Mekanlardaki fotoğrafları değerlendirmeye var mısınız?

Kullanıcı deneyimini en üst seviyeye taşımak için sürekli çalışan Foursquare, dün gece yeni bir aracı daha kullanıma açtı. Bu yeni araç sayesinde mekanlarda yer alan fotoğrafları değerlendirebileceğiz, böylelikle yüklenmiş olan fotoğraflardan mekanla en çok ilgili olanlar Keşfet menüsünde, listelerde ve diğer bölümlerde bize daha fazla yardımcı olacaklar.

Gelelim bu işlemi nasıl yapacağınıza ve bazı püf noktalarına. Web üzerinden Foursquare’e giriş yapıp, sevdiğimiz bir mekanın sayfasına gidiyoruz, haritanın alt tarafında “fotoğrafların hepsini gör” linkine tıklıyoruz, açılan sayfanın sağ üst kısmında “Rank these photos” yazan kısma tıkladığımızda fotoğraflar ikişerli olarak görüntülenmeye başlayacak. Fotoğraf çiftleri arasında, mekanı en iyi temsil edenleri seçiyoruz, eğer her ikisi de mekanla ilgili değilse alt kısımda “neither photo is good” seçeneğine tıklayarak bir sonraki çifte geçebilirsiniz. Fotoğraflar farklı kombinasyonlarda defalarca karşınıza gelecektir, sıkıldığınız noktada seçim yapmayı bırakabilirsiniz.

Peki kişilerin yer aldığı fotoğrafları oylamalı mıyız? Kişilerin yer aldığı fotoğrafları bir bütün olarak mekanı temsil ettiği sürece oylayabilirsiniz, örneğin bir restoranda çekilen yemek fotoğrafının tek başına çekilmiş bir portreden, ya da bir müzenin önünde çekilmiş olan pozun ise ilgisiz bir fotoğraftan daha iyi olması gibi.

Son bir ipucu; sevdiğiniz mekanları bulmak için hafızanızı yoklamak yerine check-in geçmişinizi ziyaret edebilirsiniz.

Mete Sadioglu

İnşaat mühendisi, teknoloji delisi ve sosyal medya ilgilisi. Son zamanlarda pek fazla vakit ayıramasa da fotoğraf çekmeyi sever. Aynı zamanda Foursquare'de SU3 kullanıcı yetkisine sahiptir.

Mekanlardaki fotoğrafları değerlendirmeye var mısınız?” üzerine 4 yorumlar

    1. Farklı kaynaklarda bu rozetin ev ya da ofis kategorili yerlerde açılmadığı yönünde yorumlar mevcut, ancak bu tip mekanlarda rozeti kazananlar da var. Ayrıca 100’den çok daha fazla check-in’e ulaşınca kazananlar da olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.