16 Nisan 2012: “4SQ DAY”

16 Nisan Pazartesi günü “4SQ DAY” olarak bilinen foursquare Günü tüm dünyada çeşitli etkinlikler eşliğinde kutlanacak. foursquare Türkiye ekibi olarak bizler de bu yıl ilk defa bir etkinlik düzenliyoruz.  Tüm gelişmeleri bu yazı altında toparlayarak güncelleyeceğiz. Ayrıca geçen yıl olduğu gibi bu yıl da foursquare ekibi 4SQ DAY’e özel yepyeni ve sıradışı bir rozet hazırlandı.

4SQ DAY (foursquare günü) nedir?
Neden 16 Nisan tarihinde kutlanıyor?
Türkiye’de de 4SQ DAY için bir etkinlik düzenleniyor mu?
foursquare Türkiye’nin düzenlediği etkinliğe kimler katılabilir?
foursquare Türkiye’nin etkinlik yeri ve zamanı belli mi?
Etkinliğe özel foursquare kampanyanız var mı?
foursquare Türkiye etkinliğine nasıl katılırım?
Türkiye’nin farklı şehirlerinde de 4SQ DAY etkinliği yapılacak mı?
4SQ DAY rozetini nasıl kazanırım?
Size nasıl destek olabilirim?
foursquare ekibinin 2011’deki 4SQ DAY mesajı

4SQ DAY (foursquare Günü) nedir?

2010 yılında ABD’nin Florida eyaletindeki Tampa şehrinde, bir grup foursquare kullanıcısı tarafından düzenlenen etkinlikteki amaç; bölgede bulunan tüm kullanıcıları biraraya getirerek kaynaşmasını sağlamaktı. Bunun üzerine çeşitli ülkelerde de foursquare Day (4SQ DAY) adı altında etkinlikler düzenlendi.

Geçtiğimiz yıl yapılan etkinliği ise foursquare resmi olarak desteklemeye başladı ve blog’unda konuyla ilgili bir yazı yayınladı.

Neden 16 Nisan tarihinde kutlanıyor?

Her yılın 4. ayı olan Nisan ve 4′ün karesi (squared) 16 Nisan!

Türkiye’de de 4SQ DAY için bir etkinlik düzenleniyor mu?

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de birçok etkinlik düzenleniyor. Türkiye’deki etkinliklerin listesini meetup.com/foursquare adresinden inceleyebilirsiniz.

foursquare Türkiye ekibi olarak bizler de bu yıl ilk defa bir etkinlik düzenliyoruz. Katılım için detayları aşağıdaki başlıklardan öğrenebilirsiniz.

foursquare Türkiye’nin düzenlediği etkinliğe kimler katılabilir?

Etkinliğe tüm foursquare kullanıcıları, ajanslar, işletmeler, markalar kısacası foursquare’i seven ve benimseyen herkes katılabilir. Katılım tamamen ücretsizdir.

foursquare Türkiye’nin etkinlik yeri ve zamanı belli mi?

Ulaşımın kolay olması için etkinliği İstiklal Caddesi’nde yapmaya karar verdik. Akşam saat 19:00’da Lokal Asmalı’da buluşacağız. Etkinlik saat 02:00’ye kadar devam edecek…

Adres: Asmalı Mescit Mah. Müeyyet Sok. No:5 Tünel, Beyoğlu 34430
Tel: 0(212)2455743


Haritayı Büyüt

Etkinliğe özel foursquare kampanyanız var mı?

16 Nisan saat 19:00’da, Lokal Asmalı’da düzenlenecek olan 4SQ DAY etkinliğimiz için iki farklı kampanya hazırladık.

• Check-in yapan ilk 50 kişiye ücretsiz vodka shot!
• Yerli ve yabancı tüm içecekler %30 indirimli!

foursquare Türkiye etkinliğine nasıl katılırım?

Etkinliğimize katılmak isteyen kişilerin meetup.com’daki etkinliğimize tıklayarak mutlaka RSVP (LCV) yapmasını rica ediyoruz.  Etkinlik sırasında küçük sürprizlerimiz olacağı için katılım sayısını netleştirmemiz gerekiyor. Bu nedenle buraya yapacağınız kayıt bizler için çok önemli.

Etkinliğe katılmak için etkinlik sayfasının sağ üst tarafında bulunan ‘Join Us’ butonuna tıklayabilir ve Facebook hesabınızla hızlıca bağlanarak RSVP yapabilirsiniz. Kayıtlı olan kullanıcılar ise ‘Will you attend?’in altındaki ‘Yes’i işaretleyerek RSVP yapabilirler. Daha detaylı anlatım için aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz.
Türkiye’nin farklı şehirlerinde de 4SQ DAY etkinliği yapılacak mı?

İstanbul’un haricinde bazı şehirlerde de etkinlikler düzenleniyor. Bu etkinliklere aşağıdaki listemizden ulaşabilirsiniz.

Listede olmayan etkinlikleri Twitter hesabımıza mention edebilir veya iletişim formumuzu doldurarak bizlere ulaştırabilirsiniz.

ŞehirEtkinlik LinkiEtkinlik Linki
AdanaMeetupFacebook
AnkaraMeetupFacebook
BursaMeetup-
ÇanakkaleMeetupFacebook
EskişehirMeetup-
İzmirMeetupFacebook
KonyaMeetupFacebook

4SQ DAY rozetini nasıl kazanırım?

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 4SQ DAY’e özel yepyeni ve sıradışı bir rozet hazırlandı. 4SQ DAY gününe özel olarak tasarlanan bu rozet 16 Nisan 2012, Pazartesi günü etkin olacak ve check-in yapan tüm kullanıcılar bu rozete sahip olacak.

Size nasıl destek olabilirim?

Bizlere destek olmak için bu etkinlik duyurusunu Twitter veya Facebook hesaplarınızda paylaşabilir veya foursquare kullanan arkadaşlarınıza bahsederek duyurabilirsiniz.

Ayrıca 4SQ DAY’le ilgili güncel haberlere, Twitter’da #4sqday hashtag’ini kullanarak ulaşabilirsiniz.

foursquare ekibinin 2011’deki 4SQ DAY mesajı


4SQ DAY etkinliği YES! People‘ın desteğiyle yapılmaktadır.

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

16 Nisan 2012: “4SQ DAY”” üzerine 6 yorumlar

  1. Harika bir etkinlik olacağını düşünüyorum. Etkinlikte yer alacak süprizlerde harika olmalı :) Hediyeler arasındada sanırım Tişört, Çıkartma, Amblem gibi şeyler yer alacak. Etkinlik için şimdiden sabırsızlanıyorum :)

    1. Etkinliğin yapılacağı yer alkollü mekan statüsünde olduğu için maalesef etkinlikten bağımsız olarak 18 yaş sınırı vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.