Uzmanlık alanlarınızı rozetleriniz belirleyecek

Şimdiye kadar koleksiyonunuza eklediğiniz rozetlerin, gün gelip seviye seviye yükselmeye başladığını görseydiniz ne düşünürdünüz? İşte tam da bu noktada Foursquare ekibinden gelen bir haber bunun gerçeğe dönüşeceğinin müjdesini veriyor. Tabii bu seviyeleri aşmak öyle kolay olmayacak. Foursquare’i daha kullanılabilir, daha gerçeğe dayalı ve daha eğlenceli kılmayı amaçlayan bu uygulama ile zaman içinde hangi konularda ne kadar uzman olduğunuzu ve deneyim kazandığınızı rozetlerinizin seviyesi ile ortaya çıkacak.

Çıktığınız keşif sonucu yapacağınız check-in’ler  24 farklı ana rozetin seviyelerini etkilemeye başlayacak.

Farklı uzmanlık alanlarına sahip olsanız da, kurallar yine aynı ve oldukça basit:

• Rozetinizin kategorisine bağlı olarak bu mekanlara yapacağınız 5 check-in ya da 3 farklı mekanda yapacağınız check-in’ler ilk seviyedeki rozeti elde etmeniz için yeterli olacak.
• Rozetinizi 2. seviyeye yükseltmek ise kategorilere bağlı 5  farklı mekanda yapacağınız check-in’lere bağlı.
• Bundan sonraki her 5 farklı mekan keşfinizde de 1 seviye atlayarak seviyelerinizi yükseltmeye devam edebileceksiniz.

Şu an bulunduğunuz seviyeleri görebilmek için profiliniz üzerinden rozetlerinizin hemen yanında bulunan “See All” seçeneğine tıklayarak “Expertise” bölümüne geçiş yapabilirsiniz. Burada bulunan rozetlerden sahip olduğunuz rozetlere tıklayarak, bir dahaki seviye için neler yapmanız gerektiğini, hangi seviyede olduğunuzu ve arkadaşlarınızın hangi seviyelerde olduklarını görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca mekanlara bıraktığınız gerçekçi ipuçlarını/tipleri kaç kişinin yapmış olması ya da yapacakları listesine eklemesi gibi yakın gelecekte eklenecek çeşitli seviye atlama yolları ile yapmayı sevdiğiniz birçok konuda uzmanlığını artırabileceksiniz.

Şimdiden “Expertise” bölümüne eklenen geçmiş check-in’leriniz ile Foursquare’i gerçeğe dayalı deneyimlerle daha inanılır ve eğlenceli kılmak sizin elinizde. 8. seviye bir şarap eksperinin ya da aynı mekana sıkça takılan karaoke’cilerin güvenilir yorumları ile bir mekanı keşfetmek oldukça keyifli olsa gerek. Ne dersiniz?

Bu arada unutmadan; ekspertizi olacağınız bir çok yeni rozetin şimdiden yolda olduğunu müjdelemek isteriz. Hatta bunlara “Herbivore”, “Hot Tamale”, ve “Bento” adlı 3 rozet dahil olmuş durumda..

  

Mehmet Özkara

Bilgi paylaşımına önem verdiği için Arif'in golünü ararken sıkça kaybolan, sosyal ağları ve teknolojiyi yakından takip eden biri.

Uzmanlık alanlarınızı rozetleriniz belirleyecek” üzerine 3 yorumlar

  1. Uzmanlık rozetlerine,foursuare rozetlerinden daha fazla eklenmeli. GYM Rat, Süper Mayor, Ziggy’s Wagon mesela. Tam uzmanlığımı gym rat’ta gösteremiyorum malesef.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.