Foursquare Türkiye Teknoseyir’e konuk oldu

Foursquare Türkiye ekibimizden Ata, Teknoseyir’den Levent Pekcan ve Murat Gamsız’la Foursquare üzerine bir röportaj yaptı. Foursquare nedir, işletmeler tarafından nasıl kullanır, Superuser nedir vb. gibi konulardan bahsetti. Ayrıca günlerdir konuşulan Türkçe çeviri konusuna da bu vesileyle bir açıklık getirmiş olduk.

Röportajın kuşkusuz en dikkat çekici bölümü Türkçe çeviri kısmı. Birçok site ve blog’da bu konudan bahsedilmesine rağmen bizler Foursquare Türkiye olarak henüz resmi bir açıklama yapmamıştık. Çıkan bu haberler de Foursquare artık Türkçe! başlıklı yazımızdan sonra farkedilmişti.

Ata, röportajında tüm detayları anlattı ama ben de ekibi temsil ederek bir kez daha düşüncelerimizi ifade etmek istiyorum. Birçok kişinin bildiği gibi bu blog’u varoluş nedeni Foursquare’in Türkiye’deki kullanımını arttırmaktır. 2 sene önce bu blog yayın hayatına geçtiğinde de Hakkımızda bölümüne yazmıştık ve şu anda da her fırsatta dile getiriyoruz.

Foursquare’in Turkcell‘le iş ortaklığı yapmasına ekip olarak elbette ki çok sevindik. Bu iş ortaklığından 7 Haziran’dan önce haberimiz vardı ve heyecanla haberini yapmayı bekliyorduk. Çeviriyle ilgili böyle bir durum oluşunda şartlar gereği Turkcell haberlerini blog’umuza ekleyemedik.

Daha önceki Bosphorus rozeti ve Turkish Restaurant konularında olduğu gibi, bizler bu çeviriyi de gönüllü olarak yaptık ve  kimseden bir şey talep etmedik. Bizim üzüldüğümüz nokta bizlerin gecesini gündüzüne katarak bu kadar emek sarfettikten sonra  gözardı edilerek bir teşekkürün bile çok görülmesiydi. Kimseden özür de beklemiyorduk, dediğim gibi sadece bir “Teşekkür”dü. Sesimize kulak veren Foursquare ekibi, sosyal medyadaki Twitter ve Facebook hesaplarında bizlerden bahsetti. Turkcell ise bu tweet’lerden birini retweet etti.

Konuyu daha fazla uzatmadan sözü Ata’ya bırakıyorum…

Yukarıdaki player’da sorun yaşıyorsanız röportajı YouTube’dan da izleyebilirsiniz.

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir