Madonna’nın İstanbul konserinde 3 binden fazla kişi check-in yaptı!

Madonna, dün akşam Türk Telekom Arena’da sevenleriyle buluştu. Türkiye”deki Foursquare kullanıcıları ise ünlü şarkıcının 19 yıl aradan sonra İstanbul’da verdiği ihtişamlı konserde bir araya geldi.

Madonna’nın İstanbul’daki konserini yaklaşık 50 bin kişi izledi. Foursquare’de de aynı anda 3068 kişi check-in yaparak Türkiye’de yeni bir rekora imza atmış oldu. Yüzde olarak baktığımızda konseri izlemeye gelen kişilerin %6’sından fazlasının check-in yaptığını anlıyoruz. Foursquare’in Türkçe olmasıyla birlikte bu rakamların kısa bir süre sonra çok daha artacağını düşünüyoruz.

Bundan önce aynı anda yapılan check-in sayısı, 12 Mayıs’taki 2183 rakamıyla Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nda oynanan Fenerbahçe – Galatasaray maçına aitti.

Konser istatistiklerinin ekran görüntüsünü alabilmek için tüm Foursquare Türkiye Superuser ekibi olarak konseri adım adım takip ettik. Foursquare ekibi de bu etkinliği yakından takip ediyor olacak ki Foursquare’in yazılım geliştirme ekibinden Max Sklar da aşağıdaki tweet’i paylaştı.

– Madonna’nın İstanbul’daki konserini yaklaşık 50 bin kişi izledi. (Kaynak:  NTVMSNBC)
– Aynı anda check-in: Bir kullanıcı check-in yaptıktan 4 saat sonra zaman aşımına uğradığı için bu aralıkta yapılmış check-in’lerden yola çıkılarak hesaplanıyor.

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Madonna’nın İstanbul konserinde 3 binden fazla kişi check-in yaptı!” üzerine yorum

  1. Foursquare’ın Türkçe olmasıyla check-in sayılarının da artacağını yazmışsınız lakin bizim Türk gencimizin aklı herşeye eriyor da bir İngilizce smartphone uygulamasını mı kullanmaya yetmiyor anlayabilmiş değilim doğrusu. Saygılar efendim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.