Foursquare 5.0 sürümü incelemesi

Perşembe sabahı  duyurduğumuz Foursquare’in Türkçe sürümünün gelmesiyle iOS uygulaması baştan aşağı yenilendi. Bir çok açıdan Foursquare kullanımınızı daha kolaylaştıracak ve eğlenceli hale getirecek yenilikleriyle yeni 5.0 sürümünü sizler için inceledik.

Uygulamayı güncelledikten sonra karşımıza Hoşgeldiniz sayfası çıkıyor, altta yazan ufak bir detay, gelen yeniliklerden birini hemen müjdeliyor: Foursquare artık arkadaşlarımızın check-in geçmişlerini görmemize izin veriyor (eskiden sadece kendi geçmişimizi görebilirken, arkadaşlarımızın sadece en son check-inini görebiliyorduk).

  

Hoşgeldiniz sayfasını geçince oldukça değişmiş bir arayüz ile karşılaşıyoruz. Yepyeni bir solukla tamamen baştan düşünülmüş detaylar gözümüze çarpıyor. Yalnız bu değişiklik insanı yeni sürüme tamamen yabancılaştıracak kadar aşırı değil; ilk izlenim olarak yeni tasarım göze oldukça aşina olsa da uygulamayı kullandıkça yeni detaylar bir bir karşımıza çıkıyor.

İlk olarak en sık kullanılan check-in tuşu ekranın orta alt kısmından sağ üst köşeye alınmış. Arkadaşlarımızın check-inleri yeni sürümde birbirinden ayrı kutucuklar içinde listeleniyor, daha temiz gözüken ve gözü yormayan bir karar olmuş (Biraz Instagram’a benzemiş de diyebiliriz). Ayrıca arkadaşlarımızın check-in’lerinde kendi profil resimlerinin yanında check-in yaptıkları mekanların kategori simgeleri de çıkıyor. Dolayısıyla daha nerede olduklarını okumadan bir bakışta evlerinde mi yoksa başka bir yerde mi olduklarını anlayabiliyoruz.

Check-in’lere yorum yazma seçeneğinin yanına Kalp işareti de gelmiş. Artık arkadaşlarımızın check-in’lerini ‘beğenebileceğiz’ . Bu yeni gelen özellikle anasayfa tam bir aktivite sayfası olmuş, sırf check-in’ler değil, kimin hangi rozeti kazandığı, kimin hangi mekanları beğendiği, ayrıca yapılan yorumlar da check-in sayfasına girmeye gerek kalmadan direk bu sayfada gözüküyor. Bir önceki sürümde sırf yorum sayısı gözüküyordu ve yorumları okuyabilmek için ilgili mekana dokunmamız gerekiyordu.

Ana ekranda en üstte sol köşede gözüken Radar ayarı artık yok gibi gözüküyor ama biraz inceleyince asıl ayarların içine gizlenmiş olduğunu görüyoruz, ortada gözüken foursquare logosu artık sola kaymış. En sağda da bahsettiğimiz check-in butonu var. Bu daha sadeleşmiş görüntü kesinlikle daha güzel.

Keşfet sekmesi yapılan en büyük değişiklikleri barındırıyor diyebiliriz. Foursquare’in check-inlerden ziyade en büyük kullanışlılığı olan yeni mekanları keşfedebilme özelliği bu yenilikle daha da hoş bir hale gelmiş. Artık Keşfet sekmesine dokunduğumuz zaman, karşımıza bulunduğumuz yeri gösteren bir harita ile, altında keşfetmek istediğimiz kategori ve bölgeyi seçebileceğimiz iki buton geliyor. Bunlara dokunarak aradıklarımızı kolayca özelleştirebiliyoruz. Hiç bir ayara dokunmasak bile, Keşfet sekmesi bizim bulunduğumuz bölgedeki seçme mekanları (Popüler Seçimler) bize hemen aşağıda ayrı bloklar halinde gösteriyor. Tek hamleyle önemli mekanları görebilmek adına gerçekten hızlı ve kullanışlı.

En sağda altta isminizin bulunduğu ‘Ben’ bölümüne geçince de yenilikler direk gözümüze çarpıyor, arkadaşlarımız, rozetlerimiz istatistiklerimiz büyük ikonlar olarak sunuluyor. Aşağıda da kendi aktivite geçmişimiz var. Hatırlatalım, artık arkadaşlarımızın da aynı kendimiz gibi geçmiş aktivitelerini görebiliyoruz.

Arkadaşlarımızın profiline girdiğimizde direk bu sayfadan onlardan gelen check-in uyarılarını tek dokunmayla açıp kapatabiliyoruz. Bu özelliği daha önce de ayarlar kısmına girerek yapabiliyorduk, fakat bir sürü arkadaşından check-in kalabalığı görmek istemeyen kullanıcılar için buraya alınması kolaylık olmuş.

Check-in yapmak istediğimizde artık karşımıza ekranın üstü kısmında bulunduğumuz nokta harita üzerinde gösterilerek çıkıyor, Altında liste halinde mekanlar sıralanırken, isterseniz harita üzerindeki pin’lere tıklayarak da check-in yapma imkanınız var.Mekan sayfasında ”Arkadaşınla Paylaş” ve ”Bildir” butonları da eski sağ üst köşedeki yerlerinden, sayfanın en altına inmişler.

Önemli yeniliklerin arasında doğal olarak check-in sayfası da var. Check-in yapmak istediğimiz mekana girince, eskiden sayfanın ortasında yer alan büyük uzun yeşil check-in barı ekranın sağ üst köşesine yerleşmiş. Anlaşılan Foursquare’in teşvik etmek istediği en büyük nokta, yaptığımız check-inlere bol bol fotoğraf eklemek olsa gerek, zira ekranın yarısını fotoğraf butonu kaplıyor. Bu tuşa yanlışlıkla basmamak için biraz alışmak gerekli, fakat arkadaşlara bulunduğunuz mekanı fotoğraflar ile göstermek için kolaylaştırılmış bir özellik.

Check-inlere kendi bilginizi eklemek istediğimizde göze çarpan en güzel yenilik, arkadaşlarımızın ismini yazmaya başlar başlamaz onları otomatik tag’lememizi sağlayan bir sistem gelmiş. Twitter’daki mention sistemi gibi beraber check-in yaptığımız arkadaşlarımızı ekleyebiliyoruz, fakat bir artı olarak @ işaretine gerek kalmadan direk isimlerini yazarak otomatik olarak eklenebilmeleri güzel bir yenilik olmuş (Dilerseniz @ işaretini de kullanabiliyorsunuz).

Bir diğer yenilik ise eski check-in’lerimizi artık silebiliyor olabilmemiz. Yanlışlıkla check-in yaptığımız veya görünmesini istemediğimiz mekanlardaki check-in’lerimizi  silme seçeneğimizin olması faydalı olmuş. Gerek yanlışlıkla yapılan check-inlerden, gerekse başka sebeplerden ötürü (örneğin geçmiş check-in’lerimizi arkadaş listemizdeki kişilerin görebiliyor olması) eski istenmeyen mekanları silebilmekte  özgürüz. Bunun için ‘Ben’ sekmesindeki geçmişimizden istediğimiz mekanı bulup, mekan kutucuğunun alt kısmındaki ne zaman check-in yapıldığı yazılan açık gri bölgeye dokunuyoruz.

Bu alanın tıklanabilir bir yer olduğu çok fazla anlaşılmıyor.

Eski tüm check-in’lerimize artık yorum ve fotoğraf ekleyebilir, arkadaşlarımızla paylaşabilir veya tamamen silebiliriz. Geçmiş bir tarihte nerede olduğumuzu arkadaşlarımızla paylaşabilmek için yorum alanının sağındaki butona dokunuyoruz.

Check-in’nizi silme işlemi de paylaşma işlemi ile beraber ok butonuna dokununca çıkan seçenekler arasında yer alıyor.

Artık mekanlardaki ipuçlarının ‘Yapıldı Olarak İşaretle’ özelliği kaldırılmış. Bunun yerine check-in’lerdeki gibi kalp işaretini görüyoruz. İpuçlarını artık ya beğenebiliyoruz, ya da kaydedebiliyoruz. Mekanlardaki bu özellik çoğu zaman ipuçlarından ziyade o mekanla ilgili genel yorumlarla dolduğu için mantıklı bir yenilik olmuş… İpuçlarına yazılan ”Burayı seviyorum” ya da ”takipçilerin uğrak yeri” gibi yorumları yapıldı olarak işaretlemek daha önceki sürümlerde biraz garip oluyordu.

Bunun dışında artık mekanları da yorum eklemeden direk beğenebiliyoruz ya da beğenmediğimizi belirtebiliyoruz. Bunlar da mekan sayfalarına yeni eklenen kalp ve kırık kalp butonlarıyla mümkün.

Foursquare, bu güncellemesiyle bir çok kolaylık ve kullanışlı özellik getirmiş. Check-in’lere ve mekanlara dair yapılan sosyal aktiviteyi daha da arttıracak olan bu yeniliklerin kullanıcılar tarafından beğenileceğini düşünüyoruz.

Berke Hitay

Profesyonel Müzisyen + Teknolojisever. 9 Ocak 2010'dan beri foursquare kullanıcısı ve SU level3.

Foursquare 5.0 sürümü incelemesi” üzerine 189 yorumlar

  1. Rozetler yapılan check-inlerden kazanıldığı için, silinen check-inler bağlı olduğu rozeti de kaldırıyor olabilir.

   Yani check-in silme işlemini sadece geçmiş listesinden değil, tamamen profilinizden silme işlemi gibi düşünün. Orada hiç bulunmamışsınız, dolayısıyla rozeti de hiç almamışsınız gibi.

  2. i’m on a boat, food truck, ten hundred gibi rozetleri
   kazanmış olmam gerektiği halde rozetleri gelmedi nedeni ne olabilir
   acaba

   1. Merhaba, I’m on a boat rozeti artık geçerli değil. Diğerleri içinse gerekli check-in sayılarını tamamlamış olsanız bile bazen daha geç açılabiliyor.

