden kapatabilirsiniz.

Check-in’lere yorum yazmak ve Foursquare profilinizdeki son check-inlerinizi görme özellikleri ise eskiden olduğu gibi sadece Foursquare arkadaşlarınıza açık olmaya devam ediyor.

Foursquare Türkiye checked in at İstanbul

Sosyal ağlarla entegresyon kapsamına yapılmış bu hamle, Aralık ayında eklenilen diğer bir özelliğin devamı niteliğinde.  Bahsettiğimiz eklenilen bu özellik sayesinde Facebook arkadaşlarınızın Foursquare üzerinden mekanı beğenmesi veya mekana yorum bırakması da “Keşfet” ekranına etki etmeye başlamıştı. Bu özellikle kullanıcıların değerlendirme için daha fazla öneri almaları sağlanılırken, check-in gizliliği de aynı kalmasıyla birlikte gizlilikle ilgili herhangi bir sorun yaşanmasının önüne de geçilmiş oldu.

Bakalım Foursquare’in sosyal ağlarla entegrasyonunda bir sonraki adım nasıl olacak?

Onur Kayabaşı

Kadir Has Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği son sınıf öğrencisi, Android geliştiricisi, teknoloji aşığı. Foursquare'de SU2.

Şimdi arkadaş listenizde olmayan kullanıcılar da check-in’lerinizi beğenebilecek!” üzerine 16 yorumlar

 1. merhabalar foursquarede checkin yaptığımda mekandaki kişileri göremiyorum bunun sebebi nedir? ağ haritasının üstünde o an mekanda kaç kişi olduğu görünüyor fakat ben ulaşamıyorum 2-3 güne kadar böyle bi problem yoktu görünüyodu check yapan kişiler yardımcı olursanız sevinirim..

  1. Merhaba, check-in yapan kişi sayıları şu anda iOS’ta görünmüyor ama check-in yapınca kişi sayısı ve kişiler görülebiliyor. Android’de ise bir sorun görünmüyor.

 2. merhabalar ben swarm dan check ın yapınca facebook sayfamda cıkıyordu ama sımdı görunmuyor duvarımda facebooktan dolayı mı yoksa swarm da bır sorun olabılır mı??

 3. Merhabalar ben swarmı yükledim facebookdan giriş yaptım ve swarmda 2 check-in yaptım yer bildirdiğimde arkadaşlarımın anasayfasında çıktı beğendiler fakat arkadaşlarım profilime girdiğinde check-in lar gözükmüyor 2 check-in yazıyor ama nerde yaptığıma dair profilimde hiç bişey görünmüyor yardım edebilir misiniz lütfenn

 4. Bir sorum olacak.Swarm ı yeni kullanmaya başladım.Bir yerde chek in yaptığım anda o dakıkalarda başka kimlerin de orada chek in yaptığını görebiliyorum ama aradan biraz zaman geçiyor ve chek in yapanları kontrol etmek istediğimde tekrardan girip baktığımda hiiç kimseyi göremiyorum chek in yapan?Neden acaba?Android kulanıyorum.

  1. Sadece check-in yaptığınız mekanlardaki kişileri görebilirsiniz. Ardından herhangi bir yerde 4 saat içinde check-in yapmazsanız sistem sizi otomatik olarak checkout yapacaktır ve dolayısıyla daha önce gördüğünüz kişileri göremeyeceksiniz.

 5. Merhaba wp8.1 lumia tlf numda halka açık mekanlardaki yaptığım check-in ler görünmüyor.ayarları kontrol ettim.sıkıntı ne olabilir?

 6. Meraba arkadaş olmadigim kişilerin profilinde check in sayisini göremiyorum bazılarında ise görünüyor sebebi nedir ? Mesela aynı kişinin checkin sayısını ben değil arkadaşım görebiliyor

  1. Merhaba, kullanıcıların güvenliği sebebiyle arkadaş listenizde olmayan kişilerin check-in’lerini ve sayılarını göremezsiniz. Sizin bakıp da göremediğiniz kişi, arkadaşınızın arkadaş listesindeyse görebilir yoksa arkadaşınız da o kişinin check-in’lerini ve check-in sayısını göremez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.