Artık Foursquare hesabı olmayan Facebook arkadaşlarınızı da etiketleyebileceksiniz!

Foursquare’in iki gün önce iOS platformu için yayınlanan son güncellemesinde küçük ama hoş bir sürpriz yer alıyor. Daha önceki bir yazımızda konuyla ilgili ilk gelişmeleri sizlerle paylaşmıştık. Bu güncelleme ile arkadaş etiketleme özelliği bir adım daha öteye taşınarak, bugüne kadar bir çok kişi tarafından istenen ve beklenen Facebook arkadaşlarını etiketleme seçeneğine yeni bir boyut kazandırılmış oldu.

Evet, artık Foursquare hesabı olmayan Facebook arkadaşarınızı da check-in yaparken etiketleyebileceksiniz. Nasıl yapılacağına gelince, gayet basit; check-in ekranındaki shout bölümünde sol alt kısımda yer alan arkadaş etiketleme ikonuna dokunuyoruz ve Foursquare arkadaşlarınızla beraber Facebook arkadaşlarınız da listeleniyor, Foursquare hesabı olmayanların yanında Facebook ikonunu göreceksiniz, istediğiniz kişileri seçip tamam tuşuna basın ve check-in’izi tamamlayın, işte  bu kadar!

 

Etiketlediğiniz kişilere Foursquare paylaşımınızı içeren bir bildirim gidecek, kimbilir belki onlar da Foursquare’e katılmak isteyeceklerdir. Check-in’izi Facebook’ta paylaştığınızda ise arkadaşlarınız herhangi bir Facebook iletisinde olduğu gibi etiketlenmiş olarak görünecek.

Bu özellik şu anda uygulamanın sadece iOS versiyonunda yer alıyor, ancak yakın bir zamanda Android işletim sistemli cihazların da bu özelliğe kavuşacağını düşünüyoruz.

Mete Sadioglu

İnşaat mühendisi, teknoloji delisi ve sosyal medya ilgilisi. Son zamanlarda pek fazla vakit ayıramasa da fotoğraf çekmeyi sever. Aynı zamanda Foursquare'de SU3 kullanıcı yetkisine sahiptir.

Artık Foursquare hesabı olmayan Facebook arkadaşlarınızı da etiketleyebileceksiniz!” üzerine 15 yorumlar

    1. Merhaba, check-in ekranında yer alan Facebook’ta paylaşım seçeneğini kapatırsanız check-in’leriniz Facebook’ta paylaşılmaz.

  1. mrb.nokıa E6 kullanıyorum symbian işletimli foursquare da arkadaşlarımı etiketleyemiyorum.facebook twitter seçenekleri var fakat arkadaş ekle/etiketle seçeneği bulunmuyor sebebi nedir

    1. Merhaba, uygulamanın Symbian versiyonu için geliştirme yapılmadığından bu tip yeni çıkan özellikler Symbian cihazlarda yer almayabiliyor.

    1. Merhaba, Symbian işletim sistemiyle ilgili geliştirmeler uzun süre önce durduruldu, sonrasında Symbian işletim sisteminin kendisi de rafa kaldırıldığı için bundan sonra geliştirme yapılacağını sanmıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.