 1. merhaba ,
  foursquare hani sağ üst tarafta notications yazıyor,
  gelen haberler orda yer alıyor ya bende o açılmıyor tıklıyorum boş sayfa çıkıyor önceden açılıyordu bunu tekrar nasıl düzeltebilirim.
  sildim bir kaç sefer tekrardan yükledim ama düzelmedi :(

    1. Arkadaşlar notications(gelen haber) yazısına tıkladığınızda açılmamasının sebebi App World foursquare uygulamasını kaldırdığı için açılmıyo tekrar girip çıkmakla yada silip yüklemekle alakalı değildir.
     isterseniz (APP WORLD GİRİP FOURSqUAREYİ) araştırın uygulamadın olmadığını göreceksiniz.

   1. Merhaba dun foursquare den cikis yaptim bugun giremiyorum sasirtici bi durum olustu yeniden dene diyor.ama bilgisayar uzerinden giris yapabiliyorum ama telefondan giremiyorum uygulamayi silip tekrar yukledim olmuyor.lutfen yardimci olur musunuz?

     1. Merhaba, bazı kullanıcıların problemi ortadan kalktı ancak
      hatayı tam olarak ortadan kaldırmak için çalışmaya devam
      ediyorlar.

  1. Merhaba, yeni sürüm şu anda iPhone ve Android için yayınlandı, Blackberry için önümüzdeki birkaç hafta içerisinde yeni sürümün yayınlanmasını bekliyoruz.

 2. Merhabalar. İşyerimiz için bir profil oluşturmak isterken doum tarihi kıstasını gözden kaçırıp 2010 doğumlu olduğunu söyleyince kaydolmam normal olarak engellendi. Ancak yeniden kaydolma girişimlerime de aynı nedenle engel oluyor site. Ne yapabilirim?

  1. Farklı bir tarayıcıyla kayıt olmayı veya kullandığınız mevcut tarayıcınızın cookie/cache’ini temizleyerek tekrar denemenizi öneriyoruz.

 3. ıphone 3g var 4.1.2 en son sürüm sanrım telefonum format yedi ve program silindi şimdide İOS 5 istiyor napıcam m.foursquare’den mi takılcam çözüm varmı acaba?

  1. Merhaba, yeni sürüm iOS 5.0 ve üzerini destekliyor, eğer telefonunuzun daha önceden alınmış bir yedeği varsa onu geri yükleyerek eski sürümü kullanmaya devam edebilirsiniz veya m.foursquare.com’u kullanabilirsiniz.

 4. Foursquare’in paylaşımı ve yayılmayı hızlandırmak adına yaptığı bir dizi değişiklikler de incelenesi. Örneğin arkadaş ekleme butonları büyütülmüş ve dikkatsizce basabilmenize olanak sağlamış. Bunun hâlen ne uygulamada ne de websitesinde telafisi var. “undo friend request” özelliği sadece foursquare in mobil sitesinde bulunuyor ve 5.0 sürümünde bunun eklenmemiş olması bazen pek de hoş olmuyor. https://foursquare.com/mobile/friends

 5. Merhabalar.Android Lg optimus Sol kullanıyorum.Foursquarede check in yapıp twitterda paylaştığımda twite tıkladığımda sadece genel bir harita gözüküyor bende.Diğer kullanıcılarda tam nerde olduğu gözüküyor ancak bende çıkmıyor.Bunun sebebi nedir acaba ? Veya bir fotoğraf paylaştığımda yine twitterda gözükmüyor.”pic” yazıyor ancak twite tıklanıldığında altta fotoya dair birşey yok.

  1. Merhaba, durumun twitter ayarlarınızda konum paylaşımı izinleriyle bağlantısı olabileceğini düşündüm ama onunla ilgisi yokmuş. Twitter bağlantınızı iptal edip yeniden bağlamayı deneyebilir misiniz?

   1. Yeni bir twitter açıp foursquare hesabımı ona bağladım.Ve tüm ayarlar aynı şekilde orda check in yaptım onda gözüktü.Neden olduğunu bilmiyorum ancak sonradan düzeldi benim twitterımda da.Teşekkürler yine de

 6. nokia için herhangi bir güncelleme çıkcak mı ? çıkcaksada ne zaman çıkcak bi bilgisi olan varmı ? yeni güncellleme ile türkçe mi olcak foursquare ?

 7. paylaştığım check-in lerim twitter hesabımda çıkmamaktadır. Rozet kazandığım zaman görünmekte fakat check-in ler görünmemektedir. bunun nedeni ne olabilir.

  1. Merhaba, check-in yaptığınız ekranda alt kısımda twitter simgesi vardır, onun üzerine tıkladığınızda aktif olur ve check-in’leriniz twitter’da paylaşılır. Bu şekilde deneyebilir misiniz?

 8. merhabalar farklı şehirlerde bulunan arkadaşlarımın check in leri telefonun bildirim merkezine gelmiyor. ancak programın içine girdiğimde görebiliyorum. bu programın özelliğ mi yoksa ayarlarda yapmam gereken bişey var mı.. ( telefon 4s bu arada) teşekkürler.

  1. Merhaba, bildirimler sadece aynı şehirde bulunduğunuz arkadaşlarınız için geliyor. Diğer arkadaşlarınızı görmek için sizin de yaptığınız gibi uygulamaya girmek gerekiyor.

 9. HERKANGİ BİR YERİ ÇAĞIRDIĞIMDAORDA 2 KİŞİ CHECKIN YAPMIŞ GÖRÜNÜYOR AMA BUNLARIN KİM OLDUĞUNU GÖREMİYORUM HİÇBİR ŞEKİLDE

  1. Merhaba, kullandığınız cihazın markasına göre değişkenlik göstermekle beraber, iPhone için telefon dilini Türkçe yapmanız, Android için uygulamanın Türkçe sürümünü Turkcell T-Market’ten indirmeniz gerekiyor.

 10. Merhaba iphone 4s 5.1.1 foursquare kullanicisiyim bi anda bi hata aldim ve 2 gundur giremiyorum. Baglanti hatasi diyor wifi + 3g internet 2side acik fakat suan internete baglanamiyoruz dio Sildim yukledim olmadi app storeden son guncellemesinidr yaptm sorun hala dewam ediyor. Cozumu bilen warsa mail yoluyla ulasirsaniz cok memnun olurum saygilar

  1. Merhaba, dün gün içerisinde DNS’lerle alakalı erişim sorunu yaşandı, wi-fi bağlantısı için Google DNS’lerini girerek sorunu çözebilirsiniz. 3G bağlantılarında şu an için bir sorun gözükmüyor.

   1. mete bey meraba benimde bi sorum olacak cihazım nokıa c3 fourquareyi yükledim fakat chekin yapamıyorum loadıng dior fakat olmuyor dönüyor sürekli problem neden kaynaklanıyor olabilir acaba teşekkürler

 11. Merhaba,
  Check in yaptigim mekana tikladigimda mekanda kac kisi check in yapmis gorebiliyorum,
  Ancak bu kisilerden sadece arkadasim olanlari gorebiliyorum.
  Arkadasimdan baktigimda leave a tip kisminin altinda gozukuyor ama
  Bende gozukmuyor. Nedeni ne olabilir?

  1. Merhaba, arkadaşınızın ve sizin telefonlarınızın aynı platformda (iOS, Android gibi) ve en son sürüm ise bu şekilde bir farklılık olmaması gerekir. Aynı olmasına rağmen bu tip bir sorunla karşılaşıyorsanız bilgisayarınızdan https://foursquare.com/settings/privacy adresine giderek hesabınızla giriş yapın ve “Location Information” bölümündeki ilk seçeneğin işaretli olup olmadığını kontrol edin.

 12. merhabalar foursquare de kalp işareti cool yazısı yada ayakkabı gibi işaretler var bunları nasıl yapıyoruz bir bilgisi olan varmı .?

 13. Merhabalar Iphone 4 kullanicisiyim foursquare de arkadaslarimin yaptigi check-in ler seçenek aktif oldugu halde kilitli ekrana haber olarak dusmuyor sadece arkadas oldugum son 1-2 kisinin bildirimleri dusuyor neden olabilir, cozumu nedir tesekkurler.

 14. iyi günler nokia 603 de yeni bir uygulama var mı açıyorum fakat ” Foursquare servers are experiencing problems. Please retry and check status.foursquare.com for updates. ” şeklinde bir yazı çıkıyor ??

  1. Merhaba, ovistore’dan uygulamanın en güncel versiyonunu indirebilirsiniz. En son versiyonu indirebilmek için telefonunuzun yazılımının da güncel olması gerekiyor olabilir.

 15. Merhaba, iPhone 4s telefon kullanıyorum foursquare son versiyonu yüklü. 2 gündür programı açamıyorum. Simgeye tikladigimda açılmadan kapanıyor. Sorun nedir ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz

 16. nokıa 701 kullanyorum güncelleme oldugundan beri foursquareyi kullanamıyorum.yerini tespit edemeiyorum ağı etkinleştir diyor nasıl halldebilirim

  1. Merhaba, GPS ayarlarını kotrol edip, GPS ayarlarından veya haritalardan konumunuzu güncelledikten sonra tekrar deneyebilir misiniz? Sonuç alamazsanız uygulamayı kaldırıp yeniden kurmayı deneyebilirsiniz.

  2. Merhaba, GPS ayarlarından veya harita uygulamasından konumunuzu güncellemeyi deneyin. Sonuç alamazsanız uygulamayı kaldırıp, telefonunuzu yeniden başlattıktan sonra tekrar kurmayı deneyin.

 17. blackberry son güncellemesinden sonra checkin yaptığım yerdeki kişileri göremiyorum sıkıntı sürümden mi yoksa telefondan mı kaynaklı.9900 bold kullanmaktayım

  1. Merhaba, bu durum sürümden kaynaklanıyor olabilir, yine de denemek isterseniz uygulamayı kaldırıp telefonunuzu yeniden başlattıktan sonra yeniden yükleyebilirsiniz.

  1. Merhaba, şu anda herhangi bir sorun gözükmüyor. Uygulamadan çıkış yaptıktan sonra, uygulamayı kaldırıp yeniden kurmayı deneyebilir misiniz?

 18. Merhaba.arkadaslarımın yaptıgı chek-in ler telefonuma bildirim olarak gelmiyor.telefonumdan arkadaş ta ekleyemiyrum.acaba sorun nedir? bilgi verirseniz sevinirim.Teşekkürler

   1. ilk seçenekte dahil tüm seçenekler işaretli hatta :) buna ragmen gelmiyor bildirim.telefonum nokia E72 modelle bi ilgisi olabilir mi acaba ? Mesela ben chek in yaptıgımda aynı mekandaki arkadaşlarımın listelerini görüyorum fakat eklenmiyor..

    1. Bildirimlerle ilgili sorun uygulamanın Symbian versiyonundan kaynaklanıyor olabilir. Arkadaş ekleme konusunu ise imkanınınız varsa farklı bir cihazdan deneyebilir misiniz?

     1. peki o şekilde denerim tekrar arkadaş ekleme konusunu.peki bildirimleri alabilme şansım yok mu? ayarları değişebilir mi acaba..

 19. Merhaba aynı adroid yazılımcı tek bir cihazdan 2 foursqure hesabı aktif olarak kullanılabilir mi?
  Telefonum Xperia S lt26

 20. Merhaba iphone5 kullaniyorum ve bir mekanda check in yaptigim zaman orda check in yapan insanlari goremiyorum ne yapmam gerekiyor yardimci olursaniz sevinirim

 21. Merhaba, ben foursquare hesabımı Twitter hesabıma bağlamak istiyorum ama maalesef bağlanamadım:( bağlanmak istediğim zaman benzer kullanıcı adı gibi şeyler söylüyor ne yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim :(

 22. foursquare de ben arkadaşlarımla checkin yapabiliyorum fakat onlar benimle yapamıyor failed hatası veriyor nedeni nedir çözemedim

  1. Merhaba, beraber check-in’den kastınız check-in yaparken shout ekranında etiketleme mi yoksa twitter’da mention olarak mı? Eğer twitter ile ilgili sorun varsa bilgisayarınızdan https://foursquare.com/settings/privacy adresine giderek Location Information bölümündeki 3. seçeneğin işaretli olup olmadığını kontrol edebilir misiniz?

 23. Arkadaşlar eski foursquare şifremi unuttum ona bağlı olan mail adresimin şifresinide unuttum.Yeni foursquare adresi açtım ve eskisiyle aynı twittera bağlamak istiyorum. Ne yapmalıyım fikri olan yardım edebilirmi?

 24. öncelikle iyi günler ben foursquare da bi arkadaşın twitterında checkin yaptım ondan sonra kendi twitterıma girdim ve yaptığım checkinler arkadaşın twitter hesabında paylaşılıyor bunu nasıl düzeltebilirim ardım ederseniz çook sevinirim (belki lazım olur telefon s3)

  1. Merhaba, anladığımız kadarıyla Foursquare hesabınızla arkadaşınızın twitter hesabını bağlamışsınız, bağlantıyı iptal etmek için bilgisayarınızdan https://foursquare.com/settings/sharing adresine giderek Foursquare hesabınızla giriş yapın, twitter bağlantısının yanında disconnect seçeneğini kullanarak bağlantıyı iptal edebilirsiniz.

 25. merhaba nokia 603 kullanıyorum.Foursquare da chechin yapıyorum ama sadece kenimi yapabiliyorum arkadaşlarımı etiketleyemiyorum sorun nedir ? ayrıca Foursquare ingilizce dilinde onu nasıl düzeltebilirim ?

  1. Merhaba, Nokia’nın mevcut sürümünde arkadaş etiketleme özelliği yer almıyor olabilir. Aynı şekilde uygulamanın Nokia versiyonunda Türkçe yer almıyor.

 26. merhaba ben iphone kullanıyorum yanlız bi şey ilgimi çekti bazı foursquare kullanıcıları profil isimlrinin yanlarına şekiller semboller minik resimler koymuşlar bunu nasıl yapıyorlar rica etsem öğrenebilirmiyim? tşk..

 27. bazı mekanlarda check in yaptığımda o an orda olan kişileri tek tek görebiliyorum ancak bazı mekanlarda bu imkansız oluyor şayet o kişiler benim arkadaş listemde değilse niçin mekanlarda böyle bir farklılık var? Örneğin Ankara Fırıncı Orhan Çukurambar’ da o an orda olanları görebiliyorum tek tek ama Liva Pastanesi’ nde bu imkansız.

  1. Merhaba, konuyla ilgili olarak Twitter üzerinden @4sqSupport’a mention gönderebilirsiniz. Sorularınızı destek merkezi üzerinden sormak için support.foursquare.com/requests/new adresini kullanabilirsiniz.

 28. unable to determine location. please enable gps or network location , diyo yer bulmuyo bunu nasıl çözebilirim check in yapamıyorum

 29. Türkce dil destegi geldiginden beri kullanmakta idim yalnız 2 haftadır bununla ilgili problem yasamaktayim. Surekli dil değişiyor. Telefon ayarlarından düzeltmeler yapsamda bir türlü hatayı gidermiyorum. Diğer iPhone kullanan arkadaslarımda bu problem görülmemekte ne yapmalıyım?

  1. Merhaba, telefonu Türkçe dışında bir dilde kullanırsanız uygulamayı telefonun dilinde veya İngilizce olarak kullanabiliyorsunuz. Ancak bu durumun haricinde bir hata alıyorsanız, uygulamadan çıkış yapın, uygulamayı kaldırın, telefonunuzu yeniden başlattıktan sonra yeniden yüklemeyi deneyin.

 30. merhaba, benim telefonum nokia N8. check-in ler twitter da
  gözükmüyo cok karıstırdım telefonu ama düzeltemedim yardımcı olur
  musunuz şimdiden teşekkürler..

  1. Merhaba, twitter hesabınızı Foursquare hesabınıza bağlamış olduğunuzu kabul ediyorum. Check-in ekranında twitter ve facebook simgeleri olması gerekiyor, onları aktif hale getirdiğinizde check-in’leriniz paylaşılacaktır.

 31. merhaba benim foursquare hesabıma twitter bağlayamıyorum neden twitter hesabına bağlanırken bir hata oluştu diyo yardımcı olursanız sevinirim

 32. Merhaba, nokia 6700 slide kullanıyorum. Foursquare kullanıyordum çıkış yaptım fakat tekrar giremiyorum hata veriyor. Silip tekrar yükledim buna rağmen hala hata veriyor ne yapabilirim??

 33. Merhaba,ben foursquare dan twittere baglanmak ıstıyorum hesabımın ısmı cıkıyo ama baglamak ıstedıgım de hata verdiğini söylüyo ve twitterden foursquare kullanan arkadaslarıma ulasamıyorum ne yapabılırım

 34. slm. ben android kullaniyorrum. son 1aydir programa giris yapamiuorum. her denememde fb.connect.. sitesine girihpr ve web sayfasi yok diyor yardimci olir musunuz?

  1. Merhaba, uygulamayı silip yeniden yüklemeyi deneyebilir misiniz? Ayrıca telefonunuzun yazılımının güncel olup olmadığını da kontrol etmeniz yararlı olacaktır.

 35. meraba ben android cihazımdan sildim ve tekrar yüklemek istiyorum yükleyemiyorum bulamıyorum değişik şeyler çıkıyor ne yapmam gerek yardım edin

  1. Merhaba, telefonunuzun işletim sisteminin güncel olup olmadığını kontrol edin, gerekiyorsa güncellemesini yapın daha sonra uygulamayı Google Play’de yeninden aratmayı deneyebilirsiniz.

 36. Merhabalar..Ben ismim soyismim yazılıp aratılınca googleden foursquare hesabım cıkıyor bunun cıkmasını istemiyoru..Bunla alakalı bi ayar var mı?

 37. Yapilan check inleri begenmedigim halde begendi
  gözüküyorum. Yanlislikla begene basma ihtimalim yok her check-in de
  begendi gözüküyorm çünkü bunun sebebi nedir

  1. Oluşturdugum.halde bi sonuc alamadim konuyla ilgili bir bilginiz varmi ? Ayrica ben bi check-ini begendigimde kirmizi kalp oluyor. Ama bu kendiliginden olan begenmelerde sadece sen yazio. Acaba karsi tarafa bildirim gidiyormu

 38. Arkadaş listemdeki birinin yaptığı check ini ben beğenmediğim halde beğenmiş olarak gözüküyorum.Ancak dikkatimi çeken bir konu ben yapılan check ini beğendiğim de kalp

 39. merhaba arkadaşlarımın check in lerini beğenmediğim halde
  beğenmişim gibi gözükmekte paylaşımın altında sen ali veli vs.
  beğendi diyor ama beğenen kişilere girdiğimde benm ismim gözükmüyor
  o da bi ilginç tabi ???

 40. Merhaba, checkin yaptigim mekanlarda arkadasim olmayan kisiler bana arkadaslik gönderebiliyor.Beni nasil bulabiliyorlar simdiden tesekkür ederim.

 41. Nokia c3 klavyeli telefonum var ancak check-in yapmak istediğimde konumumu yurt disinda bir yerlerde gösteriyor bunun nedeni nedir

 42. Merhaba ben check-in yapamıyorum.Check-in butonuna basıyorum sonra program kapanıyor.Hata veriyor.Yardım edin lütfen.(Samsung galaxy S3 mini kullanıcısıyım)

 43. merhaba ben ıphone 5 kullanıyorum bazı arkadaslarımda foursquare gorunumu farklı onlarda ıphone 5 kullanıyor kac defa guncelledım ama nedense benım görunum degısmedi neden acaba yenı görunum olmasını ıstıyorm
  cevabınız ıcın sımdıden tesekurler…

  1. Merhaba, telefonunuzu iOS7’ye yükseltmediyseniz yeni görünüme geçiş olmuyor. iOS7’ye geçtiğiniz halde sorun yaşıyorsanız, uygulamadan çıkış yapıp tekrar giriş yapmayı, sonuç alamazsanız, uygulamadan çıkış yapıp uygulamayı silerek yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.

  1. Merhaba, Andorid işletim sistemli bir cihaz kullanıyorsanız uygulamadaki bir hatadan dolayı yanlış link üzerinden facebook’a erişim sağlanmaya çalışılıyor ve hata mesajı alınıyor. Hata düzeltildiğinde sorun ortadan kalkacaktır.

 44. Merhaba ben uygulamayı 2 ay kadardır kullanıyorum telefonum garantiye gitti geldi uygulamayı yeniden indirdim ve hiçbir gizlilik ayarı yapmadığım halde check in lerim arkadaşlarıma gizli olarak yapıldığını söylüyor twite de göndermiyo nasıl düzeltebilirim?

  1. Merhaba, check-in ekranında yer alan off-the grid (gizli check-in) seçeneğini devre dışı bırakıp, aynı ekranda yer alan twitter seçeneğini aktif hale getirirseniz sorununuz çözülecektir.

 45. benim iki sorum var birincisi ben arkadaşımın yaptığı checkinleri beğenmediğim halde beğendi gözüküyorum bu nasıl oluyor ve bende ekli olmayan bir kişiyi engelleme yapabiliyormuyum onun profiline girip engelleyebiliyormuyum ???? acil cevap verirseniz çok sevinirim

 46. Foursquare a girdigimde facebook ile ya da e posta ile giris yaptigimda Cihaziniz uygulamalarinizdan bazilari icin gerekli olan Google Play Hizmetlerini desteklemiyor. Lutfen ureticiyle irtibata gecin diyor. Telefon S4 neden boyle yapiyor. Yardimci olur musunuz?

  1. Merhaba, uyarı mesajında da belirtildiği üzere konuyla ilgili olarak üreticiyle iletişime geçerek destek almanız gerekiyor.

  1. Merhaba, iOS’da profil sayfasının sağ üst köşesindeki “iletişim” linkinden twitter ve facebook hesaplarına ulaşabilirsiniz. Android sürümünde ilgili linki bulamadık, konuyu Foursquare’e ilettik cevap bekliyoruz.

 47. Merhaba. Arkadaş eklerken birkaç kişi ekledikten sonra
  şaşırtıcı bir şekilde sorun oluştu yazısı çıkıyor ve arkadaş
  ekleyemiyorum. Belli br zaman geçtikten sonra tekrar bir iki kişi
  ekliyorum ama tekrar aynı şey yazıyor. Arkadaş eklemede
  sınırlamalar koyuyor mu foursquare?

 48. note2 kullaniyorum foursguare anasayfasindan arkadaşlarimin chenk ini göremiyorum haritadan konumlarinida göremiyorum…sildim tekrar yükledim ayni cikış yapip tekrar girdim ayni ne yapabilirim yardimci olurmusunuz

 49. merhaba ben nokia c3 kullaanıyorum uygulamayı telefonuma indirdim fakat harita da bulundugum yer çıkmıyor yabancı yerler var yakınındakileri ara kısmına yazıncada bulmuyor ne yapabilirim lütfen yardımcı olun.

 50. blackberry kullanıyorum bis paketim var ve foursquareye giriş yaparken şebekeye baglanma konusunda sorun yaşıyoruz tekrar deneyin diyor ve giremiyorum. ne yapmalıyım ?

 51. Merhaba,foursquardan cikis yaptim ve tekrar giriş yapmak istedigimde şaşırtıcı bir şekilde yeni sorun oluştu yeniden dene diye hata veriyor ne yapmam gerekli ?

 52. 2 gündür foursquare hesabıma giriş yapamıyorum “şaşırtıcı bir şekilde bir hata oluştu, tekrar deneyiniz.” yazısı çıkıyor. destek birimlerine sorunumu yolladım. kısa yoldan yapılabilceklerimi söylediler mailde;

  mail’inizi değiştirin, parolanızı değiştirin vs vs.

  defalarca uygulamayı sildim yükledim, nafile. başka bir alternatif söyleyebilir misiniz?

  1. Ayni sorun bende de var.programi sildim yeniden yukledim. Sifremi yeniden degistirdim girmeye calistim fakat olmadi. Galaxy ace 5830i kullanicisyim.Foursquare giremiyorum

 53. 3 gündür giriş yapamıyorum “şaşırtıcı şekilde sorun oluştu” hatası alıyorum. mail attım ama ne zaman düzeleceği ile bir bilgiyi nasıl alabiliriz yoksa böyle ölüp gidecekmi :D

  1. Merhaba, birkaç gündür genel bir problem var, durumu Foursquare’e iletmiştik, sorunu çözmeye çalışıyorlar.

   1. Merhabalar. Bugün yanlışlkla çıkış yaptım ama sonra giremedim. Normal internetten girebiliyorum ama uygulamadan giremiyorum. şaşırtıcı şekilde sorun oluştu yazısı geliyor. Bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim şimdiden Teşekkürler..

    1. Merhaba, bu durum genel bir problemden kaynaklanıyor, sorunu daha önce Foursquare’e iletmiştik, bazı kullanıcıların problemi ortadan kalktı ancak hatayı tam olarak ortadan kaldırmak için çalışmaya devam ediyorlar.

 54. Bende kaç kere uygulamayı kaldırdım mail değiştirdim başkasının telinden denedim. yok çaresiz boşuna denemeyin giriş yasak

 55. sasırtıcı bır sekılde sorun olustu yenıden deneyınız dıyor ve hesabıma gıremıyorum lutfen yardımı olurmusunuz ne zaman duzelıcek bı bılgı verın

  1. Merhaba, bu durum genel bir problemden kaynaklanıyor, sorunu daha önce Foursquare’e iletmiştik, bazı kullanıcıların problemi ortadan kalktı ancak hatayı tam olarak ortadan kaldırmak için çalışmaya devam ediyorlar.

 56. Merhaba, bazi check-inlerde begenmedigim halde begenilerde “sen” yaziyor ve anladigim kadariyla sorun uygulama hatasi. Benim sormak istedigim karsi taraf begendigimize dair bir bildirim aliyor mu? Ayrica sorun kisisel bir problem degilse neden hala duzeltilmiyor?

 57. Merhaba, son güncellemeden sonra bazı arkadaşlarımın check-in lerini beğendiğim zaman bu aktivitenin altına yapılan yorumlardan bildirim alıyorum. (ben yorum yapmadığım halde) bunu bildirimlerden kapatmanın bir yolu var mı acaba?

  1. Merhaba, bildirim seçeneklerinden kapatabilirsiniz, ancak bu durumda siz yorum yaptığınızda, sizden bahsedildiğinde de ya da check-in’ize yorum yapıldığı zaman da bildirimler gelmeyecektir.

 58. son sürümden sonra bütün check-in lerim facebook duvarında otomatik olarak yayınlanıyor. bütün ayarları sildiğim halde hala yayınlanıyor. bunu nasıl önleyebilirim. herhangi bi şekilde foursquare hesabımı facebook hesabıma bağlamadım ya da ayarların tamamını kontrol ettiğim halde bu olur. çok sinir bozucu :) bilgiyi verirken Türkçe menü ile yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. zira ben verdiğiniz ”setting”sekmesinden facebook login vs..” yönlendirmelerinizi bulamıyorum :(

 59. Merhaba. Telefonum nokia asha 311. Çok nadir olsada check in yapabiliyorum. Ama genelde Uygulama Hatası mesajı geliyor. Sorun telefondanmıdır acaba?

 60. Merhaba arkadaslar.

  samsung galaksy ace, kullanmaktayim. Ancak bir sorunum var ki cozumu bulamadim. Foursquare’e girdigimde akisi goremiyorum. Check-in bildirimleri telefonuma geliyor ancak program icinde “Sunucularimizdaki bir sorunu inceliyoruz.Kisa sure sonra tekrar dene!” diye bir uyari aliyorum. Cozumu ne olabilir acaba? tesekkurler

 61. mrb..fourqaurde arkadaşımın iletişim bilgisindeki facebook kısmına tıkladığımda benim facebook anasayfam gorunuyor bu konuda yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin

 62. merhaba, ben nokia n8 kullaniyosun. Foursquare for symbian kullanıyorum yani , arkadaşlarimin check-in’ni beğenemiyorum , öyle bi yer öyle bi tus , buton yok mu symbianda , Varsa da ben mi bulamıyorum , teşekkürler

 63. merhaba bir sorum olacaktı yeni güncelleme yaptım ama arkadaşımın profiline girip iletişim kısmından facebook sayfasını tıkladığımda kendi facebook sayfama giriyor bunun bir ayarı varmı ? bilgi verirseniz memnun olurum teşekkürler …

 64. Merhabalar samsung ace kullanıyorum telefonum bi anda google play store yı ana ekrandan sildi instagram ve Twitter hesabım açılıyorken foursquare bana telefonunuz desteklemiyor diye uyarı vermeye başladı bunun sebebi ne olabilir

  1. Merhaba, sosyal medya hesaplarınızı ve telefon numaranızı profilinizden kaldırırsnız arama sonuçlarında yer almayabilirsiniz.

 65. Merhaba 2 gündür swarm açılmıyor. Arkadaşlarımın check-inlerni göremiyorum. Ben check-in yaparken zorlanıyorum. İphone 4 kullanıyorum. Bu problemi neden yaşıyorum yardımcı olusanız sevinirim.

 66. bende swarm da bildirimleri alıyorum ama check in yapamıyorum sureklı uzgunuz bı hata olustu yazısı cıkıyor ıphone 5 s kullanıyorum

 67. Merhaba,
  Telefonda kaydetmiş olduğum bir mekanı pc de görüntülediğimde yanında (gizli) yazıyor. Telefonda böyle bir ibare yok, pc de görünmesinin sebebi nedir ve nasıl çözebilirim.. Ayrıca pc de mekanlar içinde arama yaptığımda eklediğim bu mekan görünmüyor?

  1. Merhaba, mekan oluşturulurken “gizli” olarak işaretlendiğinden arama sonuçlarında görüntülenmez. İlgili mekanı sitemizin raporlamalar bölümünden ekibimize ileterek düzenlenmesini sağlayabilirsiniz.

 68. Mete Bey teşekkür ederim, “raporlama” bölümünüze gerekli iletiyi gönderdim. Umarım en kısa zamanda çözümlenir. İyi çalışmalar diliyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.