Foursquare yeni uygulamasıyla Facebook’ta çok daha aktif

Facebook Timeline özelliğini hızla geliştirirken diğer markalar gibi Foursquare de bu özelliğe uygun bir uygulama geliştirdi.

Foursquare proje yöneticisi bu hafta yayına giren özellik için, “Foursquare zaten bir süredir Facebook’ta yer alıyordu. Bu uygulama ile daha aktif hale geldi” açıklaması yaptı.

Foursquare hesaplarını Facebook’a bağlayan kullanıcılar Foursquare Timeline modülü ile karşılaşıyor. Bu modül, Foursquare’deki son aktivitelerinizi özetliyor. Check-in yaptığınız mekanları, toplam check-in’lerinizi hatta aldığınız rozetleri…

Yapılan “check-in”ler Facebook ana sayfanızda geniş görsel ile yer alıyor. Ayrıca, Foursquare arkadaşlarınızın birden fazlası aynı mekana check-in yapmışsa bunun bildirimi ile de karşılaşıyorsunuz.

“Check-in”lere eklenen fotoğraflar da albüm formatında görüntüleniyor.

Yeni yapılanmaya başlanan Timeline özelliği ile Facebook, özellikle Foursquare gibi lokasyon bazlı hizmetler için geliştirmeye oldukça açık bir platform olacağa benziyor.

İnci Damla Güneşliler

Bahçeşehir Üniversitesi'nde Sinema & TV bölümünden mezun olduktan sonra Sosyal Medya ile tanışan hayata aşık, aktif hatun kişi.

Foursquare yeni uygulamasıyla Facebook’ta çok daha aktif” üzerine 6 yorumlar

  1. ““Check-in”lere eklenen fotoğraflar da albüm formatında görüntüleniyor.” bu önceden geçerliydi en son ki timeline güncellemesiyle benim için kullanılamaz oldu. Sadece küçük fotoğraf olarak görüntüleniyor eğer check-in linkine tıklanırsa 4sq check-in detaylarında büyük olarak görülebiliyor…

  2. arkadaşlarımın yaptığı chek-in ler bildirim olarak gelmiyor sadece uygulamayı actıgımda gorebılıyorum.notifications kısmından friend activity de telefon işareti altındakılerı ısaretledım ama yıne olmadı sızce neden olabılır bır ayarını eksık mı yapıyorum sızce

    1. Friend activity kısmında gerekli ayarları yaptıysanız bildirimlerin gelmesi gerekir, uygulamayı tamamen kapatıp açmayı veya tamamen kaldırıp yeniden kurmayı deneyebilir misiniz?

  3. Facebook sayfaları için bir uygulama geliştirilmesi söz konusu mudur acaba? Tasarım gerçekten çok şık olmuş, bu çalışmayı kurumsal sayfalara uyarlamamız için ne kadar beklememiz gerekiyor acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir