‘Turkish Restaurant’ kategorisi eklendi

Uzun süredir Foursquare’deki ‘Yiyecek’ kategorisine ‘Türk Restoranı’ alt kategorisinin eklenmesini bekliyorduk. Konuyla ilgili olarak geçtiğimiz Kasım ayında sizlerle bir tweet paylaşmıştık. Ardından Foursquare ekibiyle iletişime geçtik ve Türk mutfağının öneminden bahsettik. Ayrıca birçok ülkenin bizim mutfağımızdaki bazı yemeklere sahiplenmesine karşı bu ülkelerin kendi ülkelerine özgü kategorileri bulunurken, Türk mutfağının kendine ait bir kategorisinin olmamasının büyük bir eksiklik olduğunu açıkladık.

Kullanıcı feedback’lerine oldukça önem veren Foursquare ekibi, konuyu değerlendirerek geri dönüş yapacaklarını belirtti. Birkaç hafta sonra Foursquare ekibinden yanıt geldi. Gelen email’de kategorinin ekleneceğini ama bunun biraz zaman alacağı yazılıydı. Geçtiğimiz Cuma günü ‘Turkish Restaurant’ kategorisi eklendi.

Önce

Sonra

Daha önceden Türk restoranlarını Orta Doğu restoranı (Middle East Restaurant) olarak düzenliyorduk. Şimdi bu mekanların kategorilerini Türk restoranı (Turkish Restaurant) olarak yeniden güncelliyoruz. Siz de ilgili formu doldurup göndererek, kategorileri güncellememizde bizlere destek olabilirsiniz.

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.