Uygun olmayan fotoğrafların raporlanma özelliği kullanıma açıldı

Mekanlara fotoğraf eklenmeye başladığından bu yana, ülkemizdeki kullanıcılar tarafından Foursquare üzerinde binlerce fotoğraf paylaşıldı. Bu fotoğraflardan bazıları oldukça faydalı olurken bazıları ise tamamen ilgisiz veya reklam amaçlı içeriklerden oluşuyordu. Kullanıcıların evlerinde çektikleri fotoğrafları farklı mekanların altında paylaşanlardan tutun, dizi ve filmlerin ekran görüntülerini paylaşan kullanıcıları dahi görüyoruz.

Foursquare’deki uygun olmayan fotoğraflar bazı mobil uygulamalarından raporlanabilirken, işlevselliğiyle göz dolduran yeni web sitesi üzerinden fotoğraflar raporlanamıyordu.

Dün öğle saatlerine doğru Foursquare ekibi, web sitesi üzerinden uygun olmayan fotoğrafların raporlanma özelliğini kullanıma açtı. Şimdi web sitesi üzerinden reklam, sahtekarlık, çıplaklık, nefret, şiddet, yasadışı veya ilgisiz seçeneklerini kullanarak uygun olmayan fotoğrafları raporlayabiliyorsunuz.

Uygun olmayan fotoğrafları raporlamak istediğimizde aşağıdaki seçeneklerle karşılaşıyoruz.

• Spam/Scam (Reklam/Sahtekarlık)
• Nudity (Çıplaklık)
• Hate/Violence (Nefret/Şiddet)
• Illegal (Yasadışı)
• Unrelated (İlgisiz)

Siz de fotoğralara tıklayarak açılan pencerenin en altında bulunan ‘Flag this Photo’ linkine tıklayarak uygun olmayan fotoğrafları raporlayabilirsiniz. Daha temiz bir Foursqure için elele :)

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Uygun olmayan fotoğrafların raporlanma özelliği kullanıma açıldı” üzerine yorum

  1. Hakan Bey merhabalar, başka bir kullanıcı benim irade ve isteğim dışında bir fotoğraf eklemiş, kaldırılması için ne yapmam gerekiyor? Teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.