Nasıl mayor olunur?

Foursquare’in dünya çapında oynanan bir oyun olduğunu düşünürsek “Mayorships” kullanıcıların oldukça önem verdiği konular arasında diyebiliriz.

Peki Foursquare’de Mayorship sistemi ne şekilde işliyor?

Öncelikle Mayorship sisteminin gün bazlı işlediğini belirtelim. Daha önceden bir çok check-in’iniz olsa bile, son 60 günlük süre dikkate alınıyor. Yani, son 60 gün içerisinde her gün ilk check-in’i yapıtığınızda o mekanın Mayor’u oluyorsunuz.

Tabii 60 gün boyunca sadece ilk check-in’i yapmak yeterli olmuyor. Foursquare bunun dışında bir iki noktaya daha önem veriyor. Bunlardan bir tanesi profil fotoğrafı! Max. 200 KB boyutlarında jpg, gif ya da png formatında bir fotoğrafı profil fotoğrafı olarak profilinize yüklemeniz gerekiyor.

Ayrıca, “Private Check-in” dediğimiz arkadaşlarınız ile paylaşmadığınız check-in’leriniz Mayor olma yolunda sizlere yardımcı olmuyor. O mekanda olduğunuzu arkadaşlarınızla paylaştığınızda bu sisteme dahil oluyorsunuz. Tabiki, bulunduğunuz yerden uzaktaki bir yere check-in yapmak istediğinizde de, ki bu fake check-in oluyor ve tavsiye etmiyoruz ☺ Mayorship yarışına dahil olamıyorsunuz.

Tüm Mayor olma yolunda ilerleyen Foursquare kullanıcılarına şimdiden başarılar diliyoruz. :)

İnci Damla Güneşliler

Bahçeşehir Üniversitesi'nde Sinema & TV bölümünden mezun olduktan sonra Sosyal Medya ile tanışan hayata aşık, aktif hatun kişi.

Nasıl mayor olunur?” üzerine 66 yorumlar

 1. Peki fotoğrafım 28KB bütün check-inlerimi paylaşıyorum. Benim açtığım place de sadece ben check-in yaptım (Son 60 günde 37 kere check-in yapmışım) ama hala mayor değilim. Bu nasıl oluyor?

  1. Merhaba, Foursquare’in kendi uygulamasını kullanıyorsunuz değil mi? Üçüncü parti bir uygulama kullanıyorsanız mayor olamayabilirsiniz.

   1. foto var 15 tane rozet kazanmısım o halde kndı ewımde ve her gun check-in ypmama ragmen olamadım bu neden açklamasnı bı turlu bulamadım ?

  1. Kardesim sen bi oyunun bolumu icin nasil gecilir yazisi okuduktan sonra “ee gecince noluyor yani” diyor musun ? Ne mantiksiz sorular ya..

 2. Merhaba. bir sorum olacak. Saat kaçta check in yaparsak ilk check in i yapmış oluyoruz ? Yani mesela diyelimki ben gece saat 00:00 ı geçtiği gibi check in yaparsam ertesi gunun ilk check in ini yapmış oluyor muyum ?

   1. aslında en onemli konulardan biri. bak mesela 00:00 ı geçti demin saat hemen biri check in yaptı. (Kıyamette kopmadı zaten) :)

  1. Merhaba, mayorluğu aldığınızda, arkadaş listenizde olmasa da sizden önce mayor olan kişiye mayorluğu kaybettiğine dair bildirim gidiyor.

  1. Merhaba, “mayor evde” demek check-in yaptığınız mekanın mayor’u da mekanda bulunuyor anlamına gelmektedir. Mayor’a sadece mayorluğu kaybettiğinde bildirim gider.

 3. Checck-in ini beğenmediğim bir arkadaşın check-in’inde beğenmiş olarak gözüküyorum sadece o arkadaşta oluyor ve bir çok check-in’inde tekrarlıyor bu foursquare hilesi olabilir mi ??

  not : kişi her check-in inde 8-9 beğeni alıyor ve çoğunda bende beğenmemiş olmama rağmen beğendi göüküyorum

   1. aynı durum bende de var ama şehrimde bile olmayan kişileri begenmiş görüyorum onlarda benım checkinlerimi begenmiş yani birden fazla kişi de oluyor bunu nasıl engelleyebilirim ????

 4. bu saat olayını öğrenmek şart. günün ilk check-in’i saat kaçta yapınca geçerli oluyor bunu bulmak gerekiyor. bunu öğrenmenin bir yolu yok mu? ya da bununla ilgili bir döküman falan?

 5. Merhaba benim sorum şu benim bir cafe checkin yapıyorum oranın mayoru mesela 20 kere yapmış benim 30 lara geldi hala mayor olamadım sebebi ne acaba.Şuda var mayor oldugum bir yer var checkin yaptıgım sayı 4 olarak gözüküyo ancak benim 15 lerde checkim oldu acaba o cafedeki mayorundamı öyle 20 gözüküyo ama belkide 50 yapmış onu nasıl ögrebiliriz

  1. Merhaba, mayor olmak için son 60 günde yapılan check-in’lere bakılmaktadır. Off the grid yani Gizli olarak yapılan check-in’ler bu sayılar içerisinde yer almaz ve hesaba dahil edilmez.

  1. Merhaba, bilgisayarınızdan https://foursquare.com/user adresine giderek hesabınızla giriş yapın, sayfanın orta kısmında sağ tarafta mayor olduğunuz mekanların listesini göreceksiniz, oradan iptal etmek istediğiniz mayor’luğun üzerine gelin, sağ kısımda “x” işareti ortaya çıkar ona tıklayarak mayor’luğu iptal edebilirsiniz.

 6. Merhaba,
  son 60 günde 20 chkinim var, buna rağmen bugün 17 chckini olan biri mayor oldu. Bu nasıl oluyor? Bu durumda mayor olmam için ne yapmam gerekiyor?

   1. Mesela bugün yapmamış ben yaptım onun 17 benim 21 chckin var, hala o mayor. Ayrıca bu ay içerisinde sürekli kontrol ettim o kişinin chckinlerini hiç görmedim ben.(zaten chckin yapan bi eski mayor vardı bi de ben :))

 7. Merhaba. Socially diye bir program kullanıyorum 5800 için. Mayor olamama gibi bir sorun yaratır mı? Çünkü benim de profil foto.m var, gizli check in yok, ayarlarda da mayor olabilme kısmı işaretli. Ama kendi evimde hala mayor olamadım.

  1. Merhaba, Foursquare zaman içerisinde üçüncü parti uygulamalarda mayor olma, rozet kazanma gibi bazı özellikleri kaldırabiliyor. Bu durumun kullandığınız uygulama için geçerli olup olmadığı konusunda kesin bilgi alabilmek için http://support.foursquare.com/requests/new adresinden Foursquare’in resmi destek merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

 8. Okuduğum ve anladığım kadarıyla;
  Mayor olmak için günün en erken saatinde 60 gün boyunca check-in yapmak gerekiyor…

  Fakat en erken saati nasıl bilicez kaç olduğunu ?
  Mesela 00:01 mi günün başlangıcı sayılıyor foursquare’de ?
  Yada 08:00 mı? O saati tam olarak söylerseniz burayı takip edenler için “O kadar takip ettiğiniz bu da bizden size kıyak olsun” gibi bir yorum yapmış olursunuz ;) 4 gözle bekliyorum cevabınızı :)

 9. Merhaba ya benim sorum yakınımdaki bir mekana 43x kez check’in yaptım fakat şuan ki major 42x de olmasına rağmen hala ben alamadım major luğu sebebi nedir ??şuan ben en çok giden görünüyorum ama benden 1 eksik check’in yapan major acil cevap ?

 10. merhaba
  şuan bir mekanın mayoru 57 check’in yapmış benim geçerli olan 60 check’inim var normalde 67 ama mayor değilim sizce nedeni ne olabilir
  mayor olma seçeneğim açık yardımınız için şimdiden teşekkürler

   1. Merhaba. Mayor olabilmek için 60 gün beklemek mi gerekiyor? Ben foursquare kullanalı 7 gün falan oldu ama bir mekanda mayordan fazla check in im var ve mayor olamıyorum. Gizlilik ayarlarındaki gerekli yerler de tikli ve profil fotoğrafım da var. Mayor olabilmek için 60 gün beklemem mi gerekiyor?

    1. Merhaba, Swarm uygulamasının yayınlanması ile mayor sistemi değişti, artık Foursquare’de yapılan check-in’lerle mayor olamıyorsunuz. Konuyla ilgili olarak buradaki yazımızdan bilgi edinebilirsiniz.

 11. merhaba mayorluğu kaptırmamak için ne yapmak gerekir… eski mayor size senden gün sonra mayorluğu alıcam diyor almaması için ne yapmak lazım bilgi verirseniz sevinirim

 12. Selam, forsquere sisteminde saat kaçta yeni gün başlıyor ? defalarca sorulmasına rağmen bir cevap vermemişsiniz? resmi forsquere türkiye sayfası var mı bu soruya gerçek cevap alabileceğimiz? mayor evde ne demek sorusunu benim evdeki ufak yeğende güzel cevaplıyor ama soru saat kaç forsquerede yeni gün başlangıcıdır? ;)

  1. Merhaba, bu bilgiyi görebileceğiniz bir arayüz bulunmuyor. Ancak mayor olduğunuzda mekan sayfasında bu bilgi yer alıyor.

 13. Bazi rozetleri kazanamiyorum %100 degil %350 oldu hala yok ayrica bazi rozetlerim de %100 oldugunda kayboldular kazanamadim profil fotografim tamam check inler gizli degil oyle olsa baska yerlerin mayoru olamazdim fakat 4 yerin de mayoru olabilecekken olamiyorum yardim edebilir misiniz

 14. merhabalar. işletme sahibi olarak mayorü degiştirebiliyor muyum? Mayor mekanda çok uzun süredir check in yapmadı fakat hala başkasına geçmiyor? Bunu nasıl çözebilirim?

  1. Merhaba, Swarm’ın yayınlanması ile beraber mayorluk sistemi değiştirildi, artık kullanıcılar aynı mekana check-in yapan arkadaşları arasında mayor olabiliyorlar. Önceden mayoru kaldırabiliyordunuz ancak artık buna gerek kalmadı.

 15. Merhaba, ben is yerimde Kasım ayında 11 check in yaptım ve her yaptığım check in de o gün ilk ben yaptım check in leri. Şimdi 6 check in yapan arkadaşım mayör oldu nu nasıl oluyor ??? Bu haksızlık değil mi ? Düzeltilmesi gerekmiyor mu

 16. Merhaba Benim de bir sorunum var benim checkin sayılarında günden güne düşme meydana geliyor ve mayor olamıyorum mesela bursa adlı mekanda checkin yapayım mayor olan arkadaş 31 checkin ile mayorsa benim sayım 29 bir türlü ne 30 oluyo nede 31 hergün 29 da takılıp kalıyo sebebi nedir yardımcı olursanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.