Foursquare’in 2011 yılındaki önemli kilometre taşları

Hemen hemen her yazımızda Foursquare’in yeniliklere doymadığını tekrar tekrar belirtiyoruz. 2011’in son haftasında yayınlanan infografik aslında bu durumu birebir kanıtlayan bir belge oldu. Evet, Foursquare yıl sonunda 15 milyon kullanıcıya ulaştı. Bu nasıl mı oldu? İşte başarıya giden yolun durakları.

Ocak

Üniversite rozetleri ortaya çıktı. Check-in ler %800 oranında arttı.

Şubat

1.5 milyon kişi Foursquare’i kendi dilinde kullanmaya başladı. İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Almanca dilleri Şubat ayında yayınlandı ve diğer diller sonrasında takip etti.

Dünya “Explore” tab’ine merhaba dedi. Foursquare kullanımı boyut atladı.

Nisan

#4sqDay Foursquare’in ikinci yılı kutlandı.

LivingSocial, Gilt City gibi büyük şirketlerle ortaklık kuruldu. American Express, Dunkin’ Donuts gibi şirketler Foursquare marka sayfaları açtılar. Tüm bu yatırımları gören yazılımcılar da durmadılar, Foursquare API’si kullanılarak 10,000’den fazla uygulama üretildi.

Ağustos

Kitleleri kendisine bağlayan “Listeler” özelliği duyuruldu.

White House (Beyaz Saray) Foursquare’e katıldı. Mekanlar içerisinde etkinlikler açılmaya başladı. Bu özellik için Songkick, ESPN ve Movietickets.com ile anlaşma yapıldı.

Devrim niteliğindeki “Radar” özelliği duyuruldu.

Kasım

Foursquare.com yenilendi. Mobil ve web kullanımı arasındaki farklar ortadan kaldırıldı.

Aralık

Resmi kullanıcı sayısının 15,000,000 olduğu duyuruldu.

İnci Damla Güneşliler

Bahçeşehir Üniversitesi'nde Sinema & TV bölümünden mezun olduktan sonra Sosyal Medya ile tanışan hayata aşık, aktif hatun kişi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.