Yeni mekanlar keşfetmek artık çok daha kolay

Birkaç hafta önce  Foursquare’in yenilenen web sitesini duyurmuştuk. Foursquare ekibi yeni web sitesini yayınladıktan sonra, bundan sonraki güncellemelerin daha kolay ve hızlı olacağından resmi blog’unda bahsetmişti.

Yeni web sitesini tamamen ‘keşfetmek’ üzerine kuran Foursquare, şimdi bahsedeceğimiz bu iki özelliğiyle de emin adımlarla yolunda ilerliyor. Aslında geçtiğimiz hafta bu yeni özellikleri henüz internal test sürecindeyken tweet’leyerek sizleri önceden haberdar etmiştik.

Mekan sayfalarında bulunan sağ alandaki “x friends have been here” bölümünen, arkadaşlarınızın o mekanı ziyaret edip etmediğini görebilirsiniz. Bunun yanı sıra mouse’nuzu profil fotoğraflarının üstüne sürükleyerek, hangi arkadaşlarınızın bu mekanı kaç defa ziyaret ettiğini görebilir ve ne kadar deneyimli olduklarını da öğrenebilirsiniz. Arkadaşlarınız deneyim (check-in) sayılarına göre soldan sağa doğru sıralanıyor. Ayrıca hemen altındaki “Similar Venues” alanından benzer mekanların listesine de ulaşmak mümkün.

 Yukarıdaki ekran görüntüsü Bağdat Caddesi’ndeki Kitchenette’e ait. Örneğin siz de benzer mekanların sayfalarına gözatarak arkadaşlarınızın deneyimlerini inceleyebilir ve yapılacak listenize (to-do list) ekleyebilirsiniz. Bu her iki özellik çok basit gibi görünse de, yeni mekanlar keşfetmeyi oldukça kolaylaştırıyor.

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.