Foursquare geliştiricileri için MapBox iş ortaklığı

Foursquare kendi web sitesinde kullanmaya başladığı OpenStreetMap bazlı MapBox haritalarını program geliştiricilerinin de hizmete sunmak için MapBox ekibiyle olan iş ortaklığını geliştiriyor.

Mart ayından itibaren web sitesinde Google Maps haritalarını kullanmayı bırakıp OpenStreetMap üzerine kurulu MapBox ekibi ile birlikte yoluna devam etme kararı alan Foursquare, şimdi de bu haritaları sayıları 25.000’i  geçen API yazılım geliştiricilerinin hizmetine sunmak için MapBox ile ücretsiz bir plan anlaşmasına vardı.

Geliştiriciler MapBox ile uygulamalarını geliştirmek için gerekli olan harita ve harita bilgilerine, örnek olarak açık kodlu geliştirilen “Store Locator”a, daha fazla online depolama alanına  ve harita kullanım istatistiklerine bedava olarak erişebilip, uygulamalarına ekleyebilecekler. MapBox’ın hali hazırda sunduğu bedava planda 3000 harita gösterimi verilirken, Foursquare geliştiricilerine bu 5000 harita gösterimi olarak veriliyor. 50 MB’lık depolama alanı 100 MB’a çıkartılıp, harita kullanım istatistikleri açılırken, haritalardaki MapBox logosu da geliştiricilerin haritalarında gösterilmiyor.

Foursquare web sitesinden sonra geliştirici uygulamalarına da MapBox haritalarının entegre edilmesi, yakın zamanda mobil uygulamalarda kullanılmaya devam eden Google Maps haritalarının da değişip MapBox haritalarının kullanılmaya başlayacağının belirtisi gibi görünüyor.

Meriç Güven

Foursquare Türkiye'nin yanı sıra Mental Masturbasyon ve I Love Çeşme isimli bloglarda da yazı yazmaktadır. Aynı zamanda Foursquare SU2 seviyesinde kullanıcıdır.

Foursquare geliştiricileri için MapBox iş ortaklığı” üzerine 5 yorumlar

    1. MapBox’ı Foursquare ile alakalı olmayan uygulamalarınızda da kullanabilirsiniz. Ancak uygulamanız Foursquare ile ilgili bir uygulama ise daha fazla imkan sağlıyor yapılan anlaşmayla ücretsiz olarak.

  1. Bulunduğum yerin etrafındaki yerlerin fotoğraflarını android uygulamamda mapbox kullanarak yapabilirmiyim?

  2. Mobil platformlar için de SDK oluştursalar güzel olurdu.
    Mapboxda IOS sdk bulunmasına rağmen Android için herhangi bir SDK
    bulunmuyor. Hali hazırda mobil platformlarda hala google map
    haritaları kullanıyor zaten foursquare’de.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.