Simitinizi yerken, rozetinizi kapın!

Özellikle ABD ve Kanada’da  popüler bir simit türü olan “Bagel,” şimdi de uzmanlık rozetleriyle adını duyuruyor. Ülkemizdeki simit ve açmalara benzer bir hamur işi olan bu yiyecek, sabahları sevilerek tüketilen bir lezzet. Çörekotlu ve susamlı olmak üzere daha birçok türüyle insanları bagel dükkanlarına çeken bu tat için uzmanlığınızı konuşturma zamanı geldi!

Foursquare tarafından Schmear adı verilen bu rozet, tüm uzmanlık rozetlerinde olduğu gibi Simit Dükkanı (Bagel Shop) kategorisindeki tek mekanda yapılacak 5 check-in veya farklı farklı 3 mekanda yapılacak check-in’le kazanılabiliyor. Uzmanlığınızı artırmanızın yolu ise her zamanki gibi 2. seviyeden itibaren her bir seviye için 5 farklı simit dükkanını ziyaret etmeniz olacak. “Simit mi, yoksa gevrek mi?” tartışması sürerken, bakalım İzmirliler bu işe ne diyecek? :)

Mehmet Özkara

Bilgi paylaşımına önem verdiği için Arif'in golünü ararken sıkça kaybolan, sosyal ağları ve teknolojiyi yakından takip eden biri.

Simitinizi yerken, rozetinizi kapın!” üzerine 9 yorumlar

 1. 4sq Turkiye neden bu kadar yavas? Bi rozet cikiyor on gun sonra haberimiz oluyor illa yabanci kaynaklari mi takip etmemiz gerekiyor?

  NASA uzerine bi rozet cikmis “Cruosity Explorer” adinda, foursquare’de Nasa’yi begenip “bilim muzesi” kategorisindeki bir mekanda chech-in yaptiginizda aliyorsunuz ama kac kere yapilmasi gerektigi hakkinda bir bilgim yok. Haberiniz olsun ;)

  1. Yanlışın var. NASA kanalını beğenip, NASA kanalının tip attığı mekanlarda check-in yaparsan kazanıyorsun o rozeti. Ülkemizde de adam nereye tip atacak ? Boşuna kasma o rozet için yani. 4sq türkiye ile alakalı bi konu değil.

 2. Diger ozel rozetlerde bahsettigin uygulamayi gordugum halde bunda oyle birsey goremedim, Kazakistan’da alinabilecek bi rozet icin de yazmam herhalde.. :)

  BADGE: Curiosity Explorer

  MESSAGE: Get out your rock-vaporizing laser! You’ve explored your scientific curiosities just like NASA’s Curiosity rover on Mars. Stay curious and keep exploring. You never know what you’ll find.

  HOW TO UNLOCK: Like NASA and check in at a NASA visitor center or venue categorized as a science museum or planetarium.

  VENUE(s): –

  LOCATION: Worldwide

 3. arkadaslar Ziggy’s Wagon ve Bender rozetını almam gerekırken rozetler acılmadı..onemorecheckin sitesindede rozet yuzdelerıne bakarken..Ziggy’s Wagon ve Bender ın olmadıgını fark ettm ama bnm mevcut rozetlerım arasındada yok acaba ne olms olablr bı fıkrınız var mı

  1. Merhaba, bazı rozetler zaman içerisinde yayından kaldırılabiliyor, ancak bildiğimiz kadarıyla bu rozetler hala aktif. Konuyla ilgili olarak twitter’dan @4sqsupport’a mention gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.