Geçtiğimiz hafta Foursquare’in ofisindeydik…

Geçtiğimiz hafta sonu  Foursquare Türkiye’yi temsilen, Foursquare’in New York’taki merkez ofisini  ziyaret ettim. Bu ziyaret sırasında Foursquare’in çalışma alanlarını gezme fırsatı yakaladım ve bu ziyaretin detaylarını ise siz takipçilerimizle paylaşmak istedim.

Mayıs ayında Foursquare’in topluluk ekibinde yer alan Nina Yiamsamatha ile yazışırken, tatil için ABD’ye gideceğimden ve New York’ta da 2 gün kalacağımdan bahsetmiştim. Nina, New York’ta kalacağım günler hafta sonuna denk gelmesine rağmen beni Foursquare’in ofisine davet etti. Böylece yıllar sonra yüzyüze tanışma fırsatı bulacak hem de ofisi ziyaret etme şansını yakalayacaktım. Tabii ki hiç düşünmeden teklifini kabul ettim.

27 Mayıs Pazar günü saat 12:00’da Nina ile Foursquare’in ofisinin bulunduğu binanın lobby’sinde buluştuk. Pazar günü olduğu için ofiste kimse çalışmıyordu ve böylece yaklaşık 45 dakika kadar ofisi rahat rahat dolaşma fırsatımız oldu.

 

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki ofisin konumu nefis. Ofisin bulunduğu bina SoHo’da ve turistlerden uzak harika bir lokasyona sahip. Eğer New York’a tatile gitmeyi planlıyorsanız kesinlikle bu civarda konaklamanızı öneririm. Çünkü çok merkezi ve her yere yakın. Ayrıca Times Square’in gürültüsünden ve kalabalığından uzak…

Ofisin içine gelecek olursak tam anlamıyla harika. Toplantı odalarının her birine bir rozet ismi verilmiş. Toplantı odalarının hemen girişine asılı iPad’ler var ve toplantı detayları yazıyor. Odalar çok eğlenceli ve muazzam konforlu. Büyük küçuk bir sürü toplantı odası var. Ofisin kaçıncı katta olduğunu hatırlayamadım ama yüksek bir katta olmasından dolayı muhteşem bir manzaraya sahip. Çalışma ortamı herkesin çalışmak işteyeceği türden, rahat, teknolojik, geniş, eğlenceli ve ferah. Çalışanlar laptop’larını alıp konforlu oturma alanlarında manzaraya karşı da çalışabiliyor. Yemek yenilen kafetaryası çok güzel ve çalışanlara özel oyun alanları da var.

 

Nina, Foursquare Türkiye olarak bizleri çok sevdiklerini ve önem verdiklerini söyledi. Superuser ekibimizle mekanları düzenlememizin yanı sıra, blog’umuzla, sosyal medya hesaplarımızla, düzenlediğimiz etkinliklerimizle ve düzenli blog yazılarımızla foursquare hayranları tarafından oluşturulan en iyi blog’lardan biri olduğunu da ekledi.

Foursquare’in ofisinde çektiğim tüm fotoğrafları Facebook sayfamızda oluşturduğumuz albümden inceleyebilirsiniz.

 

Aslında yaptıklarımız sadece bunlarla da sınırlı değil. Aylardır devam eden Foursquare’le birlikte ortak çalıştığımız bir projemiz daha var. Bunun detaylarını da ilerleyen günlerde blog’umuzdan takip edebileceksiniz.

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Geçtiğimiz hafta Foursquare’in ofisindeydik…” üzerine 2 yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir