Foursquare’de etkili liste yaratmak için 5 ipucu

Sosyal medyanın paylaşım ile beslendiğini göz önünde bulundurursak, Foursquare’in yeni özelliklerinden birisi olan listeler bu paylaşımları oldukça destekleyen bir araç olduğunu da unutmamaız gerekiyor. “Foursquare Lists” özelliği ile, damak tadınızdan tutun da, en sevdiğiniz müzik türünü çalan yerlere kadar tüm mekanları bir araya toplayıp takipçileriniz ile paylaşabiliyorsunuz. Hatta listeleriniz başkaları tarafından, yeterince ilgi çekici bulunuyorsa, takip de edilebiliyor.

Özellik çıktığından beri bir çok liste yapıldı. Peki, etkin, yararlı ve çok takip edilen liste yapmanın ipuçları neler?

Fotoğraf Ekleyin: Bir derginin kapağı ne kadar önemli ise, oluşturduğunuz listelere eklediğiniz fotoğraflar da o kadar önemli. Foursquare’in listeler bölümüne baktığınızda da ilgi çeken tüm listelerin fotoğraflarını görüyorsunuz. Çünkü bu fotoğraflar içeriğinizin temelini oluşturuyor. Bu yüzden, listenizi oluşturduktan sonra “edit” bölümüne tıklayarak seçtiğiniz mekanlara ve sonrasında listenize o mekanlara ait fotoğraflar arasından bir tanesini eklemenizi tavsiye ediyoruz.

“Tip”ler Ekleyin: Sadece bir sürü mekandan oluşan bir liste yeterince etkili olmayacaktır. Foursquare’in en önemli araçlarından bir tanesi olan “tips takipçilerinize mekanlar hakkında küçük tavsiyeler verecektir. “Edit” bölümünü seçerek mekanlara, ister kendi yorumunuzu isterseniz de varolan yorumlardan bir tanesini seçip ekleyin.

Yaratıcı Olun: “İstanbul’un En İyi Restoranları” isminde binlerce listeye rastlamanız mümkün. Listenizi oluştururken takipçilerinize fayda sağlama odaklı olun. “Sosyal Medya Hizmeti Veren Ajanslar” buna mükemmel bir örnek.

Lokal Noktalara Odaklanın: Kahve içilecek mekanların arasına “Starbucks”ı koymak sizin de tahmin edeceğiniz üzere pek işe yaramayacaktır. Özellikle şehri bilmeyen insanların işine yarayacak mekanlardan oluşan listeleri tercih edin. Örneğin; “İzmir Tarihi Mekanlar”

Hayalgücünüzü Kullanın: Dergi kapağı ne kadar önemliyse, isminin de o kadar önemli olduğunu unutmayın. Listelerinize verdiğiniz isimler hem içeriğiyle ilgili hem de yaratıcı olmalı.

İnci Damla Güneşliler

Bahçeşehir Üniversitesi'nde Sinema & TV bölümünden mezun olduktan sonra Sosyal Medya ile tanışan hayata aşık, aktif hatun kişi.

Foursquare’de etkili liste yaratmak için 5 ipucu” üzerine 7 yorumlar

  1. merhaba yenı kayıt oldum foursquare ye cahıllıgime verin yaptıgm bir listeyi istedigm zaman silebilıyor muyuz? Silebiliyorsam nasil yapabilirim? Cevaplarınız icin smdıdn tesekkuler.

  2. tesekkuller 2 konu olarak listelerin ait oldugu diye bi secenek var ben antalya yazmıstı tam anlanıyla ne oldugu ne anlama geldıgini anatamadim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.