Yepyeni 3 rozet: Uzmanlık alanlarınız genişliyor…

Geçtiğimiz hafta Uzmanlık alanlarınızı rozetleriniz belirleyecek başlıklı yazımızda, yeni çıkan uzmanlık  rozetlerinden (expertise badges) bahsetmiştik. Foursquare’in rozetler konusunda son uyguladığı yöntemle uzmanlık alanlarınızı rozetlerinizin seviyeleri belirliyor. İşte bu uzmanlık alanlarına 3 yeni rozet daha eklenerek, ana rozet sayısı 19’a yükseldi.

Unutmayın; alışveriş çılgını, eğlencenin üstadı veya huzurlu bir masajın tutkunu olabilirsiniz. Ancak bu 3 rozeti kazanmadan, bu konulardaki uzmanlığınızı kanıtlayamazsınız! :)

Mall Rat
İlk rozetimiz alışveriş tutkunlarını sevindirecek cinsten. “Mall Rat” yani alışveriş merkezi faresi adlı rozetimiz pek fazla uğraş edinmeden kazanılabilecek. Ancak gerçek bir müptela olduğunuzu kanıtlamak için bir uğraş vermeniz gerekecek. Daha önce Uzmanlık alanlarınızı rozetleriniz belirleyecek başlıklı yazımızda da belirttiğimiz gibi rozeti kazanmak için 5 kez aynı alışveriş merkezine check-in yapmanız ya da 3 farklı alışveriş merkezini ziyaret etmeniz gerekecek. Uzmanlığınızı belirleyecek her bir rozet seviyesi içinse farklı farklı 5 alışveriş merkezinin yolunu tutmanız gerekiyor.

Treat Yo Self
İkinci rozetimiz daha çok masaj salonlarında haftanın yorgunluğunu atmayı sevenler için birebir. “Treat Yo Self”, kendine iyi davran adlı bu rozeti kazanmak ve koleksiyonunuzu eklemek için yukarıdaki kurallara uymanız yeterli. Masaj konusunda bir guru olduğunuzu göstermeniz için ise SPA & Massage kategorisinde gideceğiniz her 5 farklı mekan size 1 seviye daha kazandıracak.

Bule Note
Üçüncü ve son rozetimiz ise eğlecenin tavan yaptığı mekanlar ve eğlence denince ilk akla gelen kişileri ilgilendiriyor. “Ben her gece sarhoşum…” konseptinden biraz öteye geçerek Jazz müziğin ritmine kendinizi bırakmanız, dayanamayıp scat yapmanız, bebop’ın harmonisinde sallanmanız gerekiyor. Bunları zaten bilen Jazz severler için oldukça prestijli bir rozet olacak olan “Blue Note”, Mavi Nota adlı rozetin seviyesini yükselttikçe kimbilir belki de bir ilah olabilirsiniz. :) Oyunun kuralları ise çok basit, 5 kez aynı Jazz barda check-in yapmanız, en az 3 farklı Jazz barın tozunu attırmanız gerek. Tabii bu sadece bir başlangıç olacaktır! :)

Mehmet Özkara

Bilgi paylaşımına önem verdiği için Arif'in golünü ararken sıkça kaybolan, sosyal ağları ve teknolojiyi yakından takip eden biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir