Marka sayfanız ile check-in yaparak takipçilerinize ulaşabilirsiniz

Marka sayfanızla check-in yaparak fotoğraf ve mesajınızı paylaşmak istiyor ama nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Bu yazımızda bir işletmenin marka sayfası ile nasıl check-in yaparak takipçilerine ulaşacağını adım adım resimli olarak açıkladık.

Bir marka sayfası yaratıp, yönetmeye başlayan Foursquare kullanıcılarının bulmakta en çok zorlandığı şeylerden birisi markaları ile Foursquare’deki herhangi bir mekana check-in yapıp, duyuru ve resim paylaşmaktır. Bunun en büyük sebebi, marka check-in’lerinin mobil uygulamalar üzerinden yapılamıyor olması. Eğer bir marka sayfanız var ise, check-in yapmanız için 2 farklı yol bulunmakta.

1- Foursquare Web Sitesi Üzerinden Check-in Yapabilirsiniz

1. A – Foursquare sitesine kullanıcı adınız ve parolanız ile giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede adınız yazılı olan açılır menüye tıklayıp, check-in yapmak istediğiniz yöneticisi olduğunuz markayı seçerek Foursquare’ hesabınızı o marka olarak kullanmanız gerekiyor.

1. B – Check-in yapmak istediğiniz marka olarak kontrolü elinize aldıktan sonra, check-in yapmak istediğiniz mekanı sayfanın üzerinde bulunan arama kutusundan aratıyoruz.

1. C – Check-in yapacağımız mekanı bulup, sayfasına girdikten sonra mekan sayfasının en üstünde “Bu mekanda check-in yap” ibaresini bulup tıklıyoruz.

1. Ç – Karşımıza check-in ekranı çıkıyor. Burada takipçilerimizin okuyacağı bir içerik yazabilir, check-in’imizi bir fotoğraf ile süslendirip, sayfamızla ilişklendirdiğimiz Facebook ya da Twitter hesaplarımızda bu check-ini paylaşıp paylaşmamak istediğimize karar vererek check-in yapıyoruz.

1. D – Check-in’imiz gerçekleşti ve takipçilerimizin aktivite ekranında yerini aldı!

2- Mobil Cihaz Tarayıcısı Üzerinden Check-in Yapabilirsiniz

2. A – Cep telefonu ya da tabletimizin web tarayıcısını açıp   foursquare.com/touch/switch_accounts adresine gidip, giriş yaparak cihazımızdan da marka sayfamızı yönetmeye başlıyoruz. Burada dikkat etmeniz gereken şey girişinizi yukarıda belirttiğimiz adresten yapmanız. Foursquare.com yada m.foursquare.com adreslerinden giriş yaparsanız bu ekrana ulaşamazsınız. Açılan ikinci ekranda check-in yapmak istediğiniz mekanı arıyoruz. Bulma işlemi gerçekleşmez ise “Şuraya Yakın” kutucuğuna mekanın bulunduğu şehri yazarsanız aramayı kolaylaştırabilirsiniz.

 

 2. B – Mekanı bulduktan sonra açtığınız mekan sayfasında karşımıza check-in kutucuğu belirecek. Bu kutucuklarda takipçilerinize yine bir içerikle ulaşabilir, check-in’inizi Facebook ya da Twitter hesaplarınızdan paylaşıp paylaşmayacağınıza karar verebilirsiniz. Mobil cihaz tarayıcısı üzerinden yapılan check-in’lerde ne yazıkki fotoğraf paylaşımı gerçekleştirilemiyor. Check-in tuşuna bastıktan sonra check-in’iniz takipçilerinizin aktivite ekranında anında yerini alacaktır.

 

Meriç Güven

Foursquare Türkiye'nin yanı sıra Mental Masturbasyon ve I Love Çeşme isimli bloglarda da yazı yazmaktadır. Aynı zamanda Foursquare SU2 seviyesinde kullanıcıdır.

Marka sayfanız ile check-in yaparak takipçilerinize ulaşabilirsiniz” üzerine 13 yorumlar

  1. Merhaba, twitter’dan @4sqsupport’a mention göndererek veya support.foursquare.com adresine giderek konuyla ilgili olarak yardım alabilirsiniz.

 1. Yeni bir işletmenin sosyal medya takımıyız.İşletmemiz için Marka sayfası oluştursak herhangi bir problemle karşılaşır mıyız?

  1. Merhaba, bu kısa ID’ler daha önceden kullanılan ID sisteminden kalan bilgilerdir, şu anda alfanümerik kombinasyonlar kullanılıyor. Ancak twitter’da işletmenizin ismini aratırsanız, kullanıcıların paylaşmış olduğu check-in’lerde yer alan short linkleri bulabilirsiniz.

 2. Merhaba, Mekanların puanları hangi kriterlere göre azalıp,
  artıyor? Örnek verecek olursak; Kaşıbeyaz Bosphorus’un puanı 9.1,
  Kaşıbeyaz Et Lokantasının puanı 9.2 Bu konu hakkında
  bilgilendirirseniz, sevinirim…

  1. Merhaba, mekanların puanları check-in yapanların mekan sayfalarında yer alan like/dislike seçenekleri içerisinde yaptıkları tercihlere göre değişiyor.

 3. Marka sayfamdan check in yapamıyorum eskiden check in butonu olan yerde artık You are using Foursquare as … yazıyor ne yapmam gerek? işletmem için açtığım sayfamı mobil uygulamayla birleştiremez miyim hem cehck in hemde tavsiye için? Normalde web kullanıyorum ama fuarlarda mobil daha hızlı olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.