Şimdi Facebook arkadaşlarınızı da etiketleyebilirsiniz!

Facebook’un Open Graph projesi dahilindeki “Mention Tagging” özelliğiyle, foursquare üzerinden arkadaşlarınızı etiketlemek artık çok daha kolay! Check-in yapmadan önce Twitter arkadaşlarınızı nasıl etiketleyebiliyor ve Twitter’da bahsedebiliyorsanız (mention), Facebook üzerinde de aynı şekilde yaptığınız check-in’ler üzerinde arkadaşlarınızı etiketleyebileceksiniz.

Bu yenilik sayesinde nerede olduğunuzu bildirmek istediğiniz arkadaşlarınıza rahatça haber verebilecek veya kimlerle, nerede olduğunuzu kolayca Facebook üzerinden paylaşabileceksiniz.

Aşağıda bulunan soldaki görselde görülebileceği gibi check-in yapmadan hemen önce arkadaşlarınızın ismini girip, ortaya çıkan sonuçlardan profilleri seçmeniz, arkadaşlarınızın Facebook profilinizde paylaşılacak check-in’de de etiketlenmesini sağlayacaktır. Unutmadan; check-in’inizde etiketleyeceğiniz arkadaşlarınızın hem foursquare, hem de Facebook üzerinde arkadaş listenizde olması gerektiğini belirtelim. Bakalım arkadaşlarınız bu gelişmeye ne diyecekler. :)

Mehmet Özkara

Bilgi paylaşımına önem verdiği için Arif'in golünü ararken sıkça kaybolan, sosyal ağları ve teknolojiyi yakından takip eden biri.

Şimdi Facebook arkadaşlarınızı da etiketleyebilirsiniz!” üzerine 20 yorumlar

 1. Nokia E5-00 telefonumdan ne yorumları görebiliyorum ne yorum yapabiliyorum ne arkadaş etiketleyebiliyorum nede fotograf gönderebiliyorum yardımcı olursanız.

  1. Merhaba, Nokia’da yaşanan problemlerle ilgili bizim yapmış olduğumuz öneriler işe yaramıyorsa, support.foursquare.com adresinden veya @4sqsupport’a mention göndererek twitter üzerinden yardım isteyebilirsiniz.

 2. Merhaba,twitter’daki bir arkadaşımızla aynı anda check-in yaptığımızda otomatik olarak bizi beraber gösteriyor..Fakat facebook’taki gibi check-in yapmayan istediğimiz bir twitter arkadaşımızı etiketleyebilir miyiz ?

  1. Merhaba, Swarm hesabınızla ve Facebook hesabınızı daha önce eşleştirdiyseniz etiketlemek istediğiniz arkadaşınızın isminin tamamına yakın kısmını yazdığınızda listede görebilirsiniz.

    1. Merhaba, tekrar denediğimde iOS ve Android versiyonlarında herhangi bir problemle karşılaşmadım. Arkadaş etiketleme butonuna bastıktan sonra ismi yazdığınızda profil fotoğrafının alt kısmında Facebook simgesi olan arkadaşlarınızı etiketleyebiliyorsunuz.

     1. Ozur dilerim ama bisry daha sorucam…swarm kullanmayan facebook arkadaslari icin de gecerli mi bu etikrtleme?

  2. Merhaba, Mete’nin bahsettiği yöntem olmadığı takdirde ek olarak Facebook’un son dönemdeki gizlilik kuralları güncellendiği için Swarm hesabınızı Facebook hesabınıza yeniden bağlamayı deneyebilirsiniz.

   1. Merhaba,denedim ama olmuyo,,,son swarm guncellemesinden sonra boyle oldu,,facede olup da swarmda olmayan arkadaslar var.onlar etiketlenmiyo,ama eskiden oluyodu..sizde nasil?

 3. Su swarm kullanmayan facebook arkadaslarini etiketleyememe sorunu bitek ben de mi ya?android diyemi acaba?yoksa spn guncellemeyle bu uygualama kaldi mi???bilenler fenus bilgi versin bana

  1. Facebook’un gizlilik ayarları güncellendiği için, Swarm hesabınızı Facebook hesabınıza tekrar bağlayarak yeniden yetki vermeniz gerekiyor.

    1. Aynı sorun bende de var. Eşimin android tabanlı telefonundan etiketleyebildiği facebook arkadaşımızı eskiden etiketliyebiliyor olmama rağmen ocak ayından beri IOS tabanlı telefonumdaki swarm uygulamasında etiketleyemiyorum.

     1. Facebook’un gizlilik ayarları güncellendiği için, Swarm hesabınızı Facebook hesabınıza tekrar bağlayarak yeniden yetki vermeniz gerekiyor.

 4. merhabalar swarmla alakalı bi sorunum var . arkadasım beni bir mekanda etiketliyor ama benm sayfamda etiketlendiğim ve bildirim görünmüyor bilen varsa yardımlarını bekliyorum .teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.