Foursquare işletme sahiplenme bölümünü geliştiriyor

İşletme sahiplerine avantajlar sağlamak için kolları sıvayan Foursquare’in ücretli reklamlara başlayacağını kısa süre önce bildirmiştik. Aboutfoursquare.com’da çıkan habere göre Foursquare şu anda işletmelere kendi mekanlarını sahiplenebilmeleri için yeni bir bölüm hazırlıyor. Hatta, bu bölümün 2010 Eylül ayından beri yapılacak en temel değişiklik olduğu iddaları da mevcut.

İşletme sahipleri kredi kartlarıyla 10$ vererek  mekanın sahibi olabiliyorlar. Ödeme yapıldıktan hemen sonra Foursquare’in tüm işletme sahiplerine sağladığı araçlara anında ulaşım sağlanabiliyor.

10$’lık ücret Foursquare’e gelir kazandırmaktan çok sahte mekan sahiplenme işleminin önüne geçilmek için tasarlandı. Ancak bu ücreti vermek istemeyenler hala ücretsiz başvuru yapıp onayın posta ile gelmesini bekleyebiliyorlar.

İşleme başlamak için işletme sahiplerinin telefon numaralarını vermeleri gerekiyor. Böylece Foursquare’in sistemi otomatik olarak verilen numarayı arayıp onay kodunu iletiyor. Sonrasında kullanıcının ismi, mekanın ismi ve onay kodu bilgileri giriliyor ve kullanıcıya kredi kartı ile anlık ödeyerek ya da ücretsiz mekan sahiplenme seçenekleri sunuluyor.

Ancak bu sistem şimdilik yalnızca ABD kapsamında geçerli. Foursquare kısa süre içerisinde bu sistemi dünya çapına da yaymayı planladığını belirtiyor.

İnci Damla Güneşliler

Bahçeşehir Üniversitesi'nde Sinema & TV bölümünden mezun olduktan sonra Sosyal Medya ile tanışan hayata aşık, aktif hatun kişi.

Foursquare işletme sahiplenme bölümünü geliştiriyor” üzerine 13 yorumlar

 1. Merhabalar Foursquare ‘e mekan olarak ekledik.Fakat bir kaç işletmede foursquare bayrağı gördük.Bunu nasıl edinebiliriz?Teşekkürler.

    1. Merhaba, mekanı sahiplenmek için posta yoluyla başvuru seçeneğini kullandıysanız size gelecek olan şifreyi beklemeniz gerekiyor, kredi kartı ile sahiplenmeyi seçtiyseniz işlem sırasında herhangi bir hata oluşmadıysa sahiplenme gerçekleşmiş demektir.

 2. merhaba mete bey
  bir işletmem var swarm da arkadaşım açmıştı mekanı. ancak mekanın tabela ismini değiştirdik fakat swarm da değiştiremiyorum.
  bu işlemi nasıl yapabilirim?
  teşekkürler

 3. Ben swarmda yeni açılan bir mekanımız için yeri belirledim ve Swarm kullanıcıları için mekan açtım fakat sonradan düzenlemeler yapıyorum ama bir türlü düzelmiyor mekana ait bilgiler. Yeni bilgileriniz kaydedildi diyor ama değişiklikleri göremedim bir türlü. Kendi açtığım mekanı düzeltemiyorum. En azından sileyim sonra yeniden tam ve doğru bilgilerle tekrar ekleyeyim diyorum o da olmuyor silemiyorum ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.