WhatsApp konum paylaşımlarında Foursquare desteği

Milyonlarca akıllı telefon kullanıcısı tarafından severek kullanılan mesajlaşma programı WhatsApp Messenger da artık Foursquare mekanlarını kullanıyor!

WhatsApp uygulamasının uzun süredir mesajlaşma, görüntü paylaşma, sesli not gönderme ve kişi paylaşmanın yanı sıra sunduğu konum paylaşma özelliği bundan önceki sürümlerde konum paylaşımını sadece bulunulan GPS konumları ile gerçekleştiriyordu.

Uygulamanın geliştiricileri, kullanıcılarının talepleri doğrultusunda geçtiğimiz aylarda yayınlanan yeni sürümüyle birlikte bu özelliği geliştirerek bulunan konumun yanı sıra, yakınlarda bulunan mekanları Foursquare’in mekan veritabanını kullanarak paylaşmayı etkin hale getirmiş durumdalar. Kullanıcılar konum paylaşma ekranında birkaç saniye bekleyerek Foursquare mekanlarından birini seçebiliyorlar. Böylelikle arkadaşlar bulundukları restoran, bar ya da cafe’lere arkadaşlarını çağırırken nerede olduklarını ismen bildirip, tam adreslerini doğru bir şekilde paylaşarak tarif edebiliyorlar.

 

Meriç Güven

Foursquare Türkiye'nin yanı sıra Mental Masturbasyon ve I Love Çeşme isimli bloglarda da yazı yazmaktadır. Aynı zamanda Foursquare SU2 seviyesinde kullanıcıdır.

WhatsApp konum paylaşımlarında Foursquare desteği” üzerine 8 yorumlar

    1. Merhaba, WhatsApp’in Facebook bünyesine katılmasından sonra konum servislerinde Foursquare kullanılmıyor, istediğiniz mekan bu nedenle listelenmiyor olabilir.

  1. Whatsapp’ta Konum göndermek istediğimde açılan ilk ekranda bulunduğum yeri değil de, önceden işaretlediğim yeri gösteriyor, yer iconu tıkladığım eski yerde kalıyor, sonrasında ancak sağ üstteki bulunduğum yer kutucuğuna tıklayarak bulunduğum yeri görebiliyorum. Önceden işaretlediğim yeri kaldıramıyorum, bu yer işaretini nasıl kaldırabilirim, önceden işaretlediğim yeri nasıl silebilirim. Konum göndermek istediğimde öncelikle bulunduğum noktayı göstersin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir