Foursquare.com yenilendi: Mucizevi şehir rehberiniz

Yenilikler konusunda dur durak bilmeyen Foursquare mobil aplikasyonları kendisini sürekli yenileyerek evrimini sürdürmeye devam ediyor. Sadece “check-in”den başlayan Foursquare, yavaş yavaş bizlere çevreyi deneyimleme fırsatı verdi. Sonrasında, gittiğimiz mekanlarda önümüze hediyeler ve çeşitli indirimler gelmeye başladı. Tam Radar’ın çıkmasıyla bize gitmek istediğimiz yerleri önererek devrim yarattı diyorduk ki, #new4SQ hashtagi ile karşılaştık. Şu ana kadar hep mobil açısından kendisini geliştiren Foursquare, bazen en rahat “check-in”, rahat yatağınızda yaptığınız “check-in”dir diyerek evrimleşme sürecini websitesine taşıdı.

Foursquare.com sitesi baştan sona yenilendi. Siteyi açar açmaz üstteki büyük harita ile karşılaşıyorsunuz, hatta alttaki oka tıkladığınızda daha da büyük olabiliyor. Sizden lokasyon izni alarak bulunduğunuz noktayı belirliyor ve çevrenizdeki tüm ilginizi çekebilecek noktaları önünüze getiriyor. Kalabalık mekanlar sarı, listelerinizdekiler yeşil, kampanya olan noktalar turuncu ve popüler olanlar ise mavi ile işaretlenmiş. Haritayı istediğiniz gibi yakınlaştırıp uzaklaştırabiliyorsunuz.

Bu haritadaki en önemli özellik ise sağ taraftaki “Suggestions” (öneriler) bölümü. Lokal saate göre size mekan önerilerinde bulunuyor. Örneğin, 21:00 civarında akşam yemeği önerileri ile karşılaşıyorsunuz. Ayrıca, haftanın farklı günlerinde farklı öneriler sunuyor. Foursquare, Cuma akşamı ya da Cumartesi akşamüzeri dışarı çıkmadan önce öneriler bölümüne göz atmakta fayda olduğunu idda ediyor.

Beklenenden fazla ilgi gören Listeler için ayrı bir bölüm oluşturulmuş. “List Discovery” oluşturduğunuz listelere ve “check-in” yaptığınız mekanlara göre ilginizi çekebilecek listeleri önünüze getiriyor. Hem de en güzel görselleriyle beraber. Eğer Radar’ınız açıksa ve bu listelerdeki yerlerin herhangi birisine yakınsanız, sizi haberdar etmeyi de unutmuyor.

Son olarak, mekan sayfaları da tamamen değiştirilmiş. Günde bir milyondan fazla kişinin mekanlarla ilgili daha çok bilgi almak için websitesini ziyaret ettiğini belirten Foursquare, kullanıcılarının daha çok tavsiyeye ihtiyacı olduğunu düşünerek, detayları sayfaya yerleştirmiş.

Kısacası, web sitesini baştan yaratan Foursquare bıkmadan usanmadan yeniliklerine devam ediyor. Şimdiden durdurulamaz hale geldi denebilir. Durmasını isteyen var mı ki?

Kaynak: Foursquare Blog 

İnci Damla Güneşliler

Bahçeşehir Üniversitesi'nde Sinema & TV bölümünden mezun olduktan sonra Sosyal Medya ile tanışan hayata aşık, aktif hatun kişi.

Foursquare.com yenilendi: Mucizevi şehir rehberiniz” üzerine 3 yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.