TT Arena’da yeni bir rekor kırıldı…

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de popülaritesi ve kullanımı gün geçtikçe artan Foursquare’de yeni bir rekora imza atıldı. Daha önce Madonna konserinde, Galatasaray – Braga maçında ve Galatasaray – Manchester United maçında ulaşılan check-in rekorları bu defa Galatsaray – Fenerbahçe derbisinde kırıldı.

4.442’si ana mekanda olmak üzere toplamda 5.459 kişinin aynı anda check-in yaptığı maçta, stadın tam kapasite dolu olduğu kabulüyle, maça giden her 10 kişiden 1’inin Foursquare’de check-in yapmış olduğunu görüyoruz. Maça giden insanların çeşitliliği düşünüldüğünde bu oranın hiç de azımsanacak bir düzeyde olmadığını düşünüyoruz.

TT Arena'da yeni bir rekor kırıldı...

Mete Sadioglu

İnşaat mühendisi, teknoloji delisi ve sosyal medya ilgilisi. Son zamanlarda pek fazla vakit ayıramasa da fotoğraf çekmeyi sever. Aynı zamanda Foursquare'de SU3 kullanıcı yetkisine sahiptir.

TT Arena’da yeni bir rekor kırıldı…” üzerine 3 yorumlar

 1. 29 Ekim’de Bağdat Caddesi’nin adının bile bu yazıda geçmemesi/unutulması biraz yazının güvenilirliğini etkiledi. Bağdat Caddesi Türkiye’nin en çok checkin alan yeri olmasının yanı sıra, 29 Ekim Akşamı 4,000-4,500 checkin almış ve aynı gün açılan “29 Ekim 2012 Cumhuriyet Bayramı Bağdat Caddesi Yürüyüşü” Eventi 2,138 kişiden 2,226 checkin almıştır. Bu sayı 16 Aralık’ta TT Arena’da yapılan checkinlerden fazladır.
  Buna ek olarak (haberdeki tribün checkinleri değerlendirmeye alınınca) neighbourhoodları da değerlendirmeye alır isek, Suadiye, Şaşkınbakkal ve Caddebostanın tamamının 250 üzerinde checkin aldığı görülmüştür.
  İlgili değerlendirmeye Bağdat Caddesi’nde ki mekanlar dahil edilmemiştir.

  1. Selamlar,

   29 Ekim etkinlikleri stadyum içindeki bir etkinlik olmadığı için yazıda özellikle yer vermedik. Bağdat Caddesi’ne tek bir venue üzerinden baktığımızda da 4004 kişi check-in yapmıştı. TT Arana’da ise bu rakam yukarıdaki ekran görüntüsünde de görüldüğü üzere 4442’dir.

   29 Ekim için ayrıca bir yazı yazmamıştık ama sosyal medya hesaplarımızda ayrıca bu habere yer vermiştik. Linkini aşağıda paylaşıyorum.

   http://www.facebook.com/photo.php?fbid=542378299122771

   Bilgilendirme için teşekkürler.

   1. Bakış açınızı anladım, sanki tweet atılırkende stadyum detayı dile getirilse daha iyi olurmuş. Buna ek olarak Bağdat Caddesinde aynı stadlardaki gibi “event” açılma fırsatı olsaydı zaten (neighbourhood’lardaki 1,000’in üzerindeki checkin haricinde) 6,000 checkin’e yakın checkin olacaktı.
    Verilerin sınıflandırılması konusundaki sıkıntı malesef karşılaştırmayı güçleştiriyor.
    Oysa reel anlamda bakarsak 29 Ekim’de Bağdat Caddesi-event ve neighbourhood’larla birlikte- 7,000’e yakın checkin aldı. Bu rakam benim takip edebildiğim kadarıyla Güney ve Doğu Avrupa’da emsalsiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.