Foursquare’in güncellenen mobil uygulamalarıyla şehri keşfetmeye devam ediyoruz

Gideceğimiz yeri seçerken hangimizin tavsiyeye ihtiyacı olmaz ki? Yemekleri nasıldır? Servis tatmin edici midir?  Müzik tarzı güzel midir? Foursquare tüm bu sorularımızın cevabını alabileceğimiz bir platform olmak için hızla kendisini yenilemeye devam ediyor.

“Explore” bölümünü olabildiğince genişleten Foursquare son yaptığı yenilikleri iPhone ve Android sürümlerine taşıdı. Artık mekanlarla ilgili tüm tavsiyelerin detaylarına telefonlarımızdan da ulaşabileceğiz.

“Explore” bölümüne her tıkladığınızda; arama yaptığınız saate, arkadaş listenizdekilerin sık ziyaret ettikleri ya da “tip” bıraktığı noktalara, takip ettiğiniz veya oluşturduğunuz listelere göre arama sonuçları ile karşılaşıyorsunuz.

“Top Places”, “Trending” gibi bölümler haricinde istediğiniz kategoriye hatta daha da önemlisi istediğiniz kelimeye göre arama yapabiliyorsunuz. Ayrıca bu aramaları isteğinize göre liste halinde ya da harita üzerinde görebileme seçeneğiniz de var. En  yeni özellik ise haritada istediğiniz gibi gezinerek odak noktasını kendinizin belirleyebiliyor oluşu. (Bu özellik sayesinde saatlerce haritada gezinip istediğiniz mekan bilgilerine ulaşabiliyorsunuz. Fazla eğlenceli, şimdiden uyaralım.)

Foursquare’den Ev Ödevi!

-Daha önce bir türlü gidemediğiniz ama hep önünden geçerken gitmeyi aklınızdan geçirdiğiniz o kafe hakkında “explore” bölümünü kullanarak bilgi edinin.

-Foursquare üzerinden hayallerinizdeki şehri bulun, örneğin: Paris J Popüler mekanlar hakkında bilgi edinin ve yapacaklarınız arasına ekleyin. (Hayal kurmak güzeldir!)

-Son olarak yaklaşan sevgililer gününde sevgilinizi nereye götüreceğinize bir an önce karar verin. Bu noktada, tavsiyelere göz atmayı unutmayın.

Şimdiden iyi eğlenceler diliyoruz.

İnci Damla Güneşliler

Bahçeşehir Üniversitesi'nde Sinema & TV bölümünden mezun olduktan sonra Sosyal Medya ile tanışan hayata aşık, aktif hatun kişi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir