Yeni sahiplenme sistemi ile mekanınızı hızlıca sahiplenebilirsiniz

Foursquare’in daha güvenli ve çabuk olması için geliştirdiği yeni ücretli mekan sahiplenme sistemi ile mekanlarınızı sahiplenmeniz şimdi çok daha kolay.

Güncelleme: Yazıda bahsi geçen posta yoluyla sahiplenme yöntemi artık sadece Amerika’da bulunan mekanlar için kullanılabiliyor. Ayrıca kredi kartı ile sahiplenme ücreti zaman içerisinde değişmiş olabilir.

Foursquare’in mekan sahiplenmede usulsüzlükleri engellemek ve işlemleri hızlandırmak için geliştirdiği ücretli sahiplenmeyi daha önce yine sitemizde duyurmuştuk. Bununla birlikte mekan sahiplenme işleminde güvenliği artırmak amacıyla telefon ile arama gibi yeni birkaç adım daha eklendi. Peki mekanınızı nasıl sahipleneceksiniz? Adım adım bir mekan sahiplenmeyi sizin için gerçekleştirdik.

Foursquare’de adım adım mekan sahiplenme

1- Mekanınızın önceden açılmış olan Foursquare mekan sayfasına web sitesi üzerinden kullanıcı hesabınızla giriş yaparak, sağ alt kısmında bulunan “Burayı sahiplen” butonuna tıklayarak sahiplenme işlemini başlatıyoruz.

2- Bir sonraki aşamada mekanın sahibi ya da sahibi adına çalışanı olduğumuzu kabul eden kullanım şartlarını kabul ediyoruz.

 3- Bir sonraki aşamada sahiplenmeyi doğrulamamız için Foursquare bizden bir telefon numarası istiyor. Buraya mekanınızın telefonunu da yazabilirsiniz, kullandığınız cep telefonu numarasını da. Cep telefonu numaranızı yazmak daha sağlıklı çünkü sabit telefonlarda eğer santraliniz var ise sizi arayan robot bunu aşamaz. Cep telefonu numaramı verdiğimde 10 saniye içinde beni aradılar.

4- Telefon numaramızı yazdıktan sonra telefonumuz ABD’den bir numara tarafından aranıyor. Bu aramayı açmanız sizin faturanıza hiçbir ücret yansıtmamakta, güvenle açabilirsiniz. Telefonu cevapladığınızda bir robot İngilizce olarak bize sinyal sesinden sonra adımızı soyadımızı, sahiplenmek istediğimiz mekanın adını ve bu mekanla olan ilişiğimizi soruyor. Ben ” I am Meriç Güven, Didem Ev Tekstili Fabrika Satış Mağazası, I am working for the venue” cevabını verdim ve sağ alttaki # tuşuna basarak onayladım. Daha sonra telefonda konuştuğunuz kaydı dinleterek doğruysa 1’i yanlış ise 2’yi tuşlamanız istenenecek. 1’i tuşladıktan sonra ekranda çıkan doğrulama kodunu girerek bir sonraki ekrana devam edeceksiniz.

 5- Telefondaki robot ile konuşur konuşmaz, sahiplenme ekranı kendini güncelleyip bir sonraki ekrana geçiyor. Bu ekranda karşımıza sahiplenmeyi sonlandıracak 2 seçenek çıkıyor. Birinci seçenek daha hızlı bir yöntem olarak 10USD ücreti kredi kartımızdan ödeyerek yapabileceğimiz “Hızlandırılmış Doğrulama“.

6- İkinci seçenek ise eski yöntem “normal posta ile doğrulama“. Posta ile doğrulamada Foursquare mekan sayfasındaki bilgileriniz yanlış ise güncelleme isteğinde bulunup, posta yolu ile doğrulama kodunu adresinize istiyorsunuz.

7- Posta yolu ile istediğinizde postanın gelmesi PTT’nin hızına göre 10 ile 21gün gibi bir süreyi buluyor. Ancak yurdumuzda posta sisteminde aksaklıklar olabildiği için bu posta size hiçbir zaman gelmeyebilir. Bu yüzden posta yolu ile doğrulama istemiş olsanız bile her zaman “Hızlandırılmış Doğrulama” ile doğrulamayı yeniden seçebilirsiniz. (Aşağıdaki E-postanı kontrol et! yazdığına bakmayın. Türkçe çeviri hatası ve bir sonraki güncellemede düzenlenecektir.)

8- Posta yolu ile doğrulamada başarısız olduğumuzu varsayalım. Hemen hızlandırılmış doğrulama seçeneğini aktifleştirip, adımızı soyadımızı, kredi kartı bilgilerimizi ve posta kodumuzu doldurup Foursquare’e bildiriyoruz.

9- Kredi kartı bilgimizi ilettikten sonra başvurumuz doğrulanmak için Foursquare ekibine iletiliyor. Mekan sahiplenmemiz onaylanmadan da 10USD’lik ücret de kartımızdan çekilmiyor. Sahiplenme işlemi başarıyla onaylandığında bize bir eposta ile bildirilip, Foursquare kullanıcı hesabımıza mekan yönetimi ekleniyor.

Meriç Güven

Foursquare Türkiye'nin yanı sıra Mental Masturbasyon ve I Love Çeşme isimli bloglarda da yazı yazmaktadır. Aynı zamanda Foursquare SU2 seviyesinde kullanıcıdır.

Yeni sahiplenme sistemi ile mekanınızı hızlıca sahiplenebilirsiniz” üzerine 181 yorumlar

   1. Merhaba sahiplenmek istediğim mekan sayfasını kredi kartımla onayla dım butun ıslemlerı eksızsız olarak fakat halen doğrulama kodu gelmedı ne kadar sure alıyor acaba bu ıslem! Daha once arkadasım kendı magazasını sahıplendığı zaman 5 dakıka ıcınde gerı donus maıl olmustu fakat ben 3 saattır beklıyorum:(

    1. Merhaba, normalde onay kodunun sms olarak gelmesi bir kaç dakikadan fazla sürmüyor. Numaranın fomratında hata olabilir mi? +905.. şeklinde girilmesi gerekiyor.

     1. merhaba,iyi akşamlar tüm adımları izleyip e-posta onaylaması göndereceğiz yazmasına rağmen yaklaşık 1 saattir ne e-posta ne de bir telefon gelmedi,teşekkürler

    2. Merhaba, normalde sms ile onay kodunun gelmesi sizin de dediğiniz gibi birkaç dakika sürüyor. Numaranın formatında hata olabilir mi? +905… şeklinde girilmesi gerekiyor.

   1. Merhaba,
    Mete beyin yardımıyla bir mekanı yeniden ekledim ve sahiplenme işlemlerini tamamladım ama yönetim panelinde bir yere tıkladım ve bir daha giriş yapamıyorum :(
    Lütfen yardımcı olabilir misiniz ?

 1. Yazın için teşekkürler ama bence eksik kalmış telefonla arama aşamasında daha fazla bilgi vermelisiniz. Tamam adınızı soyadınızı kısmını söylediniz # butonuna bastınız correct dedi daha sonrası da var hemen doğrulama ekranı gelmiyor? Ne yapmamız gerek? ekranda gözüken numarayı yazdım tekrar başa aldı.

   1. Şöyle; “I am Barış ÜRÜN, BW Bilişim ve Reklamcılık, I am working for the venue” Dedikten Sonra # Tuşuna Bastım daha sonra kayıtı dinletip doğruysa 1i yanlış ise 2ye basın dedi 1e basıt ekrana çıkan doğrulama kodunu girdim ve daha sonra yönlendirdi.

 2. Mekanı sahiplenme aşamasında posta yolu ile doğrulamada mekan başka bir yerde ama postanın genel müdürlüğe gelmesini istiyorsak değiştirdiğimiz adres asıl mekanın adresini mi değiştirmiş olur?

  1. Merhaba, bu durumda mekanın adresi değişmeyebilir, ancak doğrulamanın sağlanması ve herhangi bir aksaklık olmaması için mekanın adresini posta adresi olarak vermeniz daha iyi olacaktır.

 3. Mekanı sahiplendikten sonra, mekanın açıldığı günden bugüne kadar olan istatistikleri alabiliyor muyuz? yoksa mekanı sahiplendikten sonraki günden itibaren mi istatistikler( cinsiyet, yaş gibi) elimize ulaşıyor?

  1. Merhaba, mekanı sahiplendikten sonra geçmişe yönelik istatistikleri görebiliyorsunuz ancak bu bilgiler mekanın ilk açıldığı günden bugüne kadar geçen tüm süre için görüntülenemeyebilir.

 4. Merhaba, daha önce açılmış olan bir mekanın işletmesini devralıp, 2-2,5 aylık bir restorasyondan sonra dekorasyonundan çalışanlarına, menüsünden hizmetine kadar herşeyi yeniledik. Fakat daha önceki işletmedeki olumlu/olumsuz yorumlar bulunmakta ve bu da şimdiki işletmemiz için olumsuz izlenim oluşturmakta.
  Bu yorumları silmemiz mümkün mü yoksa o mekanın silininip, yeniden mi eklenmesi gerekir ?
  Buna göre sahiplenme işlemini yapacağım.

  Teşekkürler.

  1. Merhaba, mekan el değiştirdiği için eskisinin kapatılıp yeni mekan açılması gerekiyor. Eski mekanın linkini bize sitemizin raporlamalar bölümünden açıklama da ekleyerek gönderirseniz, kapatabiliriz.

   1. Bunu keşke daha önce yapmış olsaydım :(
    Ramazan ayından beri faaliyetteyiz ve çok güzel paylaşımlar olmuştu.
    Yeni ekleme web sitesi üzerinden yapabiliyor muyuz ?
    Harita üzerinden konumu da belirterek, yoksa mobil olarak mekanın bulduğu konumdan mı eklemek gerekiyor ?

    Teşekkür ederim ilginiz için.

     1. Mete bey, merhaba,
      Dün işlemleri yaptığından beri hatalı bir durum oldu. Sitede her yerde durumu belirtmeme rağmen – mail bile gönderdim- geri dönüş yapan olmadı. Aşağıdaki konu hakkında ne yapabilirim ?
      “Bir mekanı yeniden ekledim ve sahiplenme işlemlerini tamamladım ama yönetim panelinde “yönetici” yazan yere tıkladım ve bir daha giriş yapamıyorum :(
      Lütfen yardımcı olabilir misiniz ?”

     2. İsmail Bey, konuyla ilgili olarak size yardımcı olacağız, sizinle iletişime geçene kadar mekanlarla ilgili birleştirme vs. işlemleri yapmamanızı rica ediyoruz.

 5. iyi günler ben mekanımı satın aldım ama ismini ve adresini düzgün olarak giremiyorum ve resim eklemek istiyorum ne yapmam gerekir teşekkürler

 6. Merhaba, Mekan sahiplenmesi işlemlerinin bütün aşamalarını(ödeme-tlf ile onay aranması vs) yaptım ve mail adresime mekanı sahiplendiğime dair onay e-postası aldım. Aldığım e-postada tüm araçları kullanmaya başlayabileceğim yazıyor. Tıkladığımda aradığınız sayfayı bulamadık uyarısı ile karşılıyorum. Başvuru yaptığım Foursquare hesabımda herhangi bir yönetici panelim ve yahut mekanın sahibi olduğum gibi bir uyarı yok. Bu konu ile ilgili bana yardımcı olabilir misiniz?

 7. Mete Bey sahiplenme işlemlerini tamamladım ama yönetim panelinde “yönetici” yazan kısım kayboldu nasıl tekrar geri getirebiliriz acaba ?

  1. Merhaba, kendi foursquare hesabınızı mekana yönetici olarak atadığınızı varsayarak; foursquare.com’a giiş yaptığınızda sağ üst kısımda resminizin olduğu bölümün üzerine gelin, aşağıya doğru bir pencere açılır, buradan mekanın sayfasıyla ilgili yönetici hesabına geçiş yapabilirsiniz.

 8. Peki arkadaşlar bu yasal yönden nasıl korunuyor şimdi ben bi Avm ‘nin foursguate’deki kaydından sahiplen deyip alsam alabiliyormuyum , takibi nasıl yapılıyor yasal olmaması lazım ?

  1. Merhaba, popüler olan mekanlar sürekli olarak takip ediliyor. Bu şekilde kural dışı bir işlem yapıldığında Foursquare tarafından iptal ediliyor.

 9. Merhaba, posta yoluyla sahiplenme seçeneğine bastım. Evime posta ile geleceği şeklinde anladım. Bu kod evime posta ile gelecek, posta ücretini benden alacak mı?

 10. Mekan sahiplenme 10$ olduğu için 1-2 aydır karar
  veremiyordum sahiplenmeye. Az önce alayım dedim ve kısıtlı süreli
  fiyat 1$’a düşmüş. Yanlış hesaplamadıysam 5 TL civarı bir şey
  kesilmiş. Arada fark var muhtemelen ama yine de 10 dolar
  kesilmesinden iyidir.

 11. merhaba, sahiplenmek ,sted,ğ,m mekanın tüm işlemlerini ysptım fakat k.kartımın numarasını yanlış girmişim haya verdi. ama onu düzeltmem için bi link filan bulamadım .tekrardan da dolduramıyorum formu. Ne yapmam gerek?

  1. Merhaba, kart numarasını yanlış girdiyseniz işlem tamamlanamamıştır. Ancak yeniden işlemi başlatamıyorsanız buradan bir ticket oluşturarak yardım isteyebilirsiniz.

  1. Merhaba, son birkaç gün içerisinde değişiklik olmadıysa claim için bir defaya mahsus olmak üzere 1 dolar alınıyor. Şu an için paypal ile ödeme opsiyonu bulunmuyor.

 12. merhaba, mekan sahiplenirken girmiş olduğum kredi kartı
  bilgilerimi sistemden silemiyorum. Başka bir mekan sahiplenirken
  karşıma geliyor ve hiç bilgi girmeden kartımdan para çekebiliyor.
  Sistemden kredi kartımı silmek istiyorum. Nasıl yapabilirim?
  Şimdiden teşekkürler.

 13. Yazı için çok teşekkür ederim. Merak ettiğim bir konu var. Önceleri posta yoluyla mekan için sticker yollanıyordu. Posta yolunu seçmediğimiz zaman bu stickerlar nasıl yollanıyor, ya da hala yollanıyor mu? Teşekkürler…

  1. İşletmenizi sahiplendikten sonra sizlerle bir email paylaşılıyor. Bu email’deki ilgili linke tıklayarak sticker’lar için bir form dolduruyorsunuz ve ardından sticker’lar posta yoluyla size ücretsiz olarak ulaştırılıyor.

 14. Yukarıdaki tüm aşamaları başarıyla tamamladım :) Hatta 10 dolarlık tutar 1 dolar olmuş. Bunu da gerçekleştirdik. Mailimizi bekliyoruz fakat henüz gelmedi. Onay mailinin gelmesi uzun sürer mi? Ya da gelmezse ne yapmalıyız?

  1. sencer ingilizce bilen bi arkadaşından yardım al adamlar ın türk çalışanı yok .. konu bölümüne URGENT yaz ve mesajının sonunada cevabı almak istediğin tarihi yaz o tarihte cevap verirler

 15. Merhaba arkadaşlar. ben mekanı sahiplendim ayarlarımı felan herşeyimi yaptım.fakat tek sorunum başka bi mekanın giriş kapısında basketbol topunun 3 katı büyüklüğünde check in yapmayı unutma yazısı vardı arkasındada foursquare nin sembolü vardı. acaba o mekanın sahibi bu yapıştırmayı nereden buldu bende almak istiyorum

  1. Merhaba, sticker’ı firmanın kendisi hazırlamış olabilir. Foursquare’in bu kadar büyüklükte bir sticker’ı bulunmuyor.

     1. hakan bey ben sticker talebinde bulundum. aradan 1 hafta geçti fakat hala gelmedi. tekrar sticker talebinde bulunabilirmiyim.ilk gönderdiğim formda işletme adı yerine sadece özcan yazdım özcan kuaför diye biliniyor.sizce bi sorun olurmu

 16. bir sorum daha olacak company name ye dükkanın adını yazdım name yerine sadece tarık diye adımı yazdım soyadımı yazmadım bir sorun olur mu formu tekrar doldurmalımıyım postacı sadece isim olarak bulamaz diye kabul etmezlerse diye diyorum

 17. merhaba ben mekan sahiplenirken her şeyi eksiksiz yaptım ve bilgilerim kontrol edildikten sonra onay postası alacağım söylendi sonrasında ise şöyle bi e-posta aldım: mekanının yöneticisi olarak onaylayamıyoruz. bu neden kaynaklanıyodur acaba ve bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler..

   1. zaten telefonla yaptım eksiksiz bir şekilde eminim ve teli kapattıktan sonra açılan sayfa da çalışanlarımız bilgilerinizi kontrol ettikten sonra onaylanıp onaylanmadığına dair bir e-posta alacağım gibisinden bir sayfayla karşılaştım ve bir iki gün sonrasında gelen e-posta ise onaylanmadığı yönündeydi??

   2. zaten telefonla yaptım eksiksiz bir şekilde eminim buna ama onaylanmadı yine de ben bunun sebebini merak ediyorum

 18. Merhaba,

  Ben mekan sahiplenmek istiyorum, telefonla dogrulama asamasini gectim fakat, son asamada, yani mail kisminda sorun yasiyorum. Mail hala elime ulasmadi, 20 dolar verip mekani sahiplenmek zorunda miyim ?

  1. Merhaba, mekan sahiplenmek için iki seçenek yer alıyor, birisi kredi kartı ile hemen sahiplenme, diğeri ise posta yoluyla sahiplenme. Anladığımız kadarıyla siz posta yoluyla sahiplenme seçeneğini seçmişsiniz, bu durumda size iletilecek olan mektubu beklemeniz gerekiyor.

   1. Merhaba Mete bey

    bende posta yolu ile sahiplenmeye çalıştım ama uzun bir suredir beklemekteyim ( bir buçuk ay ) 10 $ verip hızlıca sahiplenmek istediğimde ise gerçekleştiremiyorum postadan yollanan kodu girmem isteniyor oyle bir kod olmadığından bu adımı geçip hızlandırılmış dogrulama yapamıyorum. bu durumda ne yapmam gerekir.

 19. Mete Bey doğrulama kodunu @ posta olarak göndermesi lazım değil mi?Nasıl alabiliriz doğrulama kodunu?Ve sticker ı ayrıca istemiz mi lazım?

 20. Merhaba,

  Mekan sahiplenme işlemi tamam halletim sorunsuz, fakat mekan check-in yapanların ve benim eklediğim fotolar görüntülenmiyor profiller de fotolar görüntüleniyor fakat mekan profilinde hala foto sıfır gözüküyor lütfen yardım.

  İginiz için şimdiden teşekkürler!

 21. merhabalar.Mekanımı daha önce sahiplenmek için(kredi kartıyla)uğraşmiştim fakat bana gelen mail de sizi uygun göremiyoruz diye bir ileti geldi.Şimdi tekrar tekrar uğraşiyorum ama ‘sanırım bir sorun oluştu’diye uyarı çıkıyor,yardımcı olursanız çok sevinirim iyi akşamlar…

 22. mete bey kredi karti bilgilerimi girdim ama hata mesajlari aldim, islemlerim yarim kaldi. fakat telefonuma bankadan mesaj geldi 4 kez 20 dolar kesildigine dair, yardimci olursaniz sevinirim..

 23. Mekanımı sahiplendikten sonra elde edeceğim ayrıcalıklar neler?
  Ornegin istediğim yorumları silebilecek miyim, mekan ayrıntılarını istediğim gibi düzenleyebilecek miyim?

  1. Merhaba, mekan bilgilerinizi stil rehberine uyacak şekilde düzenleyebilirsiniz, yorumları direkt olarak silemezsiniz, ancak küfür, hakaret ve spam içeren yorumları silinmesi için raporlayabilirsiniz.

 24. mrb ben posta yoluyla mekan sahiplenmeyi seçmiştim ama 2 ay oldu posta gelmedi şimdi hızlı sahiplenmeyi seçmek istiyrum ama posta kutuna bak seçeneği var ve sizin yukarıda gösterdiğiniz gibi hızlı sahiplenme gibi bir seçenek yk

  Doğrulamayı bitirmek için verdiğin adrese gerekli bir kodu içeren bir kartpostal gönderildi. Aldıktan sonra, kodunu girmek için lütfen foursquare.com/business/verify’a git.

  bu aşamadan sonra ne yapmamız gerekiyor bilgi verirseniz sevinirim…

 25. Merhaba bizim sayfamızı kullanıcılar açmış fakat ben sahiplenmeye çalıştığım da telefon numarasını giriyorum telefon geliyor açıyorum ve application da sorun var kapatıyor telefonu ne yapmam gerekir?

   1. Merhaba, bu durum genel bir problemden kaynaklanıyor, sorunu daha önce Foursquare’e iletmiştik, bazı kullanıcıların problemi ortadan kalktı ancak hatayı tam olarak ortadan kaldırmak için çalışmaya devam ediyorlar.

    1. peki biz mekanı sahiplenince bütün bilgileri yorumları resimleri değiştirip silme hakkında sahipleniyor muyuz? Yoksa yenisini açıp sahiplenmek mi daha mantıklı? Bir de sahiplenince diğer aynı mekanları kapattırma şansımız oluyor mu?

     1. Mekan yöneticilerinin tavsiye ve fotoğrafları silme yetkisi bulunmuyor. Ancak, küfür, hakaret ve spam içeren tavsiyeleri ve spam, çıplaklık, nefret/şiddet, yasadışı, mekanla alakası olmayan, flu/düşük kaliteli fotoğrafları silinmesi için raporlayabilirsiniz.

  1. Yeni bir mekan oluşturduğunuzda sistem otomatik olarak kopya mekanı tespit edip asıl mekanla birleşmesi için raporlayacaktır.

  1. Merhaba, posta ile sahiplenme seçeneğinde size Amerika’dan posta yoluyla şifre içeren bir zarf geliyor. Talebiniz onaylandıktan sonra postanın ulaşması ortalama 20-30 gün sürüyor.

 26. Merhaba, biz de mekan basvurularimizi yaptik ve subeye gelecek zarfi bekliyoruz ancak yaklasik 1 ay gecti ve hala zarf gelmedi. Ne yapmaliyiz?

 27. Merhabalar ben işletmemi sahip olmak istiyodum herşeyi tam olarak yaptım.ancak bana “Doğrulamayı bitirmek için verdiğin adrese gerekli bir kodu içeren bir kartpostal gönderildi” diyor ama halen gelmedi bende kodu giremediğim için bir sonuc alamiyorum ne yapmalıyım? kredi kartı no sunuda girmiştim.

 28. Selam mete bey bir mekan sahiplendim fakat sahiplendiğim mekanı yönetemiyorum aynı isimde yeni bir mekan açtı yardımcı olursanız sevinirim…

 29. şimdi bn telefon ekranından onaylma koduna kadar gelip tel noyu onaylıyorum ma ama 3 adımda ekranda Bu numaradan size ulaşma konusunda sıkıntı yaşıyoruz gibi görünüyor. Farklı bir tane dene? yazısı çıkıyor .

 30. ben daha önce mekanı paralı olarak satın aldım ama şuan erişemiyorum ne yapmam gerekiyor yardımınızı bekliyorum mete bey

  1. Merhaba, işletmenizin adını ve bulunduğu yeri bizimle paylaşabilirseniz kontrol edebiliriz. Bir de erişimden kastınız yönetici paneline erişim mi yoksa mekan mı bulunamıyor?

 31. bende kendi mekanımı sahiplendim. Yaklaşık 2 ay sonra posta ile aktivasyon kodu geldi ve işlemi tamamladık.
  BUNDAN SONRA HESABI EN VERİMLİ ŞEKİLDE NASIL KULLANIRIZ BİR İKİ İPUCU ALABİLİRMİYİM

 32. Kendi mekanımın ismi listede 2 tane daha çıkıyor.Bu konumu teke düşür diye bir seçenek vardı. bende o işlemi yaptım.
  Bu Ne Demek Oluyor?
  Thanks for marking Kafkas and Kafkas Odun Köfte ve Çorba Salonu as multiple listings of the same venue!
  Another user will verify this shortly.

 33. Merhabalar,

  Foursquare’de sahiplenmek istediğim sayfayı daha önce işletmenin ajansı kullanıyordu ve special belirlenmiş. Şimdi ben üstüme almak istiyorum telefon numarası kod kredi kartı her şeyi giriyorum maille bildirileceği iletiyor ama mail gelmedi. Bu sıkıntıyı nasıl aşabilirim. Belirlenen special ‘da işletme için zararlı… Teşekkürler..

  1. Merhaba, sahiplenmeye çalıştığınız mekan halka açık bir alan veya konut gibi bir yerse talebiniz reddedilmiş olabilir. Sahiplenme talebini, varsa, kurumsal mail adresinizi kullanarak yapmanızı tavsiye ederiz.

 34. Merhaba,20 $ ödeme seçeneğiyle mekanı sahiplendim.Telefon seçeneğini işaretledim.Sanırım telefon numaramı eksik yazdım.Onay telefonu gelmedi.Ne yspmam gerekiyor?

 35. telefon nosunu girmediğim şekil kalmadı “Bu numaradan size ulaşma konusunda sıkıntı yaşıyoruz gibi görünüyor. Farklı bir tane dene?”
  diyip duruyor +905xx1234567 – 905xx1234567 – 05xx1234567 – 5xx1234567 aralarda boşluk bıraktım olmadı olmadı. Nasıl giriyoruz numarayı?

   1. Sahipliği doğrulama kısmında numara giriliyor ardından sizi arayacağız istenildiğinde bu kodu verin diyerek birde 4 haneli bir kod çıkıyor. Türkiye’de istanbuldayım. daha önce bir mekanımızı sahiplenmiştik ancak şimdi bu mekan için sıkıntı oldu

 36. Merhaba, şimdi artık telefon numarası yazdıktan sonra aramıyorlar direk kredi kartı ödemesi istiyor. posta yolu ile sahiplendirme kalktı mı? 20 dolar sahiplendirme ücreti ödemek açıkça koyuyor bana :S

  1. Merhaba, SSS bölümümüzde de yazılı olduğu gibi ödemeyle ilgili konular için Foursquare’in resmi destek merkeziyle iletişime geçmelisiniz.

  2. Merhaba, Foursquare üzerinden check-in yapılamayacağı için böyle bir durum yaşıyorsunuz. Detaylar için Swarm kategorisindeki yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

 37. Merhaba, anlattığınız şekilde mekan satın alma işlemi yaptım.
  Cumartesi günü yaptığım satın almadan sonra aranmadım ve mail de gelmedi. Numaranın basına +90 koymadığımdan aranmadığımı farkettim.
  Ne yapmam gerekiyor.

  Teşekkürler

   1. İşlemi tekrarlayamıyorum. Tekrarlamak istediğim teşekkürler ekranı çıkıyor.

    “Fazladan güvenlik için, ekibimiz talebini manuel olarak hızlıca gözden geçirecek. Gözden geçirme bitinceye kadar kartından ücret alınmayacak. Başlayabilmen için onaylandıktan sonra sana e-posta göndereceğiz,” yazıyor.

 38. Merhaba. Mekan sahiplenmek için kendi hesabımla giriş yaptığımda “Bu numaradan size ulaşma konusunda sıkıntı yaşıyoruz gibi görünüyor” hatası aldım. Her türlü denedim fakat yinede bu sorun giderilmedi.

  Yeni bir foursquare hesabı açıp sahiplenme işlemi denediğimde sıkıntısız olarak ödemeyi gerçekleştirdim fakat 3 gündür “Fazladan güvenlik için, ekibimiz talebini manuel olarak hızlıca gözden geçirecek. Gözden geçirme bitinceye kadar kartından ücret alınmayacak. Başlayabilmen için onaylandıktan sonra sana e-posta göndereceğiz,” yazıyor.

  Sorun hakkında yardımınızı bekliyorum.

 39. Merhabalar, asıl mekanı sahiplenmek istediğimde mail adresime mail gelmedi. Numarayı +90lı şekilde yazmadım. Şu an tek mekan adına 2 hesap var. Birleştirilmesi için size mesaj gönderdim. Mekanlar birleştirildiğinde tekrar sahiplenme işlemini gerçekleştirebilir miyim ? Çünkü şu an asıl mekanı sahiplenmek istediğimde ‘Anlaşılan bir sorun oluştu ‘ Hatasını alıyorum. Teşekkürler.

 40. merhaba mekanı sahiplenmek istediğimde sahiplenme sayfasına telefon numaramı girdiğimde “Bu numaradan size ulaşma konusunda sıkıntı yaşıyoruz gibi görünüyor. Farklı bir tane dene? ”

  hatası veriyor.

  Numarayı her türlü girdim +90532…. 90532…. 0532… 532…. şeklinde fakat sürekli aynı hatayı veriyor bu yüzden mekanı sahiplenemiyorum

 41. Merhaba,
  bir çok defa mekan sahiplendim ve sorunsuzca yönetiyorum; fakat geçen gün bir mekanımızı sahiplenme sırasında problem yaşadım. normalde telefon numarası verip aranıyordum ve gerekli adımları tamamlıyordum ama bu sefer “aranmadan” direk parayı kredi kartından çekti. bu durum sonrası onaylanamadığı konusunda bir mail aldım aynen kopyalıyorum.

  Hi there,
  Thanks so much for reaching out to us! Before we can claim your listing, please send over further proof of authorization that you are the rightful manager.
  This can be one or all of the following:
  1. Email us from an official email of your business
  2. A link to an official company website with your full name and email listed
  3. A letter of authorization from the rightful manager
  Feel free to let me know if you have any other questions or need further assistance!

  1. Merhaba, sizden istenilen belgelerden/bilgilerden birisini iletmeniz durumunda sahiplenme işleminin tamamlanacağını düşünüyoruz. Bu tip durumlarda genelde kredi kartına ücret yansıtılmadan önce bu bilgiler isteniyordu ancak sistemin işleyişinde değişikliğe gidilmiş olabilir.

 42. Merhaba Mete Bey,

  İki gün önce sahiplendiğim işletme için eposta adresinize mail gönderilecek diyor ama hala eposta gelmedi. Kredi kartından da henüz para çekmediler. Ayrıca ne telefonla arama oldu neden sms geldi. Sizinde makalede gösterdiğiniz gibi telefon numarasının başına 0 (sıfır) koymadan yazdım. Bu konuda yardımcı olur musunuz.
  firma 4sq adresi aşağıdadır.
  https://tr.foursquare.com/v/pizza-uno/4cff7658f16054812d0399ea
  profil adresim
  https://tr.foursquare.com/ibryapici

 43. Merhaba,
  Geçen işletmem için foursquareden posta yoluyla sahiplenme yaptım ancak herhangi birşey gelmediği için şimdi kredi kartı ile almak istiyorum. Aktivasyon basamaklarından telefonla arama kısmında numaramı +90537….. Şeklinde girmeme rağmen Bu numaradan size ulaşmamda zorlanıyoruz farklı bir numara dene hatası veriyor ne yapmalıyım ?

 44. merhaba mete bey ben mekanımı sahiplenmek istiyorum fakat numaramın yazılı oldugu beni ara dedikten sonra bana telefon gelmiyor bir kaç sefer denedim hepsinde de aynı oldu. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

 45. merhaba ben mekan sahiplendirme yapıyorum mekanlara. 5 mekanımdada sorun yaşıyorum. bir sorun oluştu gibi bir hata veriyor mekanları sahiplerinin üzerinde almaya çalışıyorum

  1. merhaba swarmda bir mekanın sahibi orada check in yapanları görebilir mi?, bir mekanın sahiplenip sahiplenmediğini swarm kullanıcısı nasıl anlar, bir mekanın kimin tarafından sahiplenildiğini nasıl görürüz?

 46. Merhaba,
  Kar amacı gütmeyen bir kuruluşun 4sq profilini düzenlemek ve aktif olarak kullanımını dağlamak için sahiplenmeye çalıştık ama aylar geçmesine rağmen posta bize ulaşmadı. Tekrar sahiplenme işlemini gerçekleştirmeye çalıştığımızda da sadece posta ile gelen kodu girebileceğimiz ekran çıkıyor, ödeme yaparak veya tekrar posta yolu ile başvuramıyoruz. Nasıl çözebilşriz bu durumu?

 47. Merhaba,
  işletmemi sahiplenmek adına posta yoluyla aktivasyonu seçtikten sonra 1 ay içinde Foursquare’dan zarf geldi ancak içinden herhangi bir kod çıkmadı. sadece işletme için dışarıdan rahat görülebilecek bir pencere kısmına yapıştırılacak 4sq amblemi geldi.
  2.kez sahiplenmeyi posta yoluyla tekrardan seçtim ve yine aynı zarf geldi. kod içeren bir zarf bir türlü yollanmıyor veya gelen zarf üzerinde gizli bir yere mi yazılı bu kod?

  1. Merhaba, posta ile sahiplenme seçeneği artık sadece Amerika içi sahiplenmeler için kullanılıyor. Bu nedenle size sadece sticker gönderimi yapılmıştır.

 48. Mekanımı henüz sahiplenmedim. Merak ettiğim şey şu restoran kategorisinde tüm mekanları görüyorum ama benim işyerim görünmüyor bunun sebebi sahiplenmemiş olunması mı? Direk ismini yazıp arayınca buluyor ama kategori içinde aratınca çıkmyor. Birde 10 kişi falan puan verdi ama hala yeterli puan yok yazıy0r. puan oluşmasının sahiplenmeyle bir ilgisi varmı?

 49. MerhabaIar. Ben mekanımı 6 ay önce sahiplendim. Hatta kampanyaIar bile yaptım. 1 aydır girmiyordum şimdi girmek istediğimde giriş yapılmıyor. Yonetici oIarak görmüyor beni. Bu neden oIabilir acaba. Yardımcı olabilirmisiniz.

 50. Merhaba,
  konuda anlattığınız şekilde hızlı mekan sahiplenme yöntemiyle sahiplenme talebi oluşturdum ve adımları tamamladım. Ancak ne telefon çağrısı geldi ne de karttan herhangi bir tahsilat yapıldı. Tekrar sahiplenmek istediğimde de kart vs. bilgisi sormadan aşağıdaki metin çıkıyor;

  “Anlaşılan bir sorun oluştu
  İşletmeni doğrularken sorunla karşılaştık.
  Daha fazla yardım için lütfen support.foursquare.com adresini ziyaret et.
  Kredi kartından ücret alınmadı.”

  Yardımcı olabilir misiniz?

 51. Merhaba. Yeni işletme sahiplenme ekranında tek seçenek var o da 20 dolar ile sahiplenme kısmı. Hesap bilgilerini girdim devam tıkladım onaylanınca mail ile bilgilendirileceksiniz uyarısı verdi birkaç gün sonra bu ekranla karşılaştım sizce sebebi nedir?

  http://i.hizliresim.com/q8AvYd.jpg

 52. Merhaba. Dün ve bugün mekan sahiplenmeye çalışıyorum fakat bir türlü olmuyor. Kredi kartı bilgilerimi de girdim ama son sayfadan sonrasına geçiş yapamıyorum. Bununla ilgili bir sıkıntı mı vardır. Ne yapmam gerekir bana yardımcı olabilecek biri var mı?

 53. Merhabalar dün işletmemizi kredi kartı yoluyla sahiplenmeyi seçtik fakat hala mail gelmedi kredi kartından çekimde yapılmadı 1 gün geçti ve hala mail yok ne yapmamız gerekiyor işlemi başa alıp tekrarlayamıyoruz da

 54. Merhabalar, Firmamız adına başka bir kişi tarafından foursquare de sayfa açılmıştır ve kötü bir yorumda bulunulmuştur. Ben sayfayı üzerime aldım fakat o yorumu silemiyorum. Raporlamak da bir işe yaramıyor bunu silmenin hiç bir yolu yok mu? Hesabı üzerime aldığıma göre hesabı iptal edip yeniden kendim açsam o zaman silinir mi? Aktif olarak kulladığımız bir uygulama değil foursquare ancak müşteriler google a yazdığında 53 yıllık firmamız için gerçek olmayan kötü bir yorum çıkıyor o yüzden bunun silinmesi gerek.Yardımcı olursanız sevinirim.

 55. Merhabalar. foursquare de” Şu mekanda mısın?” diye bildirim alıyorum. Bu uygulamayı kendi mekanım içinde oluşturmak istiyorum. Mekanın Foursquare hesabı daha önceden başkaları tarafından açılmış. konu ile ilgili ne yapabiliriz?

 56. Merhaba,

  Bir mekanın sahiplenmek için talep oluşturdum. Kredi kartı bilgilerini paylaşım işlemleri yaptım fakat 2 gün sonra “Üzgünüz, seni ………………. mekanının yöneticisi olarak onaylayamıyoruz.” maili geldi. Neden onaylanmadığını merakt ediyorum. Ne yapmam gerekiyor bu mekanı sahiplenmem için? Nasıl bir yol izlemem gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim.?

 57. merhaba mekanımı sahiplenmeyi sectim kredi kartıyla ödemeyi sectim ama ünlem işaretiyle sahiplenemedi diyor baska birşey yapmama izin vermiyor alttada kartla çekim yaılmadı yazıyor nasıl yapabilirim

 58. sahiplen dediğimde… Üzgünüz, görünen o ki henüz o ülkeyi arayamıyoruz. Farklı bir numara dene.
  ingiltereden bir numara verdım onada aynı seyı dedı arabıstandan verdım onada aynısını dedı nasıl sahıplenıcez bı mekanı hıcbır nuamrayı kabul etmıyor +905.. die demedim olmadı direk basında sıfır ile denedim olmadı sıfır olmadan denedim olmadı.. olmadı olmadı tskler

 59. Üretim tesislerimizde hem çalışan hemde misafirlerin fotoğraflı Check in leri mevcut. ancak özellikle fabrika içi fotoğraflar gizlilik içeren yerler. Dolayısıyla bu tip fotoğrafları kaldırma imkanımız var mı?

 60. Bu işlemi yaptım fakat sorun oluştuğunu belirten bir yanıt geldi. Ne yapmam gerektiği ile ilgili yönlendirebilecek biri var mıdır?
  Teşekkürler

 61. Merhaba, Sahiplenmeyi aldıktan sonra Chekinleri ekrana yansıtma konusunda bir yazınız varmıdır ? var ise linki alabilirsem çok sevinirim veya buradan bilen bir arkadaş bana yardımcı olursa çok sevinirim

 62. Şirketimi forsquare’e tanımlamak istiyorum bunun içinde şirketim üzerine bir forsquare hesabı açtım ancak bu normal bir kişi hesabı gibi açıldı. Bunu nasıl işletme hesabına çevireceğim? Daha önceden kendi hesabımdan giriş yapıp şirketim için bir sayfa eklemesi yapmıştım onu sahipleneyim dedim fakat numaramı buradaki talimatlarda olduğu gibi sisteme girmiş olmama rağmen ne arayan ne soran var. Bu konularda yardımınızı rica ediyorum.

 63. Merhaba,
  Mekanımızı sahiplenmek istiyoruz ancak profilde “Adres mevcut değil.” yazıyor bu nedenle de kodun kargo yoluyla adrese geleceği seçenek çıkmıyor, yalnızca kredi kartı ödeme ekranı geliyor.
  Düzenleme önerdik ama bilgilerde hiç bir değişiklik olmuyor.
  Konuyla ilgili yardımcı olabilirseniz seviniriz.
  Teşekkürler, iyi çalışmalar.

 64. Foursquare de iki mekan açılmış henüz ikisi içinde sahiplenme işlemi yapılmadı. iki mekandan birini silmek istiyorum. nasıl silebilirim.

 65. Kral Playstation Cafe firma ismi fakat sahiplendim sanırım numaranın formatını yanlış yaptık +905.. diye gitmesi gerekiyordu tabiki onaylamak için bir mesajda gelmedi sadece mail gelmiş okadar.
  bu saatden sonra nasıl bir yol izlemem gerekecek yardımcı olursanız sevinirim.
  Teşekkürler

 66. Merhaba,
  İşletmecisi olduğum mekanı sahiplenmek istedim, bilgileri girdim. Size email göndereceğiz mesajı geldi. Şimdi baktığımda ise kredi kartınızdan ödeme alama∂ık mesajı görüyorum. Sistem kartımdan çekim yapılmaya çalıştığında limitim o anda yetersizmiş sanırım. Tekrar çekim yapılmasını nasıl sağlayabilirim?
  Teşekkürler

 67. slm lar mekanınımızı sahiplenmek icin kart bilgilerimi girdim ancak kartımdan ücretin cekilemediğini söyleyen bir mail aldım tekrar ödeme yapmak icin ne yapmalıyım cünkü tekrar enbasa dönüp ödeme sayfasına gelemiyorum

 68. slm lar mekanınımızı sahiplenmek icin kart bilgilerimi girdim ancak kartımdan ücretin cekilemediğini söyleyen bir mail aldım tekrar ödeme yapmak icin ne yapmalıyım cünkü tekrar enbasa dönüp ödeme sayfasına gelemiyorum

 69. merhaba
  ben işletmemi sahiplenmek için ödeme seçeneğine girdim ödemeyi yaptım bir süre sonra ödeme alınamadı diye uyarı geldi tekrar ödeme işlemini yapmak istiyorum fakat sistem izin vermiyor bu konuda bana yardımcı olurmusunuz.
  Saygılar

 70. Merhaba. Tüm işlemleri yapıp işletmeyi sahiplenmek için gereken her şeyi yaptıktan sonra “anlaşılan bir sorun oluştu” diyen bir mail aldım ama sorun nedir hiç bir fikrim yok! Bu konuyla ilgili ne yapabilirim? Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.