Önce bir astronot, şimdi ise bir Mars robotu!

foursquare günden güne popülerliğini artırırken, check-in’ler uzaya ve hatta Mars’a taşındı bile! 2010 yılında astronot Douglas H. Wheelock‘un, Uluslararası Uzay İstasyonu’nda yaptığı check-in ile  ‘NASA Explorer‘ rozetini kazanması büyük bir ilgiye sebep olmuş, birçok eğlenceli sohbete konu olmuştu. Bu hareketin üzerinden neredeyse 2 yılın geçtiği şu günlerde ise Mars robotu Curiosity’nin check-in’i foursquare’i bir adım daha ileri taşıdı!

“Mars’ın mayor’u olmaya bir check-in daha yaklaşıldı!” yorumuyla ‘Gale Crater‘a (Fırtına Krateri) esprili bir check-in yapan Curiosity ekibi, Mars’ta açılan ilk mekan ve yapılan ilk check-in olma özelliğiyle foursquare ile ne denli işbirliği içinde olduğunu gösteriyor. Açılan mekana iki farklı fotoğraf ve iki farklı yorum bırakan Mars robotu Curiosity, 23 ay daha devam edecek olan incelemelerini foursquare üzerinden paylaşacaklarını ilan ediyor.

Eğer sizde bu macerayı yakından takip etmek istiyorsanız, Curiosty ve NASA‘yı foursquare’de beğenilerinize ekleyebilirsiniz!

Mehmet Özkara

Bilgi paylaşımına önem verdiği için Arif'in golünü ararken sıkça kaybolan, sosyal ağları ve teknolojiyi yakından takip eden biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